Tajemství sídla Craven Manor

Tajemství sídla Craven Manor https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413458/bmid_tajemstvi-sidla-craven-manor-PGp-413458.jpg 4 1466 409

Strašidelné domy série

Daniel zoufale shání práci. Když mu někdo pod dveře strčí vzkaz, který mu nabízí místo správce staré nemovitosti, má pocit, že to je příliš skvělé, než aby to mohla být pravda. Když ale dorazí do Craven Manor, zmocní se ho podezření. Dveře do starobylého sídla jsou dokořán a hala je plná pavučin a suchého listí. Je zjevné, že tam už dlouhá léta nikdo nebydlí. Za dveřmi však na něj čeká obálka. Jsou v ní peníze a příslib, že dostane další. Daniel je zoufalý. Navzdory svým pochybám se nastěhuje do správcova domku za rodinnou kryptou. Podivné události a úkazy, ke kterým v sídle dochází, je rozhodnutý nebrat na vědomí. Když se ale s blikáním rozsvítí svíčka v okně opuštěné věže, Daniel pochopí, že Craven Manor v sobě skrývá příšerné tajemství… a že je v sázce jeho život.... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Fobos

Craven Manor , 2017

m2056
06.09.2023 4 z 5

Čte se dobře je to takový pohodové duchařeni.

verden
04.09.2023 4 z 5

(SPOILER) Úplne rozumiem ľuďom, ktorých znechutilo zavádzajúce zaradenie tejto knihy medzi horory, pretože to naozaj horor nie je. Páči sa mi označenie hororová rozprávka, ktoré som videla v komentároch nižšie a ktoré túto knihu úplne vystihuje.

Odhliadnuc od kategórie, v porovnaní s prvým dielom sa mi to páčilo viac. Opäť veľmi chytľavo napísané, hlavná postava je vyložene sympaťák a hoci očividne nemá jedinú zlú vlastnosť, táto nevyváženosť ma iritovala menej ako nelogické správanie hrdinky z prvého dielu. Za iných okolností by ma zjavná šablónovitosť pri porovnaní s prvým dielom skôr otrávila, tuto mi to absolútne neprekážalo... lebo Bran :D Prisámpačku, ja by som uňho tiež ostala, nech by sa dialo čokoľvek! :D takže áno, záver ma potešil, Darcy, ďakujem. Už sa teším, čo mi predvedieš v ďalšom dieli.

knihomolka_jaja
03.09.2023 3 z 5

Craven Manor je moje druhá kniha od Darcy. Jako první jsem četla Ashburn a navzdory čtivosti, kterou knize nemohu upřít, jsem každou chvilku nadávala.

U této knihy je to podobné. Příběh se čte snadno a rychle. Pravděpodobně budete zvědaví, jak to celé nakonec dopadne, ale že by to bylo něco, co vás posadí na zadek, to ani omylem.

Než o pořádný horor jde spíš o hororovou pohádku. Kniha pro ty, co se rádi bojí, ale nemají žaludek na něco drsnějšího. Samozřejmě jde o duchařinu, takže žádný velký krvák nečekejte. Přestože v ději narazíme na okamžiky, které by měly potenciál k tomu, aby s vámi pořádně zacloumaly, Darcy to vždy napíše takovým způsobem, že by to zvládly i děti nad takových dvanáct let, pokud mají pro strach uděláno.

Jak už jsem zmínila v knize mě pár věcí vadí. Kromě toho, že jsem byla schopná uhádnout, jak to celé skončí už po několika prvních stránkách, hrozně mi vadilo účelové chování postav. Narazila jsem na chvíle, kdy se autorka snažila za každou cenu narvat do jednoho okamžiku více strašidelných prvků, jen aby se čtenář bál, přestože byl každý nový prvek větší klišé než ten předešlý.

Sem tam mě kniha napínala, ale rozhodně jsem se nebála. Je to takový horor pro slabší povahy.

Řemeslně je druhý díl strašidelných domů lépe zvládnutý jak jednička, ale jede podle stejné nebo přinejmenším velice podobné šablony. Díky tomu jsem byla hned na začátku schopná říct, jak to skončí - jako pěkný zážitek, ale nějak to ve mě nezanechalo žádnou stopu

david5746
15.08.2023 5 z 5

Pro mě čtvrtá kniha ze série. A tento díl má vlastně všechno, co jsem čekal/doufal, že mít bude, záhadný prastarý dům, atmosféru, duchy, příšery, havrany, záporáka, klaďáka atd atd. Tak vlasatně proč bych dával původně zamýšlené čtyři hvězdy, přečetl jsem na jeden zátah a skvěle se bavil, takže plný počet a doporučení pro ostatní.

JIVaJaH
09.08.2023 5 z 5

Mně se tento díl moc líbil. Skvělé na mě působilo "tušení něčeho" v domě. Hlavní hrdina sympatický a to je také důležité.

retrivr
07.08.2023 4 z 5

Docela čtivé.

