Strašidýlko Stráša

Strašidýlko Stráša https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/373973/bmid_strasidylko-strasa-2DH-373973.jpg 4 372 102

Představte si malé strašidlo. A teď si představte, že tohle malé strašidlo se všeho bojí. Tmy, zvuků, zkrátka všeho. A tak mu nikdo neřekne jinak než Stráša. O tom, jak se malý Stráša skamarádí s klukem Matějem, a o tom, co všechno spolu zažijí, vypráví nová kniha oblíbené spisovatelky Aleny Mornštajnové s báječnými ilustracemi Galiny Miklínové.... celý text

rencovav
12.02.2021 5 z 5

Moc hezké, hlavně se mi teda líbilo audioknižní provedení. Nevěřila bych, že Pavel Rímský může číst pohádku.

Knihomolka134
06.02.2021 5 z 5

Roztomila detska knizecka o strasidylku Strasovi, ktere se vseho balo. Vypraveni je dobrodruzne a poutave, mezi radky se objevuje typicky vypravecsky styl autorky. Jmeno "Bubu", jehoz se Strasa hrdym vlastnikem je opravdu k pousmani vzhledem k tomu, ze je to lekavy tvorecek. Rozesmaly me zejmena pasaze o tom, jak jeho maminka Bila pani jela na tridenni seminar do Ceskeho Krumlova, aby se naucila prochazet zdmi od mistni Bile pani nebo jak sli hledat kocku Luisu a Strasa nevedel, co znamena vystrcit paty z domu. Po lexikalni strance velmi edukativni vytvor.
Obsah je pro detske ctenare napinavy a prekvapivy a urcite budou drzet tomuto malemu podivne roztomilemu stvoreni pri jeho toulani vsechny palce na rukou i na nohou. K tomu hezke ilustrace G. Miklinove. Uz se tesim, az budu tu knizku detem cist!

téravokudlaná
31.01.2021 4 z 5

pěkný děj pro děti 1 - 2 třída

anmaride
30.01.2021 5 z 5

Mně to prostě nedalo. Autorku mám ráda a tak jsem byla na její pohádkovej příběh fakt zvědavá. A super. Za mě pěknej námět, roztomilý postavy a milá atmosféra příběhu. Poslouchala jsem jako audioknihu, tam mě štvala uřvaná mluvící kočka, ale dětem se to dle mého líbit bude.

Vixiene
06.01.2021 4 z 5

Audiokniha - Příběh není kdovíjak poutavý ani originální, ale pokud chcete něco, u čeho si odpočinete a sem tam se i usmějete, tak mohu doporučit. Načtena je kniha velice pěkně, myslím, že dětem se v této formě bude líbit :-)

kristykristy
03.07.2020 5 z 5

Autorka píše skvělé knihy pro dospělé ale také Stráša, který je určen pro děti je úžasný. S dětmi jsme četly a velmi je to zaujalo. V dnešní době je těžké sehnat kvalitní knihy pro děti ale tato mezi ně určitě patří.

huhuhu
08.04.2020 5 z 5

Příběh o strašidlech, který není vůbec strašidelný, ale moc milý, protože všechna strašidla jsou hodná a přátelská, zvlášť malý Stráša, který se bojí i svého skutečného jména Bubu. Knížka je určena pro děti od 6 let, ale četli jsme ji se synem, kterému nebylo ještě ani 5, a byl velice spokojený. Několik posledních kapitol jsme museli přečíst na jeden zátah, protože byl zvědavý, jak to dopadne. Líbily se mu i ilustrace, akorát o kočkách říkal, že mají zabalené hlavy. :-)

FofrNožka
04.01.2020 5 z 5

Po knize jsem sáhla kvůli jménu autorky. Kniha splnila očekávání, dospěláky zaujal příběh, dětem se líbili ilustrace a do příběhu "žvanili"- A proč? A kdo? Jo? Děkujeme a těšíme se na další příběhy Stráši.

GaleW
31.12.2019 5 z 5

Jak já mám ráda knížky pro "velké" od paní Mornštajnové, tak nás obě s dcerkou bavila tahle její první (a doufám, že ne poslední) dětská. Jednoduchý příběh, velmi čtivé, vtipné a hezké a nápadité ilustrace, za nás plný počet hvězd

Devil-Ivet
30.12.2019 5 z 5

Milá knížečka o strašidýlku, které se bojí opravdu všeho. Krásně zpracováno, ilustrace radost pohledět. Dětem se bude určitě líbit :)

Sasha001
26.11.2019 5 z 5

Oceňuji krátké kapitoly. Knížka byla napsaná velmi čtivě, občas tam byly i vtipné momenty, ale můj top pro dítě to to úplně není...

