Strach

Strach https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/223435/bmid_strach-sJR-223435.jpg 4 1500 484

Vyhorený tridsiatnik sa po rokoch vracia do prímestskej štvrte na úpätí hory ukrývajúcej mrazivé tajomstvo – vo výnimočne studených zimách sa tam strácajú deti. Spolu s bývalou láskou a kamarátmi musí čeliť nielen zlomyseľnej sile, ale aj tieňom vlastnej minulosti. Všetky pády a sklamania, ktoré dovtedy zažil, sú ničím oproti peklu striehnucemu na miestach, kde vyrastal.... celý text

caldap
23.02.2019 3 z 5

V něčem mi připomínal knihu To od S. Kinga, napětí by šlo, ale ten konec....

jakafe
21.02.2019 4 z 5

Ten konec měl znamenat co??!
Naštěstí jeho nepochopení není má chyba, čtu zde, že stejné rozporuplné pocity sdílí více lidí. Ale teď vážně, bylo to myšleno tak, jak si myslím? Ale tady nic neprozradím, patří to spíš do diskuze.
Jinak příběh je výborný, autor neskrývá svou inspiraci v mém oblíbeném Kingovi, potěšila mě také pasáž o Djatlovově expedici a zmínky o dalších paranormálních jevech a záhadách. Napětí opravdu gradovalo a poslední cca třetinu jsem zhltla. Ale že bych cítila strach... no možná zpočátku, ale pak už jsem si na to vše zvykla a už jsem byla "jen" fascinovaná a zvědavá, co se stane dál. V žánru hororu jde o velice zdařilé dílo, nicméně pro mě to stále není špička, právě tím, že jsem děs nepociťovala. Ale s klidným srdcem doporučím a už mám - nejspíš na sychravý podzim - přichystaný další Karikův román, a to Trhlinu.

Ejdrijen
16.02.2019 5 z 5

Výborná kniha. Nemohla som ju čítať, keď som bola sama doma :) Dočítala som ju minulý týždeň a stále mám nepríjemný pocit, bojím sa ísť v noci aj na wc, ale bola by som vďačná, keby mi niekto vysvetlil koniec, či som dobre pochopila, nedá mi to spávať :D

jana277
14.02.2019 odpad!

Každej knihe, ktorú čítam dávam šancu do konca v nádeji, že v nej predsa len niečo nájdem, aj keď nie je pre mňa tým pravým orechový. Strach je jediná kniha za cca 30 rokov, čo som nebola schopná dočítať. S trillermi nemám problém. Strach som nemala, ale veľmi nepríjemné pocity. Po inej knihe autora som nesiahla. Možno chyba,možno raz...

Ibra10
08.02.2019 3 z 5

Začnem pozitívne. Vôbec mi nevadilo, ako tu je už viackrát spomenuté, že to je jednoduchšie napísané. Práve naopak, kniha sa mi aj vďaka tomu čítala mimoriadne dobre, rýchlo. Páčil sa mi aj príbeh, navodzovanie atmosféry či postavy. Avšak, asi mám problém so závermi pána Kariku. Opäť raz mi to prišlo prekombinované. Ako keby sa bál napísať "normálny" záver, vždy to musí byť niečo, čo sa vymyká norme. Jednoducho to nevie/nechce napísať tak ako by si čitateľ želal. Aspoň mám z toho taký pocit. Nanešťastie, ďalšia jeho kniha na to doplatila. Preto musím ísť s hodnotením dole. Inak by som uvažoval o plnom počte.

Eva73
06.02.2019 5 z 5

Doporučuji. Fakt jsem se bála. Za mne lepší než Trhlina.
(mám pocit, že pan Karika svou tvorbou usiluje o snížení stavu turistů v SR ;-) alespoň já se na Čebrať nebo Tribeč v dohledné době opravdu nechystám).

radka8970
04.02.2019 4 z 5

Kniha "Strach" je mysteriózní thriller a naprosto souhlasím.
Autor se nechal inspirovat knihou To od Stephena Kinga. Kniha je velice napínavá, děsivá a závěr byl zajímavý a překvapivý.
V mrazivých zimách mizí malé děti, někdo je unáší, zabíjí a zotročuje jako neživé pomocníky pro jejich další lov. Autor také v knize zmiňuje proslulou Djatlovovu výpravu na Ural v lednu 1959.
Kniha má od začátku až do konce velmi dobře vykreslenou ponurou atmosféru zasazenou do slovenských hor. Z některých scén mi opravdu běhal mráz po zádech. V knize byly také nechutnosti, ale nebylo jich zbytečně moc.
Kniha je skvělá a rozhodně doporučuji pro všechny, kteří mají rádi mysteriózní thrillery.

