Studie v šarlatové ekniha

Doktor Watson se vrací se zraněním z Afghánistánu do Londýna. Náhodou potkává svého přítele Stamforda, který mu zprostředkuje setkání se Sherlockem Holmesem. Protože se oběma ten druhý zamlouvá, najmou si byt č. 221B na Baker Street. Watson se zajímá, jakou má Holmes práci, a zjistí, že je soukromý detektiv. Společně hned musí řešit případy záhadných vražd a pátrat po jejich pachateli, jemuž Scotland Yard jako obvykle nemůže přijít na stopu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/472113/big_studie-v-sarlatove-nxi-472113.jpg 4.3386

Příběhy Sherlocka Holmese 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: (ekniha), Artis

A study in Scarlet, 1887

Kniha Studie v šarlatové

Pavelpi

Úplný začátek knih o slavném detektivovi Holmesovi a jeho příteli Watsonovi se mi hodně líbil. Dozvídáme se, jak to vlastně všechno začalo. Kniha se mi líbila, jen mi vadilo, že byla hodně krátká. Je to ale začátek všeho, tak jsem to musel tolerovat.

DzordanoChruno

(+ SPOILER) Zaujal ma iba úvod knihy, kde sa popisuje začiatok spolupráce Holmesa a Watsona. Zvyšok je znôškou hlúpostí a nelogickostí (chlap nesie druhého opilca, ale kroky majú rôzne dlhé, jeden pri tom preskakuje barinu...; celú noc prší, ale ráno Holmes v stopách, ktoré navyše rozdupe stádo policajtov, rozpozná odtlačky obete aj vraha..., drožkár sa bez podozrenia vyberie pre zákazníka do Baker Street, no pritom predtým už presne na tú istú adresu poslal namiesto seba radšej kamoša vyzdvihnúť prsteň, a pod.). Navyše ma nebavia knihy, kde polovicu zaberie retrospektívna plnka. Za mňa takmer odpad.

Stanas513

Krásný příběh Sherlocka Holmese. Sice trochu kratší, ale zajímavě podaný.

veriszv

Můj první knižní Sherlock!
Studie v šarlatové mě moc bavila, nejprve se seznámíme s dvěma hlavními aktéry, tedy Holmesem a Watsonem, a potom už se s nimi vrháme do řešení prvního společného případu.
Trochu mě překvapil skok v polovině knihy z Londýna mezi Mormony a chvíli jsem přemýšlela, jestli to není chyba, ale nebyla!

happy-smile
25.12.2021

Na Arthura Conana Doyla jsem se chystala už léta, ale konečně se dostal na vrchol pořadníku až nyní díky čtenářské výzvě. Sherlock Holmes mě opravdu bavil, i když jsem měla trochu problém si ho spojit s tou legendou, kterou se stal. Připadal mi povahově trochu jiný a úplně jsem nepochopila, kde se vzalo to bláznovství okolo něj - čímž nezpochybňuji, že jde o dobrou knihu, jen nevím, co byl ten prvek, který jej vyzdvihl na jiný level. Asi budu muset do Sherlockovi říše zabřednout více, přece jenom je toho vydaného dost. Doporučuji - ale najděte si vhodný překlad. První, který jsem vzala do ruky, jsem musela po první stránce odložit, protože se to v dnešní době nedalo vůbec číst. Doporučuji překlad od pana Henzla.

Zuzvil
27.09.2021

Moje první knižní setkání se Sherlockem Holmese a panem Johnem Watsonem, no a vlastně jejich první vzájemné setkání je to také :-) Kniha se čte velice dobře, děj krásně ubíhá a je velmi dobře autorem vylíčen. Klasická detektivka, u které na konci knížky dochází k detailnímu rozuzlování celého příběhu. Miluju psa Baskervillského, Studie se mi také líbila, ale tzv. na zadek jsem si z ní nesedla, ale to nebylo ani účelem. Rozhodně jsem ráda, že jsem si knihu přečetla a že to byla právě "prvotina" těchto dvou šikovných literárních postav.

Percabethka
09.09.2021

(+ SPOILER) Možná to bylo tím, že znám příběh ze seriálové adaptace, možná tím, že jsem se po Poeových povídkách těšila na delší detektivní román… Příběh mi každopádně přišel moc krátký, pomalu jsem se ani nerozkoukala a Sherlock už držel spoutaného vraha. Na jednu stranu oceňuji, že jsme se tak obsáhle dozvěděli o historii Arthura a Lucie a naskytlo se nám tu proto morální dilema, zda byl vrah v právu - a rozhodnutí nechává Doyle jen na nás, protože k soudu v knize nestihne dojít. Na druhou stranu, kdyby celou tu americkou kapitolu vypustil a nahradil ji nějakou další zápletkou, během níž by Sherlock dál pátral po vrahovi, možná by mi kniha přišla zajímavější.
I tak se mi ale příběh líbil, stejně jako autorův styl psaní, a někdy si určitě přečtu i další díly.

Katania
15.07.2021

Parádní klasická detektivka s dávkou záhad a brilantní dedukcí Sherlocka Holemese. Doporučuji!