Zrození temnoty

Zrození temnoty https://www.databazeknih.cz/img/books/75_/75260/bmid_zrozeni-temnoty-ReL-75260.jpg 4 391 391

Strážci věčnosti série

Pro Abby Barlowovou to byl pěkně mizerný den. Během pouhých několika hodin zvládla přežít ničivý výbuch, viděla zemřít svou zaměstnavatelku, měla znepokojivý a nevysvětlitelný sen a nyní se ocitla v pochybném chicagském hotelu s nadpozemským Dantem, ze kterého se vyklube sexy upír, po kterém sice touží, ale zároveň jí nahání hrůzu. Dante byl posledních 341 let strážcem Kalichu - smrtelné ženy, která byla vybrána, aby držela síly temnoty dál od našeho světa. Hrozivou shodou náhod se nyní touto ženou stává právě Abby. Ještě před třemi hodinami by Dante využil veškerý svůj šarm, jen aby ji svedl. Teď ji musí chránit, i kdyby ho to mělo stát život. Nevypočitatelná kola osudu se dávají do pohybu: Dante s Abby jsou vrženi do věčné bitvy mezi dobrem a zlem...A zároveň běží zdánlivě zoufalý závod s časem, aby zachránili svou lásku...... celý text

Literatura světová Horory Pro ženy
Vydáno: , Levné knihy

When Darkness Comes , 2007

brendiska
09.05.2018 2 z 5

Kniha nebyla špatná. Téma bylo dobré, postavy taky, zpracování nebylo zlé. Ale něco mi tam chybělo. NĚCO, co z toho udělá knihu kterou bych si chtěla přečíst znovu.
Když to srovnám se sériemi V říši lorů, Alfa a Omega, Mercedes Thomson nebo nedej bože Bratrstvo černé dýky, tak to je to o dost slabší a zápletka nebyla tak promyšlená, styl psaní nebyl tak poutavý a celkově sem neměla tu tendenci že knihu nemůžu odložit a musím číst pořád dál až do rána, natož abych si ji za čas chtěla přečíst znovu.
Přijde mi líto dávat 2*, protože špatné to nebylo, ale když si vezmu že sem třeba na některé knihy ze zmíněných serií dala 3*, tak tady je tím pádem dát nemůžu.
Ale přečetla sem si anotaci dalšího dílu, který jak jsem doufala bude vyprávět příběh postav, které jsme v tomto díle poznali. A protože ty jsou dost zajímavé a skýtají potenciál, uričtě si další díl přečtu a třeba své hodnocení ještě upravím

TerezaMondeková
10.03.2018 5 z 5

Nikdy jsem moc nefandila knihám s vlkodlaky, upíry, ale tahle kniha mě zaujala popisem, tak jsem si řekla, že to zkusím. Nakonec jsem byla příjemně překvapená. Příběh jsem si užila. Nechybělo napětí, akce, nebezpečí, erotika, láska, překvapení, ale i zápletka. Nechybělo jiskření mezi hlavními hrdiny. Během knihy jsem se taky dost zasmála. Když se hádali, provokovali. Těšila jsem na to, co dalšího si provedou, jaké budou jejich reakce. Taky jsem ráda, že jsem se v tomhle díle seznámili se Shay a Viperem, tak se na jejich příběh moc těším.
Abby se mi jako hlavní hrdinka líbila. Byla to žena, která měla strašné dětství a jediné o co jí šlo bylo, aby přežila. Ale pak se všechno změní a ona se ocitla ve světě, o kterém si myslela, že dosud byl jen vymyšlený. Ocitla se ve světě plných vlkodlaků, upírů, černokněžníků, čarodějnic, zombie, víl a dalších podivných bytostí. Ale celkově byla Abby milá, upřímná, sympatická, odvážná.
Danteho jsem si zamilovala. Asi hlavně proto, že to byl krásný, vzrušující, sexy upír, který byl podobný temnému pirátovi. Myslím, že měla Abby štěstí, že při ní stál zrovna Dante.