Angelicca
03.02.2019 3 z 5

Kniha zaujala, ale strach jsem tedy neměla:) oceňuji autorův smysl pro psaní:)

kneprulka
03.02.2019

Přečteno na zátah. Konec mě nepřekvapil. Čekala jsem že to tak dopadne už od jelenů.
Jen současnost. Minulost kdy "kde se vzalo, tu se vzalo" jsem si přeložila do svého překladu, abych přestala přemýšlet. Ale co se opravdu stalo v roce 29? Co našel a vykopal a probudil?! To velká škoda, že Karika neosvětlil. Bych vysvětlení uvítala. Jak to vlastně bylo?

Ookmalej
29.01.2019 5 z 5

Měsíc po dočtení se probouzíte strachy a představa o tom, že byste šli třeba potmě na záchod vám způsobuje akutní zauzlování vnitřností. Radši byste se počůrali, než abyste vylezli z postele. Za mě je tahle kniha stravitelná pouze pro silné povahy a pro lidi, kteří si to nepřipouštějí. V určitém úhlu to připomíná téma knihy To.

Doloresita
28.01.2019 5 z 5

Strach som čítala po knihe Tma a tento horor sa mi páčil oveľa viac. Musím povedať, že dosť som sa bála pri tejto knihe. Hlavne, keď som bola sama doma, čítala som a začalo pukať v radiátoroch. :-) Čo sa týka konca ... dlho som nad ním premýšľala.

Cirrus
27.01.2019

Nezaujala ma. Brak!

Nessta
23.01.2019 5 z 5

Za mě plný počet hvězdiček. Přestože jsem četla až po Trhlině, rozhodně jsem nebyla zklamaná. Byla to parádní jízda, napětí hned od začátku a konec famózní.

Falda
22.01.2019 4 z 5

Strach jsem četla až po Trhlině. A zdá se mi, že se v některých věcech autor opakuje. Každopádně námět byl dobrý, dobře se to četlo a strach jsem občas také měla. Jen ten konec jsem zase asi nějak nepochopila...

DiLay
20.01.2019 4 z 5

Knížka byla zajímavá. Častokrát jsem strach opravdu měla a vše jsem si uměla naprosto bravurně představit. Moc se mi to líbilo, ale sakra,,, může mi někdo vysvětlit ten konec?

MikeDV3
20.01.2019 5 z 5

Předtím než jsem začal číst tuto knihu jsem si dal předsevzetí, že ji budu číst pouze za tmy a po nocích. Selhal jsem už po dvou nocích, protože jsem nemohl usnout a stále jsem se musel dívat k oknu, jestli tam náhodou někdo není. Velmi mě také potěšilo autorovo odkazování na Stephena Kinga, ze kterého si jistě vzal hodně inspiraci. Konec celé knihy mě naprosto dostal a s otevřenou pusou jsem zíral na poslední stránky. Karika prostě píše jako Bůh, ví jak vás dostat tam kam chce a úplně rozložit.

marcolka
19.01.2019 4 z 5

A sakra! Ten konec! I já jsem v koncích. Nevím co si myslet, ani nevím jestli jsem to vůbec pochopila! :-(
Čekala jsem svým způsobem happyend nebo alespoň jasnější vysvětlení a v tu ránu šok. A veliké zmatení. Co to jako bylo?
Ale Trhlina i tak lepší.

gonga
17.01.2019 3 z 5

Vcelku dobře napsané, byť banální rozuzlení se dalo tušit od poloviny knihy.

Simstr
14.01.2019 5 z 5

První kniha od tohoto autora byla Trhlina. Kniha Strach nedosahuje kvality jako Trhlina. Děj se rozjíždí pozvolna a celá kniha je napsána poutavě až hororově. Doporučuji s knížkou na večer do postele, nejlépe v zimě a na chatě :-)

MMacicekk
12.01.2019 4 z 5

Po Trhlině, která nastavila laťku velmi vysoko, jsem se těšila i na autorův dřívější počin Strach, na nějž se v Trhlině odkazovalo a příběhy tak mohou působit velmi podobně - odehrávají se v horách a v zimě. Pokud si myslíte, že ve vás autor nedokáže vyvolat strach, zkuste si přečíst Strach a poté možná změníte názor. Knihu moc ráda doporučím nejen fanouškům mysteriózna a hororů, ale také čtenářům, kteří tento žánr neupřednostňují, ale rádi by vyzkoušeli něco nového. Třeba si autora oblíbíte stejně jako já.