Lindawal
27.07.2023 3 z 5

Kniha se mi moc líbila, přečteno na jeden zátah. Co bych vytkla je ten závěr, lépe řečeno ta záporná ,,postava" to mi přišlo trošku jako úlet. Jinak postavy byly moc sympatické a děj mě bavil.

Alexiiik
21.07.2023 3 z 5

Podle mě o dost slabší než díl první, toto byla spíše taková pohádka, ale ani tak mě to nezklamalo.

Makaja
16.07.2023 4 z 5

Možná trochu proti proudu, ale mě se to líbilo víc než Duch domu Ashburnů. Možná to bylo tím, že jsem byla předem připravena na to, že se bát nebudu, protože úplně hororové čtení to není, možná tím, že Daniel a Annalise si mě okamžitě získali. A kocour taky, i když jsem od prvního okamžiku tušila, která bije.Nevím, zkrátka se mi to líbilo. Horor s potoky krve nebo ježením kůže ale nečekejte.

knihomolka27
25.06.2023

(SPOILER) Ve srovnání s Rookwardem, kde je také hlavní postavou mužský protagonista, mi přišel Daniel o dost sympatičtější. Do jeho příběhu jsem se dokázala víc vžít a celkově mi jeho postava přišla lepší než u Gaje. Ale kniha jako taková o moc lepší není. Sice mě čtení víc bavilo, tedy spíše do jisté části....pak už to byla celkem velká nuda. Námět opět nebyl vůbec špatný, pořád mě tedy baví spíše duchové než měniči, ale proč ne. Co tady ale opět nefungovalo byly za mě ty emoce...nevěřila jsem Danovi jeho touhu hned pomáhat duchům nebo spojení s majitelem sídla. Ten sám o sobě byl sice zajímavý, ale také celkem plochý. Přátelství mezi nimi mi přišlo hodně urychlené, Dan začal Brana považovat za velkýho kámoše po dvou zvláštních setkáních, ale hlavně, že pak ho po jedný historce začal hned podezírat... Tajemství je sice řemeslně na lepší úrovni než jiné knihy od Darcy, ale příběhem nebo emocemi patří k těm slabším. Opět je to takové nedodělané, prázdnější.... a mě to takhle nestačí.

Vzhledem k tomu, že jsem přečetla celou sérii o strašidelných domech, dovolila jsem si na závěr zhodnotit všech těchto 9 knih - upozornuju, že to je můj subjektivní názor a jsem přesvědčená, že mnoho lidí to bude cítit jinak. Knihy nehodnotím od nejlepší po nejhorší, ale rozdělím je do kategorií, kam knihy přiřadím.

Kategorie 1 - Prosím, už nikdy víc
obě tyto knihy považuji od Darcy za prokazatelně nejhorší. Nemají sice špatný námět, ale jeho zpracování je líné, nudné a naprosto bez emocí. Duchové jsou zde spíše k smíchu, na hlavních postavách vám nijak zvlášt nezáleží. Vše je to překombinované, bez atmosféry a špatně to drží pohromadě.
Fantom z Blackwoodu - nuda, nuda a zase nuda. Bizár ve špatném slova smyslu. Nesympatická hlavní hrdinka a povrchní pokus o romantiku. Duchové nezajímavý a příběh překombinovaný.
Strašení v Rookwardu - Nezapamatovatelný příběh, velmi unylá a nenápaditá atmosféra a prostředí. Nedostatečně prokreslený příběh.

Kategorie 2 - Jako oddechovka, proč ne.
Nedoporučuju si je přečíst, ale pokud po nich sáhnete pravděpodobně vás nezklamou a moc neurazí. Fajn na jedno přečtení.
Tajemství sídla Craven Manor - celkem zdlouhavé a nudné. Vztahy mezi postavami povrchnější a méně uvěřitelné. Zajímavé, ale méně osobní.

Záhada domu Marwicků - Fajn hrdinka, rychle odsýpající příběh. Žádná přidaná hodnota. Nezáživný duch a jeho příběh. Málo atmosferické prostředí a atmosféra.

Duchové rodiny Folcroftů - promarněná šance. Fajn, ale nijak zvlášt působivý. Dobrá atmosféra, příběh děravější, mnoho nejasností a nereálností.
Dům tajemných stínů - Snaha o utvoření komplexnějšího příběhu...tak napůl cesty. Skvělé časové zařazení do viktoriánské doby. Fajn hlavní hrdinka. Velmi nápaditý, ale celkem nevyužitý příběh. Nepřesvědčivá romantická linka, která zde plní důležitou roli. Nezapamatovatelné vedlejší postavy. Zbytečně moc stránek.

