Prvá strieborná kniha snov

Prvá strieborná kniha snov
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/263479/mid_prva-strieborna-kniha-snov-6B0-263479.jpg 4 1458 1458

Liv Silberovej sa po presťahovaní do nového mesta sníva podivný sen, v ktorom stretne štyroch chalanov zo svojej novej školy. Pozoruje ich pri temnom magickom rituáli, až sa náhodou ocitá priamo uprostred obradu. Chalani si ju druhý deň pamätajú zo sna a aj Liv sa od tejto chvíle začnú snívať zvláštne sny, ktoré sa zdajú byť také skutočné...... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Silber: Das erste Buch der Träume , 2013

kikizubik
27.11.2014 4 z 5

Jedním slovem ÚŽASNÁ kniha. :)
Kersten Gier opět nezklamala.Její sérii Drahokamů jsem si opravdu zamilovala a u této to není jinak.
Od první kapitoly to bylo čtivé a zajímavé.Moc jsem se zamilovala do Graysona, ale nakonec jsem si oblíbila i Henryho, ale až skoro nakonci, protože jsem byla stále nerozhodná, jestli ho mám nebo nemám ráda.
Liv jako hlavní hrdinka mi byla velmi sympatická a i její sestra byla velmi milá.
Jasper přezdíváný oholený Ken (dooufám, že si to pamatuju správně) Byl taky fajn, hlavně ty jeho výroky stály za to.
Rozuzlení mě dostalo, protože jsem to opravdu nečekala.
A ta Secrety, že by měli Liv a Mia pravdu a byla to Emily, kterou jsem začala mít nerada při scéně na záchodcích na plese.
Rozhodně knížku doporučuji. Jak těm, co mají už něco málo od autorky načteno, ale i těm, co ještě nic od ní nečetli, protože podle mě si knihy od Kerstin Gier nejdou nezamilovat.

LGB
10.11.2014 4 z 5

Nevyhnula jsem se srovnávání s Drahokamy (tenhle 'společný název' nemám ráda :D radši tomu říkám Rubíny, i když to není správně :D ani neím proč to sem píšu :P :D), já mám tuhle sérii prostě radši. Ale možná mě stříbrná ještě překvapí, co já vím :) Liv-vtipná,milá trochu praštěná. Občas jsem měla chuť jí dát pár facek, ale to jsem měla i u Gwenn, Tessy, Clary, ... snad u každé hlavní hrdinky (hrdiny) :D. Asi trochu SPOILER - ten vztah Henryho a Liv ... přišlo mi to zvláštní, ve škole se na ní ani nepodíval a ve snech se s ní vodí za ručičku ? :D nevím, nevím :D -KONEC SPOILERU. Já mám radši Graysona, než Hanryho :P . Celkově se mi knížka líbila, hrozně čtivě napsaná :) miluju autorčin styl a vtipné hlášky, nezníí to nijak nuceně, ae velmi mile a pozitivně :) jsem ráda, že jsem si knížku přečetla, ale na Drahokamy nedám :)

muchomurka
09.11.2014 5 z 5

Skvělá knížka, fakt dobře jsem se bavila a nasmála. Mně se osobně líbila víc než knížky ze série Drahokamy, Liv mi přišla vtipnější a ne tak ufňukaná.
Celkově velmi napínavé, čtivé, ti čtyři kluci byli suproví, nápad se sny je skvělý, taky bych chtěla něco takového zažít!
A vztah s Henrym byl skvěle napsaný, všechno bylo takové pozvolné, nenucené, jeho chování bylo takové správně milé, romantické. :-) Doufám, že se to nepokazí, hrozně moc chci, aby jim to vyšlo a spolu dohromady bojovali proti nepřízni a překážkám, které jim budou postaveny do cesty!
Konec byl dost realistický, ale nevysvětlil všechno. Hrozně moc se těším na další díl, už aby tu byl!

Jolilinka
01.11.2014 5 z 5

Miluju Drahokamy a miluju tuhle knihu. Kerstin Gierová je jedna z bezkonkurenčních autorek a kdo nevěří, ať se sám přesvědčí.

sabanka
01.11.2014 5 z 5

Konečně nějaký Bestseller s velkým B :) Styl autorky se mi opravdu líbí . Asi si budu muset sehnat i její další knihy :) Skvělá zápletka , celkový děj i konec :) Rozhodně se těším na další díl :)

sarka1244
31.10.2014 3 z 5

Knížka spíš pro mladší čtenáře, Čekala jsem od ní víc.

La Fiera
30.10.2014 4 z 5

Velmi příjmné čtení, pěkný Kerstinin styl. Dobrý nápad s originálním stylem.
Chvílemi trošku děsivé a trošku spletité, ale autorka si to umí ohlídat, aby se v tom, čtenář stále vyzná.
Teď jsem jen hodně zvědavá na další díl, snad se ho brzy dočkám v čj.

A začátek se sýrem na letišti- dokonalost sama. Zábava od začátku doknce.

CrazyDuck15
27.10.2014 5 z 5

Kniha je naprosto úžasná. Jen nechápu proč ji všichni srovnávají s Drahokamy. Jediné co mají knihy společné je autorka. Jinak nápad je opravdu originální a všichni, kdo ji kvůli mně četli ji jen chválili a jako já se stejně už nemůžou dočkat pokračování. Autorka nezklamala.