Ryorka
21.01.2018 3 z 5

Opět píšu za všechny přečtené knížky série. Má to dobrý mystický příběh, jen škoda, že celé je to napsané jako stupidní červená knihovna. Na můj vkus je tam hodně cukru, sentimentality, estrogenu a rádoby emancipace. Všichni chlapi jsou děsně sexy, svalnatí, co umí vrčet a sekat hlavy, ale když zavelí jejich drahé polovičky, tak skoro začnou háčkovat krajkový dečky. Prostě škoda. Z toho námětu se dalo vytřískat mnohem víc. Asi nejsympatičtější postava je Levet. Jeho hlášky byly občas dost dobrý.

Aríka
20.01.2018 3 z 5

Z této knihy mám rozporuplné povity. Na jednu strany se mi příběh líbil, ale na stranu druhou ve mě kniha zanechala zvláštní pocit, který mi není úplně příjemný. Kniha se mi četla tak průměrně, někdy jsem si některý úsek musela přečíst vícekrát a co si budeme povídat, Dante mi taky nějak zvlášť neučaroval...

MinaHawke
30.01.2017 4 z 5

Musím se přiznat, že než jsem knihu začala číst, moc jsem od ní nečekala, ale příjemně mě překvapila. Přišla jsem na ní náhodou, hledala jsem knihy o upírech a vlkodlacích (moji oblíbenci) a narazila na ni, to jsem ještě netušila, že jde o sérii. Četla se mi velmi dobře, ani jsem se nenadála a byl konec.

Lenka.Vílka
25.09.2016 2 z 5

Po sto padesáté to samé jenom v jiném odstínu. V poslední době jsem podobné knihy nedočetla nebo zhnusene odhodila po pár stranách. Tahle kniha je jiná. Tu jsem dočetla. Čistě ze zvědavosti. Chtěla jsem vědět, jestli padne ještě na větší dno, nebo se bude plácat ve stejném bahně, které nastolily úvodní kapitoly. Podle hodnocení lze usoudit, jak se to vyvrbilo. Na mě moc úplně všeho, ale celkově vysoké hodnocení chápu. Kdo téma nežere na 100% nebude juchat radostí. Prostě fakt.

Fizulka71
01.08.2016 4 z 5

Kdo si potrpí na upíři, čarodějnice, elfy, hafo kouzel, romantiky a erotiky, přijde si na své. Dobře vymyšlený a zpracovaný příběh, rychle se četlo, nešlo se odtrhnout. Z Danteho sálalo erotično, až doutnaly stránky, a Abby ho měla správně na lopatě. Děj měl spád, plný akce a napětí. Za mě palec nahoru.

minimonisek
22.12.2015 3 z 5

Trochu mi vadilo, že v knize není moc napětí, spíše se vše odehrávalo jen kolem přitažlivosti mezi dvěma hlavními hrdiny. Jako oddechovka dobré.

AnetK
24.02.2015 1 z 5

Představte si, že vás honí banda zombíků. Určitě se nezastavíte na místě a nebudete přemýšlet nad dokonalostí svého společníka.
Tato a podobné scény mi po celou knihu lezly na nervy. Dobrý nápad byl zabit hloupostí hlavních postav.

Gabika56
02.01.2015 5 z 5

Jako pravá holka z "upířího náctiletýho fanclubu" je tohle pro mě lahůdka, možná bych se za to měla stydět, ale zklamu vás :D Četla jsem ji, když jsem měla angínu a pak nakonec přečetla všech 7 dílů, ale u 8.dílu jsem se nějak zasekla, protože je předběhly jiné knihy, ale rozhodně se k ní vrátím, tak jako ke 9.dílu a pak se budu těšit na další! Protože si pamatuju, že jsem z těchto knih byla nadšená, tak snad to nebylo nemocí... :D

angelbooks
30.12.2014 5 z 5

Kniha je opravdu skvělá :D.
Líbilo se mi různá přirovnání od Abby, např: U svaté krávy z Jávy. ( Snad to tedy říkala Abby a ne někdo jiný :D ).
Není to nejlepší upíří román, ale taky není nejhorší :).