Nejkvalitnější Darcy
Což ovšem neznamená, že nemá své chyby, ale z mého pohledu se jedná o emočně silné, komplexnější, údernější a zapamatovatelné příběhy

Přízraky sídla Carowů - Klasický příběh s motivem uzavřené místnosti. Fajn postavy. Atmosféra gradující a působivá. Příběh zajímavý, ale chtěl víc dodělat. Konec přestřelený. Pocitově se kniha nachází spíš někde napomezí 2 a 3 kategorie.
Duch dom a u Aschburnů - Atmosferické, intenzivní, s přesahem a adekvátním ukončením.
Děsy Leigh Harkerové - děsivé, překvapivé, působivé, odvážné a hlavně osobní. Silní hrdinové a vztahy mezi nimi. Na Darcy překvapivě originální a strhující.

Luna7
19.06.2023 5 z 5

Za mě kniha patří mezi nejlepší díly série. Líbilo se mi odkrývání historie a vztah mezi Danielem, Annalise a Branem.
Jinak je pravda, že Strašidelné domy nejsou moc horory, spíš takové oddechovky, ale mě prostě baví.

brunettlibrary
19.06.2023 5 z 5

Jak první díl série byla tragédie, tento druhý díl nemůžu vynachválit!! Autorka vymyslela skvělý příběh, který se odkrýval postupně a záhady byly nakonec hezky vyřešené. Záhada byla smysluplná a hezky historiky zasazená. Hlavní postava mi opravdu přirostla k srdci. Kniha mě celkově nenechala v klidu, pořád jsem nad ní musela přemýšlet. Na knize bych našla drobné chyby, ale celkový pozitivní dojem převážil.

Sysel
12.06.2023 3 z 5

Nečtu tuhle sérii postupně, ale z těch co jsem přečetla byl toto nejslabší díl. Takové dějově hodně vystlané.

sipkulka
20.05.2023 3 z 5

Ani druhá knížka nebyla špatná, opět se jednalo o čtivou oddechovku. Chvílemi mě sice iritovalo jak moc je Daniel hloupý a naivní a rozsáhlé popisy místa, ale už teď určitě vím že si přečtu další díl strašidelných domů.

Markéta.
14.05.2023 3 z 5

Trochu zklamání, když strašidelného mi na knize nepřišlo snad nic, ale jinak poměrně zajímavý děj.

lucia0482
13.05.2023 3 z 5

Váhala som medzi tromi a štyrmi hviezdičkami. Na jednej strane to bol fajn príbeh,aj som sa zasmiala,aj mi smutno bolo. Na druhej strane, toto s hororom nemalo spoločné skoro nič. Hlavná postava, Daniel, bol sympatický pracovitý mladý muž a od začiatku som mu fandila. Sídlo Craven Manor bolo popísané veľmi pekne. História rodiny Brana bola ozaj zaujímavá. Čítalo sa to ľahko,dobre a bola som zvedavá,ako sa to skončí. Tri hviezdičky nakoniec vyhrali,lebo kniha je síce dobrá, no okolo hororu nešla. Od Darcy Coates mám všetko, toto je druhá prečítaná kniha a teším sa na ďalšie.

minirock
08.04.2023 2 z 5

Horory mimo ty od mistra Kinga prakticky nečtu, proto jsem se v rámci letošní Výzvy na tuto knížku docela těšil. O to větší bylo zklamání. Naivní příběh, naivní hlavní hrdina, minimum napětí, o hororu se opravdu nedá mluvit. Dočetl jsem to ale další knihy paní spisovatelky už nechám být.

jarin58
27.03.2023 4 z 5

Spíš než horor taková příjemná pohádka.Ale proč ne.

Zuzunda
21.03.2023 4 z 5

Jsou to takové příjemné duchařinky pro ty, co se nechtějí příliš bát. Takže za mě super. Stejně jako první díl přečteno na jeden tah, nešlo jinak :)

Kee
09.03.2023 3 z 5

(SPOILER) Autorka zprvu vykreslila zajímavé prostředí i začátek příběhu (přece jen jet na zchátralé panství dělat zahradníka a bydlet v zahradním domku není úplně obvyklým formátem příběhů točících se okolo strašidelných sídel). Plíživé hororové náznaky obestřené úvodním tajemstvím mě navnadily, ale čím dále jsem se knihou pročítala, tím více mi příběh přišel poněkud přitažený za vlasy (zmizelé město, polohmotná forma, měničství apod.)

Přišlo mi to překombinované a osobně bych víc ocenila žánrovku, tedy klasickou duchařinu, jelikož takhle dané dohromady to pro mě ztrácelo smysl. Zejména mě mrzí absence jakéhokoliv charakteru nejzlovolnější bytosti a obrovská naivita hlavní postavy, která se viní z charakterových vad Kylea, postavy vedlejší (přitom je však Daniel laskavý, fandila jsem mu).

Knihy od Darcy Coates hodnotím po přečtení doposud vyšlých dílů série jako více či méně příjemné jednohubky, ale nejedná se o knihy, ke kterým bych měla potřebu se vracet.

tajemství australská literatura strašidelné domy

Darcy Coates
australská