~.Lucy.~
26.10.2014 4 z 5

Dávám čtyři hvězdy, ale jenom z toho důvodu, že to pro mě není kniha co by ve mě něco zanechala. Bavila mě víc než Drahokamy. Více jsem se jsem si oblíbila hlavní hrdinu. Gwendolyn byla skvělá, určitě vtipnější, ale taky ufňukanější a prostě přiznejme si to, to, že má Liv ráda Sherlocka u mě prostě zvítězilo na celé čáře. . Londýn se stal rájem dokonalých blond typů (čmuchám čmuchám peroxid), Secrecy až nápadně připomíná Gossip girl a z Arthura mám husí kůži. SPOILER-Jsem ráda, že celá zápletka se vyřešila celkem racionálně - na rozdíl od většiny knížek, které nešetří nadpřirozenem-KONEC SPOILERU. Lottie byla úžasná, mladší sestra Mia překvapivě neotravná a všichni byli překvapivě AŽ MOC pohodoví.

Pac a pusu, pac a pusu
Váš Entlebucherský biosférický sýr.

sisi koblizc!
24.10.2014 5 z 5

Dokonalá knížka :) další díl a hned!!!!!!!!!!!!!

Marcipán
24.10.2014

Kniha se mi líbila, ale myslím, že Drahokamy jsou lepší.Ten konec mi přišel dost šílený a z Anabel se mi dělá husí kůže. :-) Zato jsem ale zvědavá kdo že bude Secrecy, no uvidíme. Každopádně si musím pořídit druhý díl, hned jak vyjde. Trochu se však obávám, že si počkáme. :)

barca8336
24.10.2014 5 z 5

Týý jo, tak to bylo super. Po dlouhé době zase super knížka. Potřebuju další díl. :-D

MissMagic
04.10.2014 5 z 5

Skvělé! Chci pokračování a to hned! :) Sahám po Diamantech, protože potřebuju další knihu téhle geniální autorky!!

Rečna
03.10.2014 5 z 5

Kniha je fantastická!! :D moc mě nadchla... už se těším na další díl... je to bomba. Všem co mají rádi scifi romantické příběhy :))

Malous
27.09.2014 5 z 5

Teda musím říct, že jsem dost nadšená. Dokonce víc než tehdy z drahokamů. Bylo to neuvěřitelně čtivé, vtipné, napětím a tajemstvími prostoupené. Hrdinové byli fajn až na pár výjimek. Liv byla super, ale Henrymu jsem až tak nevěřila. Joo z něj se teprve něco ve druhém díle vyklube.
Ps. Je to jen mnou nebo hlavní hrdinové byli všichni blond? :D zajímavé.. Je to německá autorka, mrška jedna!

KachnaN
13.09.2014 5 z 5

Ano, tak tahle knížka naplnila moje očekávání. Kerstin je skvělá spisovatelka a to potvrdila i na téhle knížce. Už se těším na další díl :)

ema57
06.09.2014 5 z 5

Kerstin jako obvykle nezklamala. Jen se zase nemůžu srovnat s recenzí na přebalu-ta je i tady nahoře v obsahu knihy. Tak jo....zdivočelá chůva se sekerou? To myslíte vážně? O Lottie se sekerou byla v celé knížce jedna věta a navíc nebyla zdivočelá. A dál to že kluci ze snu o ní ví věci, které by ve dne nikdy neřekla, leda ve snu....bože -.- Celá tahle recenze mě připravila na něco temného na styl Koralíny a proto jsem byla zklamaná že tomu tak vůbec nebylo.
A další výtka se týká té miliardy hrubek. Za tohle bych tu překladatelku zaškrtila. Naschvál jsem se dívala jestli Stříbrnou překládala ta stejná, která přeložila Drahokamy. Tereza Pecková a Tereza Pecáková. Tak nevím buď je to někdo jiný nebo je nějak mimo a udělala chybu ve vlastním příjmení.

Ajwy
04.09.2014 5 z 5

Já tedy nemohu srovnávat se sérií Drahokamy, protože jsem ji nečetla.
Mě se kniha líbila. No zasloužilo by si to trochu víc akce, protože s tímto tématem lze určitě rozmanitě pracovat.
Kniha se příjemně četla a rozhodně jsem se pobavila nad vtipnými hláškami hlavní hrdinky a její sestry. Jo rozhodně!

Monika2001
25.08.2014 5 z 5

Také jsem bohužel srovnávala s Drahokamy a Drahokamy jsou mockrát lepší. Ale není špatná, jenom to není ono.

Roselunda 1928
25.08.2014 5 z 5

Nemohla jsem si pomoct a srovnávala tuto knihu s Drahokamy. Což byla osudová chyba. Prostě mi přišlo, že se autorka snaží napsat něco stejně dobrýho, úspěšnýho a poutavýho jako Rudá jako rubín. V Rudé jako rubín mi to celé přišlo víc promyšlenější a vtipnější.
Ten démon mi tam vadil, bylo by lepší ty dveře tam dát pod nějakou jinou záminkou. Proč tam nemohly poletovat víly!? :DDDDD Na ty by se jméno Lulila nebo jak hodilo víc.
Na Secrecy mám čtyři typy - Florence, Annabell a Emily, možná i Persephonu.
Musím ale uznat, že se tam toho dělo víc, než v Rudé jako rubín, to je taky jedno plus. Obálka - nádherná, ale mám pocit, že se opičí po Drahokamech. Kdybych je nečeta, tak ***** určitě, ale takhle si nemohu pomoct. 4,20 *