Do pekla a zpět

Do pekla a zpět https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/471121/bmid_do-pekla-a-zpet-uwx-471121.jpg 4 167 43

Strašák série

TOHLE JE ÚTĚK Z NEW YORKU VERZE MASO A KREV… Zřídit autonomní zónu, která funguje jako věznice pro ty nejdrsnější recidivisty, se může jevit jako dobrý nápad. I v roce 2028. Horší je, když vás pošlou, abyste z takového místa někoho vytáhli ven. Zvlášť když jste vládní zabiják známý pod jménem Strašák a úkoly jako záchranné operace obvykle nemáte v popisu práce. Navíc se přitom zapletete do hry tajných služeb, kde je každý postradatelný. A nejvíc ze všech právě vy. Povznášející dobrodružství, hrdinské činy, čestní muži větší než sám život… Ani náhodou! Tohle na stránkách této knihy skutečně nenajdete. Připravte se na brutální násilí, zrádné agenty, psychopaty, kanibaly a větší než malé množství krve. _________________ „Dokonalý hardcore, kdy není důležité zvítězit, ale přežít. Tahle nahláškovaná řežba vám pocuchá nervy!“ – PEVNOST... celý text

ondras666
12.07.2022 4 z 5

Kniha není zcela můj šálek kávy, ale bylo to docela dobré. Pokud chcete hodně krve, akce a zvracenosti, tak kniha je pro vás.

Mildax1
25.06.2022 5 z 5

Oddychové počteníčko, galony krve, akčňárna, co jede na plný plyn, sem tam docela sranda. Zhltnul jsem to za jedno lenivé odpoledne. Pobaví i množství narážek na filmovou popkulturu, kdo z vás na první dobrou ví, kde je bar Modrá ústřice??? :-) Lehké vyrypování do politické situace, děj také fajn osvěží. V poslední době lehce rozbředlý pan Kotleta má v tuto chvíli více než zdatnou konkurenci. Dávám plný počet hvězd, bavil jsem se.

palec
17.04.2022 5 z 5

Čím dál lepší.

hanzmb
01.03.2022 5 z 5

Zcela nadšený z Projít ohněm jsem se pustil i do této knihy. A nadšení mě neopustilo. A to jsem netušil, že to bude zase o Strašákovi a vlastně předsazený díl. Ono to ani nemusí být sci-fi. Nikdo neví, kam se za těch 6 let naše realita posune. Ale jak autor uvádí, nejhorší Gretino údobí už je minulostí, takže tak nejhůř nebude. Taky se mi líbil způsob na urychlení stavby dálnic - vodní děla a zastavení dotací. Je fajn, že pořádné drsárny z naší kotliny píší i mladší autoři, když Kulhánkovi a Kotletovi došel dech.

renefer
14.02.2022 4 z 5

Moje první kniha od tohoto spisovatele, zdárná konkurence pana Kotlety. Líbily se mi hlášky spojené s televizní kulturou, ale další generace čtenářů už se na ně chytat nebude. A taky moc řezničiny, asi jsem nějak zútlocitněla nebo co. No doufala jsem v pokračování, akční návrat do New Yorku v dalším díle, ale konec je takové shrnutí, že už nedoufám.

