Střípky mých lásek

Střípky mých lásek https://www.databazeknih.cz/img/books/77_/77789/stripky-mych-lasek-77789.jpg 4 446 34

Středoškolačka Edita chce shodit alespoň pár kil, aby se líbila klukům, vyhrála školní Miss a zapůsobila na Tomáše, který se o její postavu nevyjádřil zrovna lichotivě. Začne tedy cvičit a držet přísnou dietu, i když to stojí spoustu odříkáni. Nejprve má pocit, že umře hlady, ale brzy překoná sama sebe a kila ubývají. Najednou se před ni otevírají nove možnosti: nosí upnuté džíny, elastické šaty, zaskakuje v modelingové agentuře, otáčejí se po ni kluci, prožije románek s idolem gymnázia, horkou letní lásku u moře a na horách potká vysokoškoláka Adama, se kterým by to mohlo být úplně dokonalé... Edita však také mnoho ztrácí. Nejprve kamarádky, pak smysl pro realitu a posléze i vlastní já. Hubnutí se stane závislostí, pohybuje se v začarovaném kruhu a málem zaplatí tím nejcennějším. Musí se rozhodnout, čemu dá přednost – kultu štíhlosti, anebo si udrží Adamovu lásku?... celý text

noo.n.i.c.k
02.09.2016 3 z 5

Jak se bude děj knihy odehrávat je celkem jasné, protože kdo už má za sebou několik knih od této autorky, tak ví, jakým stylem píše. Na této knížce oceňuji hlavně to, že i když byla napsána v roce 1999, kdy anorexie nebyla tak rozšířeným tématem jako je tomu dnes, tak předběhla svou dobu, protože problémy s touto nemocí jsou bohužel stále aktuální. Takže nejen, že dívčí srdíčko zaplesá nad románem, ale uvědomí si, že jsou na světě důležitější věci, než je postava.

MíšaK.
18.07.2016 3 z 5

V této knize jde spíše o tu psychologickou část. Za to klobouk dolů. Četla jsem, že toto je reálný příběh a opravdu lituju tu dívčinu. Jinak to, že byl příběh nádherně čtivě napsaný, už ani nezmiňuju.

Ann98
03.07.2016 5 z 5

Knížka se mi moc líbila, je krásně napsaná. S problémem ANOREXIE se setkáváme neustále, je až podivuhodné, jak si plno lidí zahrává se svým životem. Vždyť každý má jen jeden život, tak proč takto riskovat?! Edita se snažila zhubnout za každou cenu. A jak to dopadlo? Sice získala obdiv a zájem kluků, ale ztratila přátelé a dokonce i to nejcennější - vlastní já.

edith79
11.05.2016 5 z 5

Naprosto dokonale popsaný problém anorexie. Stačí jeden nevhodný a třeba i nechtěný impuls a může to stát život.

Smiley96
25.04.2016 5 z 5

Moje nejoblíbenější knížka od Lanczové :)
Pokaždé když si jí přečtu (a to jí čtu celkem často) vždy si říkám, že pomatenost holek, které propadají kultu štíhlosti kvůli modelingu, nezná mezí. Naštěstí v této knize nakonec dopadlo vše dobře (i když to nebylo a nebude jednoduché se z toho všeho dostat), i když všechny moc dobře víme, že realita je bohužel velmi často jiná. Bohužel anorexie je nemoc. :(

Faustka
21.07.2015 4 z 5

Neuvěřitelné, zhubla jsem dvě kila. Nevím, jestli to způsobila Lenka Lanczová, anebo je v tom jiné tajemství.
"Láska se nedá vážit ani na deka, ani na kila. Buď je, anebo není."

tisha8409
01.07.2015 5 z 5

Kdysi dávno knížka z mých nácti let... vypovídá o reálné hrozbě, ač téměř opět idealizuje ( to je vlastnost této autorky - její hrdinky jsou vždycky nej nej nej ). Během půlroku zhubla kolem 20ti kil, což je optimální počet kil za tu dobu shozených, jenže díky její výšce ji to ohrožovalo.
Je to psáno v dobách, kdy se hubnutí u holek zamítalo a již 10 kg přivádělo lékaře i rodiče a učitele k šílenství ... i když ty holky hubly zdravě a nebyly zrovna anorektičky.
No otazný je ten příliš ideální a náhlý konec ... kterému moc "nevěřím".

Adi.h
30.01.2014 4 z 5

S příběhem jsem se vrátila do svých mladších let, kdy jsem četla především takové knížky. Dobře se čte a je zajímavá. Autorka skvěle popisuje anorektickou změnu povahy a myšlení.

KikiEli
22.01.2014 5 z 5

Podle mě autorčina nejrealistější knížka! :) Je to překrásný příběh, který začíná tak nevinně. Hrdinka je sympatická, ambiciózní, odvážná. Celou dobu jsem jí fandila, ať už ze začátku s přísnou dietou (málem jsem jí držela s ní) tak později s hledáním správné cesty. Myslím si, že tahle knížka by měla projít rukama všem dívkám, které chtějí vypadat jako modelky. :)

nikinikiniki
19.03.2013 5 z 5

Knížka je i poučná pro mladé slečny, co si pořád připadají tlusté a přitom nejsou aneb začátky anorexie ;)

herotabe53
10.03.2013

Určitě doporučuju, je docela chytlavá. "Aneb jak ze sebe udělat anorektičku", místy je to docela kruté.
Třeba když si to někde přečte, tak pochopí, že s ním něco není v pořádku,.

Alexxandra
04.06.2012 5 z 5

The best!Každá dospívající by si ji měla přečíst!A ne jen proto že se v tomto věku nejčastěji trpí anorexií

Layss
21.02.2012 3 z 5

Pěkně podaný příběh o nebezpečí, které představuje enormní a nezdravé hubnutí...

KatChiss
09.02.2012 5 z 5

Tahle knížka je vážně skvělá. Ale to jsou všechny od Lenky Lanczové. Takže určitě doporučuji - hlavně těm, co jsou obézní (nebo si to jen myslí). Dívka vážila 73kg a chtěla zhubnout na 50kg. Za 2 měsíce vážila 47kg. Stala se z ní anorektička a musela se léčit. Tak nedělejte vědu z toho, že nejste hubené jako modelky!!!