Strašidýlko Stráša

Strašidýlko Stráša https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/373973/bmid_strasidylko-strasa-2DH-373973.jpg 4 372 102

Představte si malé strašidlo. A teď si představte, že tohle malé strašidlo se všeho bojí. Tmy, zvuků, zkrátka všeho. A tak mu nikdo neřekne jinak než Stráša. O tom, jak se malý Stráša skamarádí s klukem Matějem, a o tom, co všechno spolu zažijí, vypráví nová kniha oblíbené spisovatelky Aleny Mornštajnové s báječnými ilustracemi Galiny Miklínové.... celý text

PaniWiga
18.10.2018 5 z 5

Knihu jsem četla s dcerkami. Moc se nám líbila. A to i té starší, už 9-ti leté. Kapitoly jsou krátké, příběh hezký, ilustrace povedené a celá knížka je tak nějak hezky do ruky.

Petass
05.10.2018 4 z 5

Milý příběh o ustrašeném strašidýlku. Trošku dětská detektivka, trošku poučení. Krásně čtivě napsáno, hezky nakresleno. Přinesla jsem ji dětem z knihovny a hned ji přečetla. Kapitoly jsou krátké, na čtení před spaním akorát. Celý příběh mohl být delší, rozvinutější,... to je jediné, co bych vytkla. Moje děti (2 a 4 roky) ji asi ještě neocení, příběhy "na pokračování" je nebaví. Čteme pohádky, kde je jedna kapitola uceleným příběhem, jinak je to nebaví... Do budoucna si ji určitě zařadíme :)

Lotka
25.09.2018 5 z 5

Krásné hraní si s jazykem, příběh poutavý pro dítě i dospělého...paní spisovatelka Mornštajnová opravdu umí!

Knižní střípky
23.09.2018 5 z 5

Mám moc ráda knihy paní Mornštajnové, v mé knihovně mají své čestné místo, a když jsem zjistila, že napsala knihu pro děti, musela jsem si ji také přečíst. A mohu říci jediné - i kniha pro dětského čtenáře se jí moc povedla. Přečetly jsme ji s dcerkou jedním dechem.

Efča59
12.09.2018 4 z 5

Knihu jsme četly s rok a půl starou dcerou a jí se moc líbila. Strašidýlku říkala od začátku BUBU a knihu si stále prohlíží . Za mě trochu jednodušší, ale roztomilý a srozumitelný příběh.

HDosoudilová
12.09.2018 5 z 5

Od této autorky už jsem jednu knihu četla a moc mě zajímalo, jaká bude její kniha pro děti a nezklamala. Ba naopak. S chutí jsem si zase po dlouhé době přečetla pohádku a bavila mě. Je to veselý příběh vhodný i pro dospělé. Kapitoly jsou krátké a ilustrace jsou také moc zajímavé.

Květi62
02.09.2018 5 z 5

nemůžu jinak než 5*. Knihu jsem četla o dovolené svým 4 malým vnoučatům /ve věku 3 - 6,5 let/. Knihu jsme si všichni hodně užili. Starší vnuci příběh velmi prožívali a hodně jim dal. I mladší vnučky vydržely poslouchat a nerušit. A já jsem musela konstatovat, že Alena Mornštajnová umí psát nejen pro dospělé, ale i pro děti. Skvělé.

efka.saf
02.09.2018 5 z 5

Moc hezký příběh pro děti s detektivní zápletkou! Alena Mornštajnová očividně umí zaujmout nejen dospělé, ale i děti. Ačkoliv příběh sám o sobě extrémně originální není, je napsán s citem a porozuměním pro dětskou duši. Je napínavý i vtipný, plný statečných kamarádů z řad dětí a zvířat. A co se jazykového pojetí týče, dokonale to přede mnou vyjádřil uživatel triatlet.
Určitě doporučuji všem maminkám malých dětí i nám starším, kteří se chceme nad půvabným příběhem vrátit aspoň na chvíli zpět do dětství.

triatlet
01.09.2018 5 z 5

Nápaditý příběh. Úsměvné dobrodružství Stráši doplňují výstižné ilustrace (zeď na každé stránce čtenáře přenese do místa děje).
Autorka mistrně pracuje s jazykem. To dokazují uvozovací slovesa (hudroval, utěšoval, povzdechla si ...). Líbila se mi forma zákazů v kapitole Nejlepší kamarád Martin. Jazykové hrátky vyniknou při "akci kominík" - první rozhovor Stráši s Ládinem Houbelíkem.

certik003
27.08.2018

Knížku jsem přečetla ze zvědavostti, jak moje oblíbená autorka píše pro děti. A moc jsem si to užila, pohádky mám ráda a tahle se povedla. Takže už si nemyslím, že by se neměla zdržovat psaním pro děti a psát jenom pro dospělé osoby. Ráda si od ní přečtu knížku určenou jakékoli generaci.

mekkejla
09.08.2018 5 z 5

Moc povedené. Synovi se tak líbila, že ji musel vzít na čtení i do školky, aby si ji mohli poslechnout i jeho kamarádi. ☺️ Doufám, že paní Mornštajnová napíše pro děti i něco dalšího.