Margie94
15.11.2019 5 z 5

Tohle bylo prostě nádherně roztomilý :) Příběh o strašidýlku, co se všeho bojí. Knihu doplňují opravdu krásné ilustrace a příběh dobře odsýpá a graduje. Jako pohádka pro děti od 6 do 8 let ideální :)

adevis
15.11.2019 4 z 5

Kniha je úžasná. Najdete v ní dokonalé a tak jednoduché ilustrace. Příběh je krátký, vtipný a krásně napsaný. Pro všechny mámy i táty, co znají paní Mornštajnovou rozhodně doporučuji, nesmí vám chybět. Doufám, že ji za pár let ocení i má dcera :)))

martina5069
01.10.2019 4 z 5

Posloucháno jako audiokniha 58 minut 22sek.
Kraťoučké pohádky na pokračování o sedmi povídkách, které navazují a trvají po osmi minutách. Pohádka o strašidýlku, které se bojí, jednoho dne se mu ztratí kamarádka Luisa, která je kočka a on se ji snaží najít. Pěkný přednes spíše pro menší děti :-)

broskev28
24.09.2019 5 z 5

Další z dětských knížek, které jsme letos objednali do naší knihovny. Ač už dávno nejsem dítě, mám nepsanou povinnost si ji přečíst, a jsem nadšená. Jednoduchý, hravý, jazykově propracovaný příběh; kromě Stráši jsou tu i další zajímavé postavy, hlavně chytrá a upovídaná Helenka a kastelánův Matěj. Na své si přijdou i milovníci domácích mazlíčků - Luisa i Slávek nejsou jen ozdobnými doplňky, ale aktivními účastníky příběhu.
Skvělé ilustrace Galiny Miklínové příběh činí - mimo jiné - opticky kratší, a tedy stravitelnější pro začínající čtenáře. A třešnička na závěr: podobně jako u některých jiných povedených dětských knížek (Dívka, která chtěla zachránit knížky) zde nenajdete číslování stránek. Pro mě jako pro dospěláka zásadní chyba, ale pro dítě hledající vhodnou knihu ideální.
"Hrad, ve kterém bydlel Stráša s maminkou, tatínkem a rodinou pana kastelána, stál na kopci za městem. Z hradní věže bylo vidět na kilometry daleko, jenže malý kluk - i když je to kluk strašidlo - nepotřebuje výhled do okolí, ale kamarády."

ZuK1
15.09.2019 5 z 5

Tak tuhle knížku jsem si koupila vyloženě kvůli její autorce hned potom, co jsem přečetla všechny její knihy pro dospělé. A ještě předtím, než ji posunu mezi malé čtenáře, kterým je určena, jsem se do ní sama začetla. Je to takový něžný, „napínavý“ příběh, doplněný krásnými ilustracemi Galiny Miklínové, knížka, která se dětem určitě bude moc líbit.

harena
07.09.2019 5 z 5

Milý, jednoduchý příběh, který potěší, pobaví a děti i rozesměje. Všem se nám líbily i ilustrace od Galiny Miklíkové.

capricornus
13.06.2019

....aneb ztracená a nalezená kočka Luisa a pověrčivý Ládin Houbelík. Příjemné čtení!

yogaboy
12.06.2019 3 z 5

Pro ty kdo cetl ostatni knihy autorky je zde citit 100% jeji rukopis tudiz si prijdou na sve i deti. Bohuzel dcera je uz velka na tuhle knihu. Precetla ji, ale mezi jeji top 10 nezapadla. Me se libila a pro mensi deti pred spanim? ... idealni volba.

Makaja
25.05.2019 5 z 5

Syn bez problémů a s chutí přečetl...a to je hodně málo náruživý čtenář a vybíravý je dost. Já četla jen úryvky, ale napsané je to pěkně a okamžitě mě to vtáhlo, že jsem z původního odstavce dočetla třeba kapitolu.

strašidla pro děti od 6 let

2017  94%Hana