Duch domu Ashburnů

Duch domu Ashburnů https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/399362/bmid_duch-domu-ashburnu-axc-399362.jpg 4 2345 738

Strašidelné domy série

O tomto domě se šířily podivné zvěsti bezmála sto let. Jeho majitelka, Edith, odmítala nechat kohokoli vstoupit dovnitř a nedaleké městečko navštěvovala jen málokdy. Po její smrti zdědila dům její jediná příbuzná, Adrienne. Vše co má, je jeden kufr, dvacet dolarů a milovaný kocour. Dům je pro ni příležitost, jak začít nový život, kterou si nemůže dovolit odmítnout. Ačkoli na duchy nevěří, při zkoumání svého nového domova naráží na věci, které v ní vyvolávají neklid. Do tapet na zdech jsou vyryty podivné nápisy, v lese nedaleko domu je ukryt starý hrob a tajuplné portréty v chodbě v prvním patře jakoby sledovaly každý její pohyb. Jak odhaluje další a další tajemství domu, začíná věřit, že pověsti, které se o něm vyprávějí, mají možná pravdivější jádro, než předpokládala. Budova má chmurnou a děsivou minulost. Adrienne postupně zjišťuje, že o její život usiluje něco hluboce nepřirozeného a děsivě odporného.... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Fobos

The Haunting of Ashburn House , 2016

Niu
28.03.2020 5 z 5

Po dlouhé době jsem chtěla změnu žánru. Nechala jsem to na večer, svítila mi lampička a světlo svíčky. První večer mě zaujalo, jak byl vykreslený prostor - městečko, okolí domu i dům. Ocitla jsem se v Zámku hrůzy, protože tak na mne popis masivního zařízení domu působilo. A tohle mám v knihách nejraději. Druhý večer už to bylo spíš v duchu Ženy v černém zkombinované s Vřískotem a jen tak jednoduše se mi už neusínalo. Třetí den jsem četla odpoledne při denním světle a čtvrtý den jsem knihu dočetla ráno při rozbřesku. Uf. Myslím, že tak tíživý pocit jsem naposledy měla při četbě Omen.
Přece jen mě trochu mrzí, že když už taková kniha existuje, že byla tak krátká. Tohle téma i napětí by se dalo natáhnout ještě déle, do záhady se ještě víc ponořit. Adrienne neměla podle mne dostatečný prostor ukázat svůj potenciál. Nic moc o jejím životě, což mi taky chybělo, abych si k ní vytvořila vztah. Trošku divné, že si nezjistila informace od notáře, než tam jela. Asi jsem zvyklá z Kingovek na pomalejší jízdu příběhem.
Ale příjemná duchařinka, místy nechutná, konec lepší, než jsem mohla čekat. Možná po ní sáhnu v budoucnu znovu, když se zatoužím trochu bát :o) Každopádně jsem ráda, že jsem ji zvolila.

YenMaja
24.03.2020 5 z 5

Od menší poloviny do konce jsem knihu četla se zatajeným dechem a jelikož je u této knihy obtížné domyslet si, jak to asi celé skončí, měla jsem po většinu času neskutečnou husí kůži. Je až strašidelné, jaké pocity ve vás dokáže vyvolat několik vět na papíře. Scéna ve sklepě byla naprostým vrcholem a jediné, co mi dovolilo aspoň trochu dýchat, byla odvaha kocoura Wolfgang. Kniha a její hustá atmosféra mě natolik pohltila, že jsem málem dostala infarkt, když si můj pes kýchnul. Doporučuji!

Ani.Cka
24.03.2020 5 z 5

Po dlouhé čtecí pauze sem si pořidila tuhle knihu četla se opravdu rychle a dobře v některých chvílích sem se aj bála a na konci ten zvrat sem opravdu nečekala opravdu sem byla překvapená.

kiki11
20.03.2020 5 z 5

Téma "strašidelný dům" bylo použito ve filmech i knihách tolikrát, že už mě nemá čím překvapit, ale já si přesto nemůžu pomoct a mám ho ze všech nejraději.
Autorka píše neuvěřitelně čtivě, ze začátku se nic moc neděje, ale později se příběh tak rozjede, že není možné přestat číst. Napětí bylo doslova hmatatelné a poslední třetinu jsem přelouskala na jeden zátah, protože už jsem se nemohla dočkat, jak to celé dopadne.
Neříkám, že to byla nejlepší knížka, jakou jsem kdy četla, příběh postrádá originalitu, ale všechno bylo hezky vysvětleno a celé jsem si to moc užila, takže dávám plné hodnocení.

Kája95
13.03.2020 3 z 5

Hodně velká slátanina. Kdyby mi bylo 15, kniha by se mi nejspíš mohla líbit. Zklamání

jasmína
12.03.2020 3 z 5

Tak jsem zklamaná, sice budu zkoušet i další díl, ale pokud bude podobný, tak do třetího se pouštět už nebudu.

Nic proti, psané je hezký, ale na mě moc poklidně a tento styl mi zkrátka nesedí. Ale chtěla jsem zkusit, když to všichni tolik chválili.

jakub2418
11.03.2020 5 z 5

Můj první horor a jsem rád, že jsem šáhl po "Ashburnu". Napínavé, kapitola ve sklepě je skvěle napsaná. Rozhodně doporučuji!