SirChico
07.02.2022 3 z 5

Do pekla a zpět je moje první setkání s Jakubem Hozou. Občas si trošku zariskuju a pořídím si náhodně knihu co na mě vykoukne z doporučení aniž bych si o té knížce cokoliv zjistil. A tentokrát to docela vyšlo. Jakub Hoza je docela dobrý učen Kulhánkovské školy (kterou teď silně okupuje Kotleta), takže se jedná o akcí nabytou knihu plnou krve, vražd a genocidy mírumilovných nácků a/nebo kanibalů. Je docela silně fascinována filmem Útěk z New Yorku, k čemuž se taky na několika místech hrdě hlásí. Ale kromě toho má autor docela dost svých nápadů a jako celek to působí docela jednolitě a uceleně. Je tam i trochu cítit hlubší motivace postav a pozadí trochu většího příběhu (což mi docela chybí u Kotlety). Taky se mi hodně líbilo přerušení hlavního příběhu a přesun do třetí osoby, moc to pomohlo zmírnit deus ex machina a vysvětlit konec (tohle mi zase chybí u Kotlety - zatím moc neumí konce). Jediné co bych mohl vytknout jsou občas až moc útržkovité segmenty v akčních scénách, neporazitelný hlavní hrdina a podivná rozpolcenost psychiky Strašáka (moc si neumím představit jak se chladnokrevný zkušený zabiják stará o teplo, pohodlí a duševní zdraví osoby, kterou zrovna potkal). Kromě toho jsem si tohle hodně užil. Ano je to trash sci-fi akce, ale je to dobře napsaná trash sci-fi akce. Určitě se podívám po jeho dalších knihách.

ctenar2846
13.01.2022 4 z 5

Hrdina příběhu je takový ,,Český Rambo‘‘ (vlastním jménem podle všeho Ctirad) je elitní zabiják (krycím jménem Strašák). Jak sám říkal, s tím mu hodně pomohla rekvalifikace, dřív byl paleolontologem, bohužel pro nedostatek studijních grantů začal místo vykopávání mrtvoly vyrábět (jasně asi si dělal p***l když to tvrdil, ale co když ne???). Sakra tenhle chlápek byl prostě sympaťák hned od začátku, byl brutální, efektivní, vtipný a zase brutální. Navíc sypal z rukávu jednu legendární filmovou hlášku za druhou a tím u mě nahnal další body.
Kniha celkově je brak… ale opravdu velmi povedený. Děj valí a mrtvoly se vrší jedna na druhou, a tak to má být. Prostě rychlé odpočinkové čtení, kde nepřemýšlíte, jen se vezete a vlně akce.

biki
29.12.2021 5 z 5

Pár stránek mi trvalo než mi došlo, že děj časově předchází jiné autorově knize Projít ohněm. O to víc jsem si ji ale užila - akce stíhá akci, tečou hektolitry krve a mrtvol utěšeně přibývá (všechny z rukou Strašáka si smrt opravdu zasloužily), a to vše proloženo trefnými a vtipnými hláškami. Situace se samozřejmě neobejde bez několika zádrhelů, ale co to pro našeho hrdinu je, no ne? Od toho jsou přece hrdinové, a proto o nich tak rádi čteme.

Eyghon
12.12.2021 5 z 5

Je to prequel knihy Projít ohněm. Klidně to mohli vydat v opačném pořadí. Kvalita opět vysoká a komu se zdál hlavní hrdina "overpowered", tak Projít ohněm raději nečtěte :)

vlkodlaq
06.12.2021 4 z 5

Není to sci-fi, není to fantasy, není to ani nový Kulhánek, jak někteří tvrdí, je to taková akční dobrodružná beletrie, ale co musím uznat velmi čtivá a se slušným spádem. Ačkoliv tedy trvám na tom, že se o nového Kulhánka nejedná, rozhodně se na páně Hozu zaměřím a pouštím se do další jeho knihy.

m@jkl
01.12.2021 5 z 5

parádní díl ze světa Strašáka, opět super akce + výborné hlášky, jen houšť :)

kure91
30.11.2021 5 z 5

Knížka mi dala přesně to, co jsem od ní čekal a to, co autor ostatně v jedné z posledních Pevností říkal. Je to jednoduchá přímočará akce ve stylu Bilba Pytlíka, tedy "cesta tam a zase zpátky". V knize se dostáváme do dystopické, ne ta vzdálené, budoucnosti, kde se z naší země stala poměrně militantní společnost a taky vzniklo jedno svébytné vězené v Orličkách. No a právě do něj je vyslán specialista Strašák, aby někoho našel a dostal ven. Všechno se ale začne zamotávat, narazíme na různé znesvářené frakce, kanibaly, nacisty a další věci, které v brakových knížkách máme tak rádi. Akce v ději střídá akci, Strašák není moc na dlouhé povídání, mrtvoly přibývají geometrickou řadou, krev teče po cisternách a děj běží zběsilým tempem.
Takže kdo si chce užít knížku v duchu dobrých tradic Kotletovek, Kulhánkovin či Kopřivovin, neudělá volbou knížky chybu.

