Život, vesmír a vůbec

Život, vesmír a vůbec https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/3998/mid_stoparuv-pruvodce-galaxii-zivot-ves-qnf-3998.jpg 4 1394 102

Třetí část pětidílné trilogie. Po mnoha letech se opět setkáváme s Arthurem Dentem, a zanedlouho potom i s ostatními postavami, které jsme opustili v situacích tak či onak nezáviděníhodných. Zákony života, vesmíru a vůbec se surově postrkují Galaxií, tentokrát pro nic menšího, než je záchrana samotného vesmíru. Ano, je znovu čas sbalit ručník, porozhlédnout se po bezpečné skrýši, kam by člověk mohl odložit pud sebezáchovy, a vyrazit. Po tisíciletích ožívá nebezpečí, že poměrně mírumilovný národ se záviděníhodným citem pro melodii podlehne svému děsu z jiných vesmírných ras a na druhý pokus se s nimi vypořádá jednou provždy. V situacích, kdy i zdánlivě nekonečné večírky končí soumrakem bohů, se zdá, že naši hrdinové měli sotva kdy podstatnější důvody opakovaně si připomínat ono nevyčerpatelně povzbudivé Nepropadejte panice!... celý text

Literatura světová Humor Sci-fi
Vydáno: , Argo

The Life, the Universe and Everything , 1982

UMIKO
30.11.2019 5 z 5

Třetí pokračování dobrodružství Arthura Denta a jeho přátel mi připadá stejně ujeté, jako předchozí 2 díly. A o tom to je! Humoru a smíchu jsem si při čtení užil až až :)

knihoun
24.11.2019 1 z 5

Za mě je to nastavovaná kaše. Připadá mi, že autor měl v šuplíku napsaných pár nápadů, které se do předešlých kultovních dílů nekvalifikovaly, tak je sem naházel a nějak spojil, aby z toho byl příběh.

opic 12
11.11.2019 3 z 5

A tak jsem málem spadnul do černé díry...jednoduše jsem ji minul...krapítek vedle :)
Od prvního stopaře uplynulo hodně deště z meteorů i Vltavíny stále prší z nebe.
Dojem z toho mám jeden.Že je to tak nějak pořád stejné a nikam to nevede.Pořád dokola,nemůžu si pomoct.I návaznost oproti dvojce uvadá.Už to není tak úderné a objevující.Oslnivě originální i bláznivě neutuchající.Vypadá to,jako příběh na který se neustále jen něco nabaluje.Upřímně to začíná celkem vadit.
Svým způsobem oddechující četba,která už nemá sílu vyloženě nějak strhnout.Abych nad ní přemýšlel před spaním a vyloženě se těšil na další čtení postupem času vyprchalo.Na popadnutí mezi něčím co čtete s větším zaujetím a poté se ke Stopaři zase někdy vrátíte.Když bude nálada zrovna na něco takového odpočinkového.
Čtivé zábavné ano,jen mi to už nedává tolik nadšení.Kometa která přichází o svůj kometární ohon.No uvidíme ještě ji zbývají dva oběhy v následujících pokračování.Snad nebude následovat sestupná tendence,ba právě naopak.Snad nenastane zhroucení a kolapsu této série.

Kacennnka
03.11.2019 3 z 5

První dva díly bomba, ale tohle mě už tolik nebralo.

Magrata15
26.10.2019 3 z 5

Tak tenhle díl už jsem četla jen ze zvědavosti a setrvačnosti. 1) jsem doufala,že se styl knihy zlepší 2) jsem chtěla vědět, jak to dopadne s Arthurem.
Přiznávám,že některé odstavce jsem přeskakovala,ale ty,co jsem četla byly fajn. Za mě by stačilo,kdyby kniha byla poloviční.

Vera Silent
28.09.2019 3 z 5

Mozna to neni tak uplne zanr pro me. Nektere napady a slovni obraty jsou vskutku genialni a vtipne, ale pak vetsinou nasleduje nejaka kra*ina. Reinkarnujici se priserka byla napriklad hodne vtipna. Nebo kdyz se Ford zblaznil a myslel si, ze je citron a skakal do tonicu. Naopak cast o nekonecne party, letani... A tak me nektere kapitoly velice bavily a kvuli jinym jsem knihu opet odlozila, proto hodnotim celkove jako prumer.

Monika_cz
28.08.2019 4 z 5

Další super pokračování Arthura Forda, bylo to bláznivé a některé okamžiky byly tak šílené a zmatené, že já sama jsem se ztrácela. Nejlepší byla část, kde byl Arthur několikanásobným vrahem, to jsem se opravdu nasmála. Bohužel se mi tento třetí díl četl hůř, než ty předešlé, chybělo mi trochu vtažení do děje. Občas mi připadalo, že má kniha 500 stran a ne jen 150.

jan14s
07.08.2019 5 z 5

Přesto že jsem se na začátku cítil opravdu jako Arthur Dent, absolutně nic jsem nechápal, se mi tato knížka líbila nejvíce. Netušil jsem, že mě překvapí něco více jak nepravděpodobnostní pohon, v tomto díle jsem aly byl vícekrát vyveden z omylu. Nejvíce mě nadchla scéna s postavou, která se neustále reinkarnovala.

malazluta
18.06.2019 3 z 5

Celá série je skvělá, hodně vtipná, některé pasáže jsem si přímo zamilovala. Trošku mi ale u všech dílů chyběl ten pocit, kdy se nemůžete od knížky odtrhnout a hltáte příběh od začátku až do konce.