Andrea7272
09.03.2020 5 z 5

Super jsem nadšená. Dobře napsaná kniha a i jsem se bála,protože převážně čtu večer :-) Doporučuji !!!!

Petra Ďat
08.03.2020 2 z 5

Knihu jsem přečetla během pár dní. Kniha je jednoduše napsaná lehce se čte a je snadné si u ní přehrávat v hlavě čtený příběh jako film. Trochu mě zamrzelo že se Adrienne víc nevěnovala pozornost domu a jeho prohledávání, ja zdědit takový starý dům prolezu všechno křížem krážem.Trochu mě rozčilovalo to že Adrienne pořád dum brala jako patřící Edith a neustále respektovala její soukromí jako by se každým dnem měla vrátit ještě dříve než zjistila že Edith v domě pobývá stále jako duch.Bylo by to pro mě víc pochopitelné kdyby se tak chovala až po tomto zjištění. Adrienne byla velice rychle smířena se zjištěním existence nadpřirozena a s tim že ji napadla "nemrtvá mrtvola" ale možná to bylo spjato s propojením duše Edith a Adrienne

Péťa087
05.03.2020 2 z 5

No, napětí bylo veliké. Ale trošku mě to zklamalo. Asi jsem si myslela, že to nakonec dopadne jinak. Chyběl tomu ten “wau” efekt.

MikiJura
04.03.2020 5 z 5

Páni, páni, páni. Nemám slov. Tahle knížka je vážně úžasná. Takovýhle styl duchařiny jsem četla poprvé, ale tak mě to chytlo, že jdu rovnou na druhou knihu z této série.
Zhruba v první třetině začne být příběh opravdu zajímavý a dost se zamotávat. Nebudete si ani na okamžik ničím jistí. S každým otočení stránky budete cítit napětí a spolu s Adrienne až do samotného konce příběhu nebudete vědět, jaká její prateta Edith byla. Stejně tak si musíte až k závěru knihy počkat na to, co je tím děsivým v Ashburnu, jeslti duch, přízrak, člověk... nechybí krev, strach, napětí.
Tuhle knížku mohu opravdu jedině doporučit.

Jarmila97
02.03.2020 5 z 5

Tahle kniha mě velmi uchvátila. Že začátku nic moc ale pak se rozjela nemohla jsem se od ní odtrhnout. Pocit strachu jsem prožívala skoro s každou kapitolou. Těším se na další knihu zlteto spisovatelky

IvetKl
01.03.2020 2 z 5

Za mě velké zklamání. Už v půlce knihy jsem tušila, jak to dopadne.

Opisska
29.02.2020 5 z 5

Napínavá, člověk se do toho zažral a pak litoval že je už konec

Lucijáš276
27.02.2020 5 z 5

Za mě naprostá pecka! Od knihy se pomalu ani nešlo odtrhnout - teda až na večer, kdy jsem se začala docela bát - tuto knihu vřele doporučuji vášnivým čtenářům nadpřirozena! Zároveň však musím říci, že mě tato kniha bavila daleko víc, jak například Okřídlená duše a ostatní z této série - samozřejmě mám tuto sérii také moc ráda, ale tato kniha jednoznačně vede! 5* (určitě si koupím druhý díl)

Tauriela
26.02.2020 4 z 5

Darcy Coast má skutečný dar udržet čtenáře napjatého po celou dobu četby.
V části, kde docházelo k prvním zvratům ( jako obrys "křoví" pod okny) mi naskakovala husí kůže. Takže se mi usínalo báječně :)

Knihu jsem přečetla za necelé dva dny, zkrátka jsem musela znát její konec.
Určitě si přečtu další knihu od spisovatelky, i když musím dodat, že po odhalení zakopaného psa, v tomto případě zakopané paní E., se mi duch nezdál tak děsivý.
Nicméně doporučuji přečíst za sychravých večerů :)

Lucie846
25.02.2020 5 z 5

Pěkná kniha napínavý děj

iva3682
22.02.2020 5 z 5

Knihu jsem přečetla za 4 hodiny, jedním slovem mne Darcy uchvátila a těším se na další její knihy.

soukroma
22.02.2020 3 z 5

Takový horůrek pro náctileté. Styl čtivý, ale ke konci mi už v podstatě stačilo jen číst (proložené) myšlenky hrdinky, abych věděla přesně, co se děje.

Ketrin.TR
19.02.2020 5 z 5

Vůně petroleje z lampy, vrzání starých a ošlapaných schodů, hukot rezavých, vodovodních trubek... Přestože téma dědictví starého domu i s nějakým přízrakem není žádná novinka, tohle zpracování se mi hodně líbilo. Knížka je sakra čtivá, autorka dům popisuje tak dobře, až máte pocit, že po rozvrzaných schodech jdete společně s Adrienne a zaprášená stísněnost se stahuje kolem vás. Děj rychle ubíhá a drží vás v napětí, které se postupně začne mísit se strachem. Hlavně když čtete ve dvě ráno, to úplně nedoporučuji! Jít pak na záchod a podívat se do zrcadla je trošku o infarkt :-) Těším se na další autorčin počin!