Racek213
29.11.2021 3 z 5

Tak nevím ... autor nějak moc tlačil na pilu či co, občas to bylo trochu upracované jako by došla nápady, pak to zase docela dobře naskočilo ... asi by to chtělo trochu učesat. Takže dá se, ale mohlo to být lepší. Potenciál tam je.

pazdy15
28.11.2021 2 z 5

Přesně jak tady psal Ládja... zklamání, protože hlavní hrdina byl neuvěřitelně overpowered (až nadlidsky silnej, nesmrtelnej). Samý hlášky typu "No jo, na mě nemáte ani ve snu" a "To jste se hošánci přepočítali"... To je prostě na mě moc macho styl, jednoduché psaní. Neříkám, že jsem se nenasmál, některé hlášky byly opravdu povedené. Nicméně styl psaní, absolutně nesympatická hlavní postava a celkově děj se mi prostě nezamlouvaly.

Merlin_CZ
16.11.2021 5 z 5

výborný "akčňák", dobře se to čte, není to přehnaně supermanské, prostě ideální oddychovka :)
autora si přidávám do oblíbených, protože tenhle styl psaní mě baví.

flare
05.11.2021 4 z 5

Kotleta ani Kulhanek uplne ne..proste Jakub Hoza. Dobra oddechovka do chmurnych kratkych podzimnich dni..

Jaruš7
03.11.2021 4 z 5

Adrenalinová injekce na energo-virový čas.

Peklo - lidské zlo izolovaných v té brutální podobě a přesto ztvárněné s nezvykle decentní slušností udržet uzdu před extra silným výrazivem.
Autorův styl je jistou konkurencí pro Š.K + F.K. + J.K. s podobným zaměřením stylu tvorby.
Má zajímavější pohled a v praktických detailech výhodu v oboru a v hobby, což čtenář (já s nadšením) ocení.

Citace: (noční zvukomalebný zážitek) :" Jarouš poslední dobou moc často do akcí v terénu nechodil, ale poměrně nedávno jsem měl to štěstí s ním bivakovat, a můžu vám říct jedno : Chvíli jsem uvažoval, jestli mám volat zdravotníka, nebo rovnou exorcistu."

Hlášky tak osvěžující, že pocit hladovosti jen tak nevymizí.
Superdílo, 4,5 *.

mot33
28.10.2021 4 z 5

Obálka super ,příběh klasika ,pokuď se rádi brodíte v potocích krve ,máte rádi lidojedi tak kniha stojí k přečtení.Styl jako u Kotlety kapitoly rozdělené do mnoho kousků. Za mě ano.

Ládja
26.10.2021 2 z 5

(SPOILER) Nový Pan Mistr Kulhánek? Tak to opravdu jako ne. Hlavni hrdina, který skosí všechny a vše mu vyjde, po pár stránkách už čtenář není ani napnutý jak nějaký boj dopadne. Za 1,5* třeba časem se autor zlepší a bude to lepší. Takto zklamání i když čtecí to bylo, to je jediné plus.

vlkodlaq
18.10.2021 4 z 5

Na příbězích Páně Kulhánka byla, mimo kulervoucího spádu, nejlepší právě ta zdařilá kombinace sci-fi, fantasy a reálií, proto bych ještě páně Hozu, byť jistě nadějného autora, ještě zdaleka nenazýval novým Kulhánkem.
Nicméně i vzhledem k tomu, že páně Kulhánek zarytě odmítá vydat cokoliv nového, se na páně Hozu zaměřím.

vězení, věznice kanibalismus lukostřelec psychopati

Jakub Hoza
česká, 1978