Chytuš
05.08.2018 5 z 5

Co byste udělali, kdyby vám váš třeťáček řekl: "Mami, to si musíš přečíst!"? Takže jsem musela :-) Ale vůbec žádná namáhavá povinnost to nebyla, naopak! Krásná a milá pohádka o malém strašidýlku, o důležitosti pravého kamarádství, okořeněno detektivním pátráním po kočce Luise.

Překrásná hra s češtinou, tu jsem si užívala nejvíc:
"Proč by strkal nos ze dveří?" zeptal se Stráša a zatahal se za nos. Držel pevně. "A jak se to vůbec dělá?"
"To se jenom tak říká," vysvětlila mu Helenka. "Znamená to, že nemohl vytáhnout paty z domu."
"Jenom paty?" podivil se Stráša. "Proč by někdo vytahoval z domu jenom paty?"
Matěj se chytil za hlavu, ale Helenka trpělivě vysvětlovala dál. "Bál se vyjít z domu na ulici."
"Aha," řekl Stráša a pomyslel si, že to Helenka mohla říct rovnou.

Třešničkou na dortu jsou povedené ilustrace Galiny Miklíkové. Dohromady s vypravěčským uměním Aleny Mornštajnové, která prostě s každou knížkou dokazuje, že je PANÍ SPISOVATELKA, vznikla neodolatelná čtenářská lahůdka pro nejmenší!

Tereziee
20.07.2018 4 z 5

Tak tohle bylo super! Alena Mornštajnová je skvělá vypravěčka a i jako dospělou mě zajímalo, jak vypadá její první knížka pro děti. Bylo to super. Stráša je hrozně milá postava a celý příběh je pochopitelný i pro nejmenší děti.

Už se těším až jednou nějaké děti budu mít a přečtu si společně s nimi opět tuhle hezkou pohádku.

Pavlína79
19.07.2018 4 z 5

Vyprávění o tom, že všechno nemusí být takové, jak se na první pohled zdá. Příběh je výborně napsaný tak, že 9letá dcera pochopila nejen příběh, ale i poučení, které z něho plyne.

Maky141
04.07.2018 5 z 5

To bylo tak sladoucke a kouzelne. Sice je to pro deti, ale moc se mi to libilo. Hned bych to precetla nejakemu diteti.

Lidka
26.06.2018 5 z 5

Kouzelná knížka s kouzelnými obrázky Galiny Miklíkové pro děti , ale i pro dospělé. Je to nejen hezký příběh o kamarádství , ale je také poučný . Já jí půjčila vnoučatům, ale s velkou chutí jsem si jí také přečetla a jediné čeho lituji, že jsem ji nečetla společně s nimi.
P.S. Doporučuji. A máte-li děti či vnoučata doporučuji číst společně s nimi , zážitek určitě jistě ještě umocníte.

cérka
25.06.2018 5 z 5

Na tuto knihu jsem byla velmi zvědavá. Nemám malé děti a zatím ani vnoučátka, ale paní Morštajnová mě zatím nadchla všemi svými knihami pro dospělé a nezklamala ani nyní. Srašidýlko Stráša si naprosto získalo mé srdíčko. Nádherně ilustrovaný příběh pro kluky i holky, a jak už tady někdo psal, ideální na prázdniny a začínající turistickou sezónu :-)

kiraa
14.06.2018 5 z 5

Přečteno i s pětiletou princeznou. Milý, pohádkový příběh s trochou napětí. Ustrašený strašidlo je bezva myšlenka, určitě se v něm najde i plno malých kluků a holčiček, kteří v sobě řeší také nějaké strachy, a nebo mají pocit, že je v životě často provází samota. Samozřejmě pohádka jak jinak než s dobrým koncem, ale i krásnou myšlenkou.

bibi.r
07.06.2018 4 z 5

Knížka určená menším dětem kolem 5 let. Velmi hezká, z domácího prostředí, a hodící se k začátku turistické sezóny, kdy se jezdí pro hradech, zámcích a zříceninách :).

SanFrancisco2
06.06.2018 5 z 5

Já se starší dcerou jsme se smály a pětiletý syn byl napnutý, jak to dopadne. Ideální kombinace.

strašidla pro děti od 6 let

2017  94%Hana