Strašidlo cantervillské

Strašidlo cantervillské https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/235461/bmid_strasidlo-cantervillske-lAI-235461.png 4 1246 1246

Starý lord Canterville prodává zámek i se strašidlem, které má na svědomí mnohé životy. Proto sídlo nikdo nechce. Tu však přichází nabídka až z Ameriky. Pan Hiram B. Otis, americký vyslanec, muž s moderními názory, zámek bez obav kupuje. Vzápětí se také na starý zámek, bičovaný deštěm, stěhuje i se svou početnou rodinou.

sarka0
13.04.2013 5 z 5

Knížku jsem si přečetla, protože jsem na Strašidlu cantervillském byla v divadle a strašně mě to bavilo. Bála jsem se, že knížka nebude tak dobrá, ale pletla jsem se. Naprosto jsem se do této knížky zamilovala a nechápu, jak může autor nacpat tolik děje do tak krátké knížky. A tohle proroctví miluju:

Až zlatovláska jako květ
k modlitbám pohne hříšný ret,
až suchá mandloň rozkvete,
zalita slzou dítěte,
pak příjde doba šťastných chvil
a klidný bude Cantervill.

Argony
19.02.2013 5 z 5

Tuhle knihu doporučuji dětem, když potřebují něco honem přečíst, aby měly zápis ve čtenářském deníku :-) Krátké, milé, zábavné a od dobrého autora, který v deníku "vypadá dobře".

Posli
04.02.2013 4 z 5

Celý tento příběh je postaven na protikladech a Wildeho mám moc ráda. Kniha je humorná a je vyprávěna s ironickým nadhledem. Oceňuji, jak je tu popsán vztah Angličanů a Američanů. Strašidlo cantervillské bych označila za zábavné a čtivé dílo.

letterB
22.01.2013 4 z 5

Jednoduché ale poutavé čtení. Kvalitně strávená hodina :)

Selinute
05.01.2013 5 z 5

Úžasné dílko. Zábavné a milé. Momentálně sháním do knihotéky vydání z roku 2004. Toužím znovu prožít spolu s Virginií a dvojčaty to "strašidelné" dobrodružství na cantervillském sídle.

Phoenix16.cz
02.01.2013 4 z 5

Příjemný oddechový příběh na zkrácení dlouhé chvíle, který rozhodně nikoho neurazí. Je psaný odlehčenou formou s nadsázkou, která mu dodává na zábavnosti. Po chvilce čtení vám to prostě nedá a začnete s chudákem strašlivým strašidlem soucítit, protože podobná krize osobnosti může potkat každého. Možná Wilde mohl zkrátit nebo si úplně odpustit počáteční srovnávání americké a britské kultury, ale je fakt, že kniha z toho tak trochu vychází, takže budiž.

Kate.S
28.12.2012 4 z 5

Lehké čtení, které mě ale moc pobavilo. Jsem ráda, že jsem na uto knihu narazila. Určitě se k ní ještě něky vrátím.

maryzka
18.11.2012 2 z 5

roztomilé stoleté strašidlo anglický suchý humor a konvence a americká demokracie no co dodat- něktéré pasáže nudne, ale film s Jiřinou Bohdalovou mě přiměl k této knize vratit.

Lenka Žofka
14.11.2012 3 z 5

Asi opět chyba - nejdříve jsem viděla (to ani nebyl snad film) televizní zpracování s Bartoškou a Bohdalovou a to mi přišlo mnohem zábavnější, a psané dílko to vrhlo do stínu :) ačkoliv je to psané dílko mnoooohem starší :)

em54
21.08.2012

Mám jiné vydání (tuším jako příloha nějakého časopisu), ale četl se mi tehdy ztěžka, byl jsem kluk a chtěl jsem "opravdové" dobrodružství. Ovšem - zajímavé je, že si tuhle knížku pamatuji snad nejvíc ze všech. A to je známka dobrého autora... dnes bych se k ní měl vrátit. Ale co číst dřív!!!

ondra1995
25.06.2012 4 z 5

Svižné, zábavné, krátké!

Džizetka
18.03.2012 3 z 5

Krásná kniha.Vhodná i pro malé čtenáře.

Eneo
08.01.2012 5 z 5

Chtěla bych si přečíst něco podobného, velice pěkné čtení.

DustinMind
02.12.2011 5 z 5

Čtení pro jeden krátký večer, které vám poskytne Oscar Wilde a jeho nevšední strašidlo. Nad tímto dílem se rozhodně usmějete, či dokonce i po-zasmějete, ale také vám to udělí něco do budoucna.

oldshatterhand
29.11.2011 4 z 5

Moc pěkná kniha. Je pro i ty nejmladší generace velmi srozumitelná. Vzpráví moc pěkný příběh a moc hezkým způsobem. Obsahuje velmi milý a smutný konec. Prostě čeba pro každého. Doporučuji

Adrianah
23.09.2011 4 z 5

Super povídka,plná vtipu. Dílo staví do kontrastu starobylou Anglii lpící na tradicích a pragmatickou Ameriku spoléhající na moderní postupy.

Zajda
05.08.2011 5 z 5

Amíci se za 150 let vůbec nezměnili. :D

Dallia
01.06.2011 5 z 5

Je to opravdu dobré. Úžasná a zábavná povídka.

Clash
21.05.2011 4 z 5

Milá oddychovka, která neurazí a dokáže rozesmát. "Vážený pane," řekl pan Otis, "musím vás opravdu důrazně požádat, abyste si naolejoval ty řetězy, a přináším vám k tomu účelu lahvičku TAMMANYHO MAZADLA S VYCHÁZEJÍCÍM SLUNCEM. Tvrdí se, že dokonale účinkuje po jediném použití. Na obalu je o tom řada svědectví od několika nejvýznamnějších domorodých duchovních. Nechám vám je tadyhle u svíček pro ložnice, a kdybyste si přál, milerád vám ho opatřím víc."

Sudlice
19.04.2011

Vtipná konfrontace anglického konzervativizmu a amerického republikánství, která ze tří čtvrtin děje vyznívá jako parodie gotického románu, přičemž konec je sám o sobě nepřehlédnutelně gotický. Celkově milé a úsměvné čtení.