Strašidýlko Stráša

Strašidýlko Stráša https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/373973/bmid_strasidylko-strasa-2DH-373973.jpg 4 372 102

Představte si malé strašidlo. A teď si představte, že tohle malé strašidlo se všeho bojí. Tmy, zvuků, zkrátka všeho. A tak mu nikdo neřekne jinak než Stráša. O tom, jak se malý Stráša skamarádí s klukem Matějem, a o tom, co všechno spolu zažijí, vypráví nová kniha oblíbené spisovatelky Aleny Mornštajnové s báječnými ilustracemi Galiny Miklínové.... celý text

terkezka
13.05.2019 5 z 5

Super kniha, dcera ji hltala jedním dechem..

ivzu77
08.05.2019 5 z 5

Když jsem zjistila, že moje oblíbená česká spisovatelka vydala také knihu pro děti, tak jsem si ji chtěla přečíst. Byla to krásné napsaná pohádka o strašidýlku Strášovi, který se bál i svého skutečného jména Bubu.
Největší poklonou by pro autorku byla slova mého syna, který bohužel není žádný vášnivý čtenář po mamince, ale který pronesl " Tak tahle knížka mne docela bavila."

Dashow
24.04.2019 5 z 5

Moc hezká pohádková knížka, krásné ilustrace. Jen jsem synovi vždy před spaním musela číst alespoň dvě kapitoly, jinak mě nepustil :-)

Gabi13
20.04.2019 5 z 5

Krásná obyčejná pohádka. Není potřeba hledat složité příběhy s fantasy zapletkou. Tady jde o přátelský příběh pro malé děti a ráda jsem to přečetla sama sobě a udělala si radost.

Isew
14.04.2019 2 z 5

Po mnoha pochvalných recenzích jsem si knihu pořídila. A přišlo zklamání. Knihu jsme s dcerami nedočetly. Ne, že by to bylo úplně špatné. Bylo to takové nijaké. Dětských knih je na současném trhu hodně a tato určitě nebude ta, na kterou budu jednou vzpomínat, jak jsme si její četbu s dětmi užily.

Lindaly6
12.04.2019 2 z 5

Trochu zklamalo, čekala jsem asi něco jiného, škoda. Ostatní autorčiny knihy byly skvělé.

Myrha
30.03.2019 3 z 5

Hezky napsané, dcera to miluje. Příběh trochu chudý. Ale fajn knížka pro děti.

Rosana
02.03.2019 5 z 5

Moc hezký a milý příběh. Někdy není na závadu přečíst si něco, co je určené dětem. A jelikož miluji kočky, tak se mi příběh líbil o to víc.

Karimah
05.02.2019 2 z 5

Knihu jsem vybrala, protože miluji autorčiny knihy pro dospělé, ale bylo to zklamání. O ničem. Vadilo mi i písmo. Líbily se mi pouze ilustrace.

parley3
02.02.2019 4 z 5

Syn nejdřív nechtěl, abych mu četla. První kapitoly jsou zbytečně pomalé a popisné, ale nakonec mě syn přemlouval, abych před spaním četla další a další kapitoly, jak ho příběh zaujal (4r). Příběh je nakonec moc milý.

allebra
26.01.2019 5 z 5

Knížku jsem koupila vnučce za vysvědčení. A protože mě zajímalo, jak píše paní Mornštajnová pro děti, hned jsem si ji přečetla a moc se mi líbila. Je to takový milý příběh o jednom lekavém strašidýlku a jeho kamarádech. Velmi povedené byly také ilustrace Galiny Miklínové. Myslím, že se bude Strašidýlko Stráša líbit i vnučce.

JarmilaNovotna
25.01.2019 5 z 5

Něžná dětská kniha, kterou naše děti milují.

JessieEx
15.01.2019 4 z 5

3,5*
Příběh mi připadal strašlivánsky neoriginální, takový by dokazal napsat kdekdo. Na druhou stranu, napsat ho tak skvěle jako paní Mornštajnová, to už by jen tak někdo nedokázal. Moc se mi líbila i poučná stránka příběhu a nádherná grafika! Myslím, že děti knížečku určitě ocení!

simona5r
08.01.2019 5 z 5

Ač už dávno nejsem dítě, tak mě tato kniha zahřála na duši a vykouzlila nejeden úsměv na rtech. Už se těším, až dcerka povyroste a budeme si ji číst společně.

Litocha
24.12.2018 4 z 5

Hezký, jednoduchý příběh s neotřelými ilustracemi, oceňuji i hru s jazykem, se rčeními. Námět - strašidlo, které se bojí - je výborný, ale určitě by se dal vytěžit ještě líp. Líbil se mi pěkně promyšlený svět strašidel. Ocenila bych ale trochu košatější příběh, místy to bylo až zkratkovité a vlastně se tam toho moc neděje. Celkově je to ale milý, místy vtipný příběh, který za přečtení stojí.

Lucissia
21.12.2018 5 z 5

Přečteno, dětem se čtení líbilo. Musím ale popravdě říct, že jsem četla o malinko lepší knížky, nicméně Stráša za přečtení stojí, proto pět hvězd. Knižku provázely výborné ilustrace. :-)

banánovépyré
16.12.2018 3 z 5

Milé. Fajn. Krásné ilustrace. Super čtení pro děti, ale myslím, že hodně zaměnitelné s jinými knihami. Alenu Mornštajnovou mám radši jako autorku knih pro dospělé. Galina Miklínová je prostě boží :)

PetraBery
01.12.2018 5 z 5

Pohádkový příběh o malém strašidlu jménem Bubu, přezdívaným Stráša. Pěkné ilustrace a pohádka s poučením se líbila nejen mně, ale hlavně šestiletému synovi, kterému jsem knihu četla před spaním. Opět jsem se přesvědčila, že s touto autorkou prostě vedle nesáhnu.

carcassonna
12.11.2018 1 z 5

Synov komentár, keď sme to dočítali: "Mama, to bolo
o ničom. Šak sa tam nič nedialo." Mal pravdu. Čítala som práce tretiakov, ktorí mali vymyslieť príbehy na vyjmenovaná slova a niektré z nich by pani spisovateľku "strčili do vačku". Ilustrácie v knihe sú tiež, akoby ich robilo decko zo základky - hlavne tá mačka.

ještěrka38
30.10.2018 5 z 5