Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol

Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol
https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/185933/bmid_storocny-starcek-ktory-vyliezol-z-okna-a-zmizol-185933.jpg 4 7207 7207

Stoletý stařík série

19.01.2014

pobavila mě,je čtivá :-)

AlenaV
18.01.2014 4 z 5

Podle mě pěkně napsaný příběh, jak jeden pyrotechnik ovlivní dějiny celého světa. S nadsázkou, humorem, co všechno se dá během života stihnout. Místy sice zdlouhavé pasáže, ale nutné pro pochopení pointy. Já jsem se bavila.

vhumanik
17.01.2014 5 z 5

Pro mě prostě geniální satirická oddechovka...

Jana_Z
17.01.2014 5 z 5

Kniha se mi vážně moc líbila. To, jak stařík projde celou zeměkouli a vše se propojí... (nechci tu prozrazovat děj). Je tam velká nadsázka a to mě baví.

Sathana
16.01.2014 2 z 5

Nic moc zábavné, spíše nudné dlouhými pasážemi, dosti předvídatelné a ani ne moc originální. Takový pomalejší, nudnější a stoletější Forest Gump.

ponti
15.01.2014 5 z 5

Nevěděla jsem co očekávat a kniha mě nadchla. I když jsem párkrát měla pocit, že děj trošku vázne, vzápětí mi to bylo vynahrazeno nějakým dobrým fórem. Myslím, že příznivci Járy Cimrmana si přijdou na své.

regi1
12.01.2014 5 z 5

Myslím,že není co dodat,vše již zde bylo napsáno,přidávám se k 5ti hvězdičkám,něco tak úžasného jsem opravdu dlouho nečetla.
Snad jen dodám motto knihy:"Nech všechno bejt tak,jak je, a uvidíš, že bude tak,jak bude,poněvadž tak to obvykle bejvá."
Alana bych moc ráda potkala a již se opravdu těším na další autorovo dílo.

rasputin
12.01.2014 1 z 5

Asi tak prvních padesát stránek mě bavilo. Mám rád nečekaný humor, který vyplývá z absurdních situací. Ale tohle? Křečovité, nesmyslně absurdní a nudné. Možná jsem autora a jeho knihu jen nepochopil, ale podle některých zdejších názorů asi nejsem sám.

kob
06.01.2014 5 z 5

Úžasný způsob vyprávění, zajímavý příběh - knížka, na kterou nikdy nezapomenu.

Dahlia
03.01.2014 5 z 5

Při čtení této knížky jsem si vzpomněla na svého úžasného pradědečka, který zemřel v 93 letech a s Alanem by si rozuměl. Sice nebyl pyrotechnik, ale smysl pro humor měl velmi podobný. Hrozně ráda bych Alana potkala osobně.
Je to odpočinková kniha, ke které se ráda ještě několikrát vrátím. Je úžasné, jak autor dokázal propojit světové dějiny s naprostou lehkostí.

soukroma
02.01.2014 5 z 5

Výborná exkurze do historie posledního století globálního světa - kdo se chce něco rychle a stravitelně dozvědět o hlavních událostech a předních vůdcích (hlavně diktátorech) našeho moderního světa, nechť se porochní v knížce. Příběh ironický (ale s dávkou historické pravdy), protagonisté zvláštní a konec nepřekonatelný (kdo by umíral, když už se dožil stovky, že...). Musí se číst s nadhledem, bez kritického zkoumání, a pak je to skutečně příjemná oddechovka (i přes všechny historické hrůzy)...Maličko mi kniha připomněla Přerušený příběh, který se ale omezuje na švédské reálie, nicméně se nese v podobném duchu.

mayinka
02.01.2014

Paradni knizka :) a pradni zazitek stoleteho starika :) co si vzdy jen pomocil papuce :)

Škubín
26.12.2013 5 z 5

Knížka mě nadchla natolik, že ji doporučuji kam jen vejdu, rozdávám ji jako narozeninové a vánoční dárky a když se nudím tak se k ní vždy rád vrátím... Nemůžu dát méně jak * * * * * :-)

Ž18
17.12.2013

No, legrace to byla, ale čekal jsem víc.

Lazy
16.12.2013 4 z 5

Pohled na svět očima Alana Karlssona je ukázkově bezstarostný a není nic, co by nevyřešil panáček.Jinak kola s vodkou, asi zajímavá kombinace, někdy musím zkusit. Zvlášť příjemné bylo nahlédnutí do hystorie nehystorie. Ale měl jsem bohužel pocit, že tu knížku jsem četl, jako kdybych musel. Co se týče vtipu, tak jsem se povětšinou za břicho nepopadal, i když pár věcí tam bylo vydařených. Celkově bych řekl, že je to taková příjemná odpočinková knížka, jenž mě sice moc nenadchla, ale v žádném případě nezklamala.

Oroslav
15.12.2013 4 z 5

Bolo to mile citanie, aj ked trosku tazsie uveritelne, pokial myskim na vsetky prominentne osoby, ktore Alanstretol. Paci sa mi jeho prosty ale pritom velky nadhlad a pohlad na svet a cely zivot, ktory preziva. Dej sa prelina...pritomnost so spomienkami, co mam na kniznych dielach rad. Citanie je mile ale celkovo trosku naivne. Napriek tomu sa cita dobre a s radostoy som cakal kam Alana este osud zaveje a koho tam opat stretne.

evickakyticka
11.12.2013 1 z 5

Od teď si budu pamatovat, že ne všechno, co je psáno na obálce (o úchvatnosti), musí být ve skutečnosti pravda...

ThePetinka
08.12.2013 5 z 5

Ke SSKVZAZ (nenuťte mě, prosím, vypisovat pokaždé celý název), jsem se dostala díky několika zmínkám a recenzím různých blogerů - a že jich bylo vážně požehnaně. A když jsem četla tu poslední, řekla jsem si, že když je z knihy nadšená taková spousta lidí, tak to možná stojí za přečtení. Tak jsem se mrkla