Strašidlo cantervillské

Strašidlo cantervillské https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/235461/bmid_strasidlo-cantervillske-lAI-235461.png 4 1246 1246

Starý lord Canterville prodává zámek i se strašidlem, které má na svědomí mnohé životy. Proto sídlo nikdo nechce. Tu však přichází nabídka až z Ameriky. Pan Hiram B. Otis, americký vyslanec, muž s moderními názory, zámek bez obav kupuje. Vzápětí se také na starý zámek, bičovaný deštěm, stěhuje i se svou početnou rodinou.

zimka.r
07.07.2018 3 z 5

Pěkná pohádka na volné odpoledne :)

francouz
30.06.2018 4 z 5

Musel jsem se po těch jízdách vrátit k něčemu, co si pamatuji, že bylo anglicky lehtivé a bylo opravdu čtivé.
V současné době nám to možná příjde naivní, strašidlo....
Ale mě s e zejména ta pasáž, kdy pragmatičtí američané, čelí něčemu, co je prostě mimo a čemu se postaví, jak jinak než po americky... Na to, ale není strašidlo připravené. proč by si přece mělo namazat vrzavé řetězy nějakým přípravkem ? Co to na mě zkouší.... Je to zábavné, ale v době, kdy si něco podobného neumíme úplně představit, to na nás asi nepůsobí úplně věrohodně. Nicméně je to taková jednohubka, která rozhodně neurazí.

ajka91
20.06.2018 4 z 5

Pěkná krátká povídka

los
05.06.2018 4 z 5

nikdy, nikdy nezapomenu na české filmové zpracování, které jsem viděl ve třech letech

Babsie
10.03.2018 3 z 5

Čekala jsem od toho asi mnohem víc, myslela jsem, že děj bude trošku složitější, s nějakými zvraty a akcí. Přesto mě strašidlo docela zabavilo, a dobře jsem si u něj odpočinula. Je to takový jednoduchý, hezky napsaný, příběh na jeden zátah.

sassenkka
06.03.2018 4 z 5

Cantervillské strašidlo je moc milé a pohodové čtení, pohádka, u které si hezky odpočinete.
Klasika, která se bude číst snad vždy, je to nadčasové dílko.

any333
02.03.2018 5 z 5

Už dlouho jsem se na ni chystala, hlavně proto, že mě lákala knižní představa stejnojmenného filmu. Byla jsem hodně překvapená, když jsem začala číst a našla tam jen minimum toho, co bylo ve filmu, ale nakonec jsem nad tím mávla rukou a jen se nadále probírala autorovými hezkými popisy. Alespoň jsem si ověřila, že srovnávat knihu s filmem bývá mnohdy čiré bláznovství.
Každopádně, knihu jsem přečetla díky jejím pár stránkám v rekordním čase. Pobavily mě trampoty strašidla s rodinou Otisů a místy mi ho bylo kvůli jeho depresím i líto, protože doba, kdy se ho lidé báli, odezněla. Byla jsem překvapená, kolik převleků strašidlo vlastnilo, a myslím, že kdyby se rozhodlo psát místo strašení obyvatel v rodiném sídle paměti, koho kdy a jak vyděsilo, nemuselo by být tak smutné. No, nakonec to tedy vyřešilo po svém.
Shodou okolností jsme si pak týden po dočtení knihy říkali ve škole o autorovi a docela mě zaujal i Obraz Doriana Graye. Tak se na ty temné filosofické myšlenky míním taky co nejdřív podívat.

PavlínaAlžběta
04.02.2018 5 z 5

Pro mě klasika, čtená na základní škole. Prvotina tohoto mistra literatury je naprosto jednoduché vtipné čtení, které je oddychové na rozdíl od jiných děl Oscara Wildea. Příběh s jemným humorem, i když dle mého názoru možná bude mnohým čtenářům strašidla líto. Jeho nespočetné pokusy vyděsit rodinu Otisových a na druhé straně, jak si rodina se strašidlem poradila, pobaví čtenáře. Jediná Virginia, která měla s duchem soucit, ducha vyslechla a závěrem vysvobodila modlitbou byla spásou pro tohoto strašicího nešťastníka. Hezké, čtivé.

Ainslee
03.02.2018 5 z 5

Příjemné oddechové čtení. Když nemám co číst nebo je mi smutno, vezmu strašidlo a na hodinku mám o zábavu postaráno.

kaja3190
02.02.2018 4 z 5

Původně jsem čekala horor nebo něco takového, ale nakonec mě překvapilo, jak humorné to bylo.

Andy74
22.01.2018 5 z 5

Pět hvězdiček za oddychovku a za pobavení - sáhla jsem po knize při zimních splínech - je mi vlastně jedno jestli je to "dobrý" nebo "špatný" - na necelých 80 stránkách jsem se pobavila a párkrát vyprskla smíchy.... jedna z perel : " ...vážený pane, musím vás opravdu důrazně požádat, abyste si naolejoval ty řetězy, a přináším vám k tomu účelu lahvičku Tammanyho mazadla s vycházejícím sluncem ........být strašidlem je někdy fakt těžká práce :o))

katerina5544
21.12.2017 5 z 5

Kouzelna povidka, zasmala jsem se, chudak strasidlo! :-)

Rawen616
26.11.2017 3 z 5

Duch, který se snaží děsit nové majitele starého sídla, ale všichni ho mají těžce na háku a děti mu navíc dělají naschvály natolik, až se samo strašidlo začne nových majitelů bát. Vyjma dcery která se nad ním slituje. Oddechová povídka s kapkou humoru, z jejíhož námětu se ale dalo podle mého vytřískat daleko víc. Úplně jsem viděl ten film, jaký by podle toho natočil Tim Burton:-)

xxtom
19.10.2017 4 z 5

Příběh o strašidle, které naráží na moderní svět. Lehké oddechové úsměvné čtení.

Leniik33
19.09.2017 5 z 5

Milé a pohádkové čtení :)

Devil-Ivet
08.09.2017 5 z 5

Kouzelné. Dobře napsané, vtipné a ilustrace je nádherná. Strašidla mi bylo trochu líto, ale nakonec vše dobře dopadlo. Ráda se ke knize budu vracet.

sd1992
06.09.2017

Pro mě je to takový dětský symbol anglické literatury.. :D Četla jsem ji snad už někdy na základní škole na prvním stupni a tak ráda na to vzpomínám, že jsem si ji letos koupila a přečetla znova :-) Je to spíš taková, místy i vtipná pohádka o duchovi, který straší nové obyvatele domu, nakonec si na něj zvyknou, přestanou se ho děsit a oblíbí si jej.. je to takové milé :) rychlý oddechový příběh :-)

natkaf
10.08.2017 4 z 5

Velmi milá a pěkná pohádka, na večer ideální. Občas jsem se i zasmála. Hlavně nad zelenou krvavou skvrnou.

Ownkai
31.07.2017 3 z 5

Krátká oddychovka na večer.

Adelajda_4
14.07.2017 4 z 5

Další hezký Wilde, sice ne tak dobrý jako Obraz Doryana Graye, ale byla to fajn oddechovka na odpdoledne.