Pedruska01
21.08.2014 4 z 5

Upířina, ale rozhodně ne moc klasická. :D Nebylo to špatné, jenže jsem to četla hodně dávno, tak si to moc nepamatuji, škoda. Rozhodně mám v plánu přečíst další díly. :)

esussi
02.08.2014 1 z 5

Tahle kniha je tak špatná, že k tomu ani nemám co dodat. Hlavní hrdinka je hloupá naivní husa s čistou duší (po které všichni upíři pasou) a hrdina je zase upír s tělem boha... no zní to jako klišé, ale skutečnost je fakt o DOST horší. Fráze z rozhovorů mi připomínají dialogy ve fotorománu z Bravíčka. Bohužel (nebo bohudík :)) nejsem až takový masochista na to, abych to dočetla.

Pokud je vám 15, nebo se zotavujete z rány do hlavy, tak je možné, že se vám to bude líbit.

Edit: Tak jsem to přece jen nakonec dočetla, protože už nebylo co jiného číst, a kupodivu ten konec přece jen nebyl tak špatný. Ale teda ty Abbyiny hlášky mi zněly jako nějaké rádoby vtipné pubertální prupovídky z hodně špatného sitcomu.

Samira
19.07.2014 3 z 5

Mé milované téma, osvědčený vzor, ale přesto mě kniha nechytla. Celou knihu jsem dumala nad tím čím to, když je tam skoro všechno, co mám ráda a přesto odpočítávám strany. Je to asi tím, že od upírů čekám vždy takovou osvěžující drsnost, až místy brutalitu a tohle bylo hlavně romantické, postavy to mezi sebou měly vyřešené hned od začátku a pak už jen romantika, propletená s akcí. Pro milovníky teen upírů, kteří hledají i sex ideální, já půjdu raději do něčeho temnějšího.

Siu83
22.01.2014 3 z 5

Pro mě pohodové čtení. Můžu doporučit, kdo má rád tento žánr.

Eleanor65
18.01.2014

Kniha nic moc. Právě ji mám rozečtenou a už asi v polovině mi hlavní hrdinka začala lézt neuvěřitelně na nervy. Jsem na straně 297 a mám chuť přestat, nebo spíše se nutím do čtení, což u mě není normální. Knihy, které se mi líbí, mám přečtené za den, klidně si i přehodím směnu, jen abych to dočetla.
V této knize se hlavní hrdinka neustále vrací ke své nefungující rodině, přitom Dante o ní tvrdí, že si nestěžuje. Pořád se o něco přou, ale jsou to nevýznamné vsuvky, které jen obtěžují. Nemá to pořádný děj, žádný spád. Možná to dočtu, jen kvůli komentářům tady. Bohužel jsem předtím četla Adrian Lara - Půlnoční rasa a to je jiná káva, to má spád a děj, je to napínavý, zamilovaný, i popis zamilovaných scén je pěkný, žádné blebtání kolem, když jde do tuhého tak konají a pořád nekraftají blbiny. Howgh.:-)

Majafa
16.11.2013 5 z 5

Skvělé čtení, nemohla jsem se odtrhnout.

mikaella
23.08.2013 5 z 5

všechny díly Strážců věčnosti jsou super, miluji knihy o upírech, vlkodlacích a jiných příšerách...tahle série rozhodně stojí za prečtení...Alexandra Ivy jako autorka na jedničku...lehké oddychové čtení...

Dandulka
13.06.2013 5 z 5

Tak jsem se konečně dostala k prvnímu dílu a moc se mi líbil, ty ostatní jsem četla už dříve a také byly fajn. Doporučuji jako čtení na léto! :-)

Chensie
30.05.2013 5 z 5

Pro mě je to nejlepší kniha z této série. Líbila se mi nejvíc a Abby s Dantem mi přišli asi nejpříjemnější. Zbytek knih mě až tolik nenadchnul.

upíři erotika démoni

Alexandra Ivy