Střevíce z lýčí

Střevíce z lýčí https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/313985/bmid_strevice-z-lyci-cVQ-313985.png 5 164 46

František Nepil, píšící s citlivým a humorným nadhledem, chce čtenáře především pobavit a potěšit. Zároveň mu nenápadně podsouvá cosi vážnějšího a významnějšího, co přetrvává v naší mysli i v čase všelijakých vševědoucích informačních dálnic. A proč si Nepil ke svému povídání vybral právě domácí zvířata? Prý proto, že právě ona zlidšťují tento svět.... celý text

KMacourkova
11.12.2018 2 z 5

Vybrala jsem jako povinnou četbu s tím, že mě bude bavit, ale bohužel zklamala. Přišla mi zdlouhavá a občas tak nějak o "ničem". Libbila se mi pouze kapitola poslední a o králících...

pagac17
24.09.2018

Je to velmi zajímavé podání autora od pravěku po dobu, kdy ještě existovali soukromí zemědělci. Příběhy jsou humorné a dávají přehled událostí v 20.30.a 40.létech. Protože jsem vrstevník autora, rád si zopakuji, jak se chovali zemědělci ke svým zvířatům, svým domácnostem a jaké byly vzájemné rodinné vztahy.

malkina11
08.04.2018 5 z 5

Je to jako laskavé pohlazení... přesně takové, jaké potřebujete, když ležíte v posteli, kurýrujete nějaký zatracený moribundus a už jste dost velcí na to, aby vás pohladila maminka. A když si čtete o jitrničkové diplomacii, tak je vám najednou trochu lépe, začnete slinit jako jeden z Pavlovových psů, vrací se chuť k jídlu i k životu, který v podání Františka Nepila voní těmi starými časy, které i přes všechny vymoženosti moderní doby, díkybohu, přetrvávájí v tradicích a vesnických pospolitostech dodnes. Krásná kniha...ostatně jako všechny, které František Nepil napsal.

oladnb
01.12.2017 5 z 5

Moc hezke, moje prvni autorova kniha. Pan Nepil ma smysl pro male veci a dobrou pamet, kdyz dokaze sepsat tolik usmevnych historek a pekne do detailu. Zahreje na dusi.

Mindy
28.11.2017 5 z 5

Nádherné čtení, úplné pohlazení po duši, milé, úsměvné, někdy trochu smutné, ale všechno pravdivé.

Panda92
09.07.2017 4 z 5

"Miluji všechna zvířata, protože ona to jsou, kdo zlidšťují tento svět." - Tahle knížka zahřeje u srdce každého vesničana.

HanaSputnik
21.06.2017 4 z 5

"Miluji všechna zvířata, protože ona to jsou, kdo zlidšťují tento svět."
...a já miluji kapitolu o krávách!!! :-D :-)

Hana62
18.09.2016

Úžasná knížka, ještě lepší LP - namluvená samotným autorem. Ještě teď si vzpomínám na některé hlášky - a to je už 20 let nazpět...

Marla
13.09.2016 5 z 5

Tak barvitě, úsměvně a bohatým jazykem popsané žití na venkově, jak to uměl jen pan Nepil...Nejvíce mám ráda povídání o hýskovské babičce, napsané tak úsměvně, mile, dojemně a s úctou...

Jadla
01.06.2016 5 z 5

Myslela jsem, že to nevydržím. Smíchy, bylo to báječné čtení! A nejen rozesmívá, dojímalo mě i k slzám.

KleaM
23.10.2015 5 z 5

jednoduše báječná

daymoon
04.05.2015 4 z 5

Velmi příjemné čtení.

magnolia
27.02.2015 5 z 5

Jedna z mých prvních "vlastnoručně" koupených knih a milovala jsem toto vyprávění pana Nepila i na gramodesce (tu jsem si koupila brzy poté) , bylo skvělé (nejlepší to o tchořovi - "Nech ho aspoň nasnídat" :).

Monika2001
01.07.2014 5 z 5

Já se u knihy velmi pobavila

AlisonGross
28.04.2014 5 z 5

Knížka je moc milá a zahřejeb u srdce. Člověk se tu může zcela odreagovat od dneščního shonu. A.

aneleh18
12.02.2014 5 z 5

Humor a životní nadhled od začátku až do konce. Jak dojemně dokáže vzpomínat na členy své rodiny, kde není ani zrnko zloby a zášti, jen veliké pochopení. V dnešní době velice osvěžující.

Wendysek
02.01.2013 5 z 5

Báječná kniha ještě báječnějšího spisovatele. Má to opravdu skvělou atmosféru! :)

maryzka
24.10.2012 2 z 5

Tak jsem dala pouze dvě hvězdičky jenom proto, že je to můj oblíbený spisovatel. Přiznám se, že poprvé když jsem přečetla slepičky, kachny, tak at mě milovníci zvířat prominou no no tohle jde mimo mě. Ale poté jsem se do toho začetla a vzpomněla jsem si, že jsem takovýto příhody s domácími zvířaty zažila u babičky a u dědy na venkově. Nejlepší bylo draní peří- taky jsem se těšila na vyprávění a ono Podej Támhleto Jak to že nic neděláš, .Uplně jsem se od začátku opět smála.

st.me
13.10.2012 1 z 5

Za mě jedna hvězda. Nebylo to sice úplně nejhorší čtení jaké může být, ale zároveň mi ničím neučarovalo. Čekala jsem jak se zasměju, ale těch vtipných pasáží tam moc nebylo a tak jse se do čtení musela až skoro nutit.

Maica
02.09.2012 3 z 5

Takové příjemné čtení na deštivou neděli. Mám ráda ten styl, kterým pan Nepil píše, jeho vzpomínky na mládí jsou kouzelné.