SydBarrett
10.06.2019 3 z 5

Spousta skvělých vedlejších postav, celkově mě tenhle díl ale příliš nebavil, v rámci série ale stále nadprůměr.

sarekaslukova
31.05.2019 4 z 5

Za mě o trošinku slabší díl, než předešlé (možná tím, že je méně obrázků, nebo nevím :D), co se mi líbilo bylo, jak všichni najednou byli každý jinde a postupně se potkávali až byli zase spolu.

Corso
14.04.2019 2 z 5

V skratke, nedosahuje kvality a zabavnost prvych dvoch dielov. Mozno kvoli skoro absentujucemu deju. Zhrnutelnemu do dvoch viet. Stale je to namiesane z rovnakych ingrediencii, to ano, ale mam dojem ze jedina zabavna vec v knihe ostali tie zabavne vsuvky. Polovicu knihy sa len postavy znova hladaju. Neviem... Nechapem vysoke hodnotenia tohto dielu. Keby to nebola sucast slavnej serie, necital by som :) Byt toto prvy diel, neviem neviem ci by to nastartovalo KULT.

MaxQ
10.04.2019 4 z 5

Ačkoliv stále humorné, bohužel velmi chaotické. Také hlavní hrdinové začínají být značně odosobnění. Jejich reakce jsou značně předvídatelné a obzvláště v případu Arthura už z jeho osobnosti zbyl pouze nechápavý idiot. Což je škoda. Co se týká humoru, postupně se vytrácí, ale i zde najdeme perličky na dně:

- Kam míříme?
- Musíme se setkat s pradávnou noční můrou Vesmíru.
- A kde nás vysadíte?

Stařec chvíli neodpovídal. Zíral na přístroje s výrazem člověka, který se snaží převést zpaměti stupnici Fahrenheita na Celsia a přitom mu hoří dům.

Jury
17.03.2019 2 z 5

Ze startu to bylo supr ale pak to nak ztratilo jiskru... Doufam ze se to v dalsim dile zpravi :)

jmn7053
06.03.2019 4 z 5

Je to o životě několika zvláštních individuí, vesmíru se smyslem pro humor a vůbec kdejaké havěti, co chce víc než má a/nebo pošuků, co se prostě nudí a potřebují do něčeho šťouchnout.
Zábavné, divné, nesmyslné a přesto naprosto logické. :)

zaphod3846
09.01.2019 2 z 5

Po dvou skvělých knížkách děsivý propad, ano - je to pořád místy humorné, ale jako celek příšerná slátanina. Sorry - nemůžu si pomoct, tohle je asi nejslabší Adamsova věc vůbec. Musel jsem se velmi nutit k dočtení, neb asi tak půlka knihy je něco jako malinko zrevidované počítačem vygenerované Lorem ipsum, a druhá na tom není o moc lépe. Celkový dojem - snůška blábolů, z kterých sem-tam vyčuhuje nějaký ten gag nebo (pokud už jednou "znáte autora") od začátku předvídatelný generický rádo-by-vtip. Jen čistě kvůli úctě k autorovi za 2 hvězdičky.

rutto45
27.12.2018 3 z 5

Toto bol pre mňa najslabší diel zo všetkých (a to hodnotím po prečítaní celej série). Musel som sa premáhať, aby som to vôbec dočítal. Chvíľami to vyzeralo, že sa na to vykašlem. Nejako som to ale predsa len dorazil.

Koza3
29.10.2018 4 z 5

Obecný komentář k pentalogii: Je to super sága, přečetl jsem ji šmahem celou a jsem příjemně potěšen. Vedle knižního zpracování Červeného trpaslíka se jedná o jedno z mála knižních britských scifin, u kterých to hýří vtipem. Škoda, že každý díl je od toho prvního příběhově vzdálený a nemá takové provazby, jaké bych si představoval. Základní myšlenky bývají často nevysvětleny a tak mě čeká dost googlení, abychom si ostatními geeky řekli, co vlastně znamená 42 :-)
Komentář ke knize: Kriketový díl, kdy robotí civilizace hledá posvátnou kriketí bránu a chce vyhladit veškeré lidstvo. Maximálně ujeté, ale maximálně vtipné.

Ivan F
17.10.2018 3 z 5

Z celej petice kníh je tento diel najslabším. Napriek tomu je to stále mierne čierny a inteligentný humor. V knihe autor nastoluje niekoľko otázok, na ktoré nám dá odpoveď až v pokračovaniach. No a tie sú určite lepšie.

LiberX
06.10.2018 2 z 5

Nepropadejte panice! Po přečtení můžete knihu stále darovat klubu slepých a nedozírných, kde se okamžitě stane nejúspěšnějším sci-fi humuristickým dílem, které nikdo nikdy nečetl.