Strašidýlko Stráša

Strašidýlko Stráša https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/373973/bmid_strasidylko-strasa-2DH-373973.jpg 4 372 102

Představte si malé strašidlo. A teď si představte, že tohle malé strašidlo se všeho bojí. Tmy, zvuků, zkrátka všeho. A tak mu nikdo neřekne jinak než Stráša. O tom, jak se malý Stráša skamarádí s klukem Matějem, a o tom, co všechno spolu zažijí, vypráví nová kniha oblíbené spisovatelky Aleny Mornštajnové s báječnými ilustracemi Galiny Miklínové.... celý text

Ctucomamrada
16.11.2021 5 z 5

Autorka dokazuje, že umí pracovat s jazykem. Kniha je psaná tak, že se čte dobře nahlas, zároveň je moc milá, s hezkým příběhem.

Terezaazeret
12.11.2021 5 z 5

Moc hezká pohádka!

m_martina
09.11.2021 5 z 5

Kniha se vnučkám moc líbila. Těm mladším jsem ji ještě předčítala, ale ta nejstarší si už knížku přečetla sama. Milý příběh s roztomilými postavičkami.

killy
06.11.2021 3 z 5

S dětmi (9,2) jsme přečetli ale že bych byla zrovna dvakrát nadšená se říct nedá. Čekala jsem od knížky nějaké strašidelné historky pro děti, o Strášovi z hradu... Místo toho je to plytké a natahované povídání o hledání kočky. Děti to nenadchlo, mladšího vyloženě nebavilo a to čteme moc rádi. Bojící se strašidlo bylo úžasný nápad, nakonec ale kromě dvou vět na začátku o tom není ani zmínka.
Hrozná škoda :(

konformita
04.11.2021 2 z 5

Všechny knihy paní Mornštajnové jsem četla a byly úžasné. Psát pro děti, to je jiná liga. Velmi složité obraty, přirovnání, pořekadla. Pořád jsem dětem musela vysvětlovat, co tím vlastně bylo myšleno. Nám dospělým je to jasné, dětem ne. Četla jsem dětem ve věku 9, 5 a 4 roky. Ale jinak dobré, netrápili jsme se. Už bych po ní ale nesáhla.

SueD
23.10.2021 5 z 5

Mám všechny knihy této autorky moc ráda, Strašidýlko mám ale nejraději ze všech. Předčitala jsem ho své ségře před usnutím něco málo přes měsíc a každý večer jsem se na těch pár minut četby před tím, než usne, moc čekala. Od knihy jsem moc nečekala, k literatuře pro děti netíhnu, ale tahle kniha je moc krásně napsaná a zábavná.

ddkk
04.09.2021 5 z 5

Mrňavý strašpytel Stráša, vlastně Bubu, je naším dalším oblíbencem. Je tak roztomilý a naivní, že si ho oba vnoučci hned zamilovali. A nejen Strášu. Taky jeho kamarády - Helenku a Matěje i Luisu (kampak se nám zatoulala?) a Slávka. Moc se jim líbily hezké ilustrace Galiny Miklínové.

Je to povedená knížka pro menší děti s hezkým a napínavým příběhem, kterou mohu jen doporučit.

KatyM.
02.09.2021 4 z 5

Pohádka se dětem líbila, pěkné ilustrace.

raty
09.07.2021 5 z 5

Také jsem byla zvědavá na příběh o strašidýlku, co se všeho bojí, který autorka vymyslela pro děti. Moc se mi líbil a pobavil. Knížka je krásně ilustrovaná.

EvikU.
01.07.2021 5 z 5

(SPOILER) Kniha se mi moc líbila. Doporučení pro čtenáře od 6 let sedí. Dceru 3 roky nebavila, ale pro mě to byla opět čtenářská lahůdka. Moc jsem se bavila těmi slovními obraty, kterým rozumíme jen my lidé a strašidla nevědí o co jde. "Nevytáhl paty z domu" Proč jenom paty? :-D Klidně by mohla AM napsat další dětské knihy, protože i v těch je neskutečně dobrá. Bravo paní Mornštajnová. A já mám splněno, přečteno vše co autorka napsala. :-)

Jirinamac
28.05.2021 5 z 5

Krásné obrázky s krásným a milým příběhem. Kapitoly dlouhé, akorát tak na pohádku před spaním.

domihruzkova
13.05.2021 3 z 5

Průměrná pohádka, neurazí, nenadchne. Poslechnuto jako audiokniha.

E_Lan
25.04.2021 3 z 5

Krátká dobrá knížka pro děti. Tak nějak jsem byl ale zklamán, protože od naší velmi dobré autorky jsem prostě čekal více. Dětem se navíc líbila jen “tak akorát”. To nebývá zas tak často:-)

TaLu
11.04.2021 5 z 5

(SPOILER) Byla jsem si jistá, že paní spisovatelka zvládne jakýkoli žánr, protože "kdo umí, tak umí...a kdo neumí"....tak velmi rád od ní přečte cokoli !
Příběh o strašidýlku, které se bojí i svého jména, je moudrý, roztomilý a určitě pro všechny věkové kategorie.
Skrze nápaditý děj, ve kterém půjde o záchranu kamarádky černé kočky a získání nových přátel, pochopíme, že je rozdíl mezí zbabělostí a lekavostí. Což mi udělalo velkou radost, protože pokud bych se jmenovala Bubu a někdo na mě zavolal, určitě bych se lekla také. :o)
Nápad s ilustracemi a "malůvkami na zdi" mi přijde vtipný, jen bych něco z toho do dětské knihy nepoužila.

feminine
10.04.2021 2 z 5

Od autorky jsem přečetla několik knih pro dospělé. Hana je nádherná knížka, i Slepá mapa a Tiché roky mne hodně oslovily, ale přiznám se, že tato knížka pro děti mne zklamala. OK - nejsem dítě, ale řekla bych, že je hodně krásnějších knih pro děti, které je zaujmou víc. Nemůžu si pomoct, ale měla jsem dojem, jakoby se autorka do psaní nutila. Ilustrace od Galiny Miklínové jsou pěkné.

sgjoli
22.03.2021 4 z 5

Původně jsem neplánovala číst, ale když jsem na knihu kdysi dávno narazila v knihovně, půjčila jsem si ji. A nakonec se z toho vyklubalo milé, odpočinkové čtení. Jako dospělá čtenářka jsem tak nějak odhalila hlavní zápletku, takže to asi neumím ohodnotit naplno, ale pro děti je to podle mne fajn čtení. Skvělý hlavní hrdina (netradiční), autorka umí skvěle vyprávět i dětem a ilustrace paní Miklínové jsou prostě krásné na pohled. Takže ano, tohle určitě dětem ráda doporučím. A vlastně i dospělým, proč ne. :-)

Kolombus
22.03.2021 5 z 5

príbeh deti poteší. je milý a ilustrácie ocení každý čitateľ

Marekh
16.03.2021 4 z 5

Strašidýlko Stráša je poslední kniha, kterou jsem neměl přečtenou od Aleny Mornštajnové. Jedná se o knihu pro děti. Líbily se mi také ilustrace. Myslím si, že kniha by se mohla líbit dětem. Škoda, že kniha není delší. Sotva jsem se začetl, nacházel jsem se v závěru knihy. Je to jednohubka na jedno posezení. :)

Terulilinka
09.03.2021 5 z 5

Moc pěkná a milá pohádka, zasmála jsem se a můžu jen a jen doporučit! :-)

Jessica007
08.03.2021 5 z 5

Hezký, milý příběh. Knížku jsem si přečetla, protože je od mojí oblíbené autorky a už jsem od ní jinak četla vše, co do dnešního dne vyšlo. Jen tato pro děti chyběla. Nejsem tedy cílová skupina, dceru už mám dospělou, vnoučata ještě nemám... Pěkná knížka pro menší děti.

strašidla pro děti od 6 let

2017  94%Hana