Strašidlo cantervillské

Strašidlo cantervillské https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/235461/bmid_strasidlo-cantervillske-lAI-235461.png 4 1246 1246

Starý lord Canterville prodává zámek i se strašidlem, které má na svědomí mnohé životy. Proto sídlo nikdo nechce. Tu však přichází nabídka až z Ameriky. Pan Hiram B. Otis, americký vyslanec, muž s moderními názory, zámek bez obav kupuje. Vzápětí se také na starý zámek, bičovaný deštěm, stěhuje i se svou početnou rodinou.

Véča
17.04.2015 4 z 5

Příjemné pohodové čtení na večer. :)

Evule114
16.04.2015 5 z 5

Tahle knížka je velmi jednoduchá na čtení a pro mě i velmi zábavná díky ilustracím. Četla jsem ji už 3x a klidně můžu znovu. Nikdy mě totiž neomrzí.

Edona
06.03.2015 4 z 5

Strašidlo Cantervillské je vtipná, oddechová povídka. Moje vydání bylo doplněno opravdu bizarními ilustracemi - a já se při čtení opravdu pobavila.

Ben Nevis
15.01.2015 4 z 5

Čtivé, zábavné, ale na mě moc pohádkové s odbytým koncem. Jakoby hlavním smyslem povídky bylo píchnout si do amerických zbohatlíků. Filmeček s Bartoškou se mi líbil krapet víc.

Oscar Wilde se dobře čte, protože používá jednoduchý a výstižný jazyk. Je tu pocit kvalitní četby, aniž by bylo nutno zacházet do komplikovaných popisů a slovesné onanie.

Veeria
05.10.2014 4 z 5

Ráda na tuto knihu vzpomínám z dob povinné literatury k maturitě....:) Krásně se četla.:)

Dandulka
28.08.2014 5 z 5

Mám tuhle knížečku jako povinnou četbu k maturitě, ale pro mne to není jen povinnost, já tohle dílko miluji a asi nejvíc proroctví o rozkvetlé mandloni. Jen doufám, že si ji u maturity vytáhnu a budu spokojená!

Marthas
19.07.2014 5 z 5

Knížku jsem četla a je to velmi dlouho, ani nevím, jestli jsem nejdříve viděla ten film a později četla knihu, možná, že ani ne!!
Obojí se mi líbilo, i když jsem se nesnažila číst ty anglické pasáže, jelikož jsem v té době neuměla vůbec anglicky!!
Prostě jsem chtěla mít přečtené něco od Wilda a toto mi přišlo nejstravitelnější a rozhodně to předčilo má očekávání!!

muffkrcma9
13.07.2014 5 z 5

Do téhle knížky jsem se hned zamilovala… četla jsem ji poprvé v deseti letech a stále si pamatuji tu básničku nazpaměť…

kotasbk
01.07.2014 4 z 5

Příjemné čtení :)

Shampoo
22.05.2014 5 z 5

skvělé, skvělé, tuhle knížku miluji :) je skoro "roztomilá" :)

michaela7357
21.03.2014 5 z 5

Už od dětství má oblíbená knížka, která nikdy neomrzí!! :)

Elza61
16.03.2014 5 z 5

Mám ráda O. Wilda. Tato kniha se mi velmi líbila :), protože je plná dobrodružství, zábava a hlavně jeho zvláštní druh humoru ;)

bibi.r
09.01.2014 5 z 5

Stačí jediné slovo "Rozkošné".

farinka

Moc pěkná knížka :)

Marčullkas
24.07.2013 4 z 5

Strašidlo Cantervillské zbožňuji.
Viděla jsem i divadelní představení. Tajuplný příběh o strašidlu, které brání zámek Canterville. Úsměvné situace, které pobaví.

bbara155
28.06.2013 4 z 5

Zajímavý příběh. Strašidla mi bylo líto a američtí burani mi byli velmi protivní :-)

Lady Dracula
19.06.2013 5 z 5

Velmi mne pobavilo toto pojetí od Wildeho. S jemným humorem popisuje eskapády strašidla, které se vlastně cítí nešťastně, ačkoli si to samo nepřipouští a je na své činy spíše náležitě hrdý. Až mladá slečna mu otevře oči...
Trochu pohádka, trochu poučný příběh se strašidelným námětem aneb jak na pár stránkách lze člověka rozplakat i rozesmát.

Sklenička
10.06.2013 5 z 5

Nádherná knížka, ještě hezčí český film.

LG73
06.06.2013 5 z 5

Miluji tento kouzelný a humorně napsaný příběh. Vždycky se u něj skvěle pobavím a lituji těžce zkoušené anglické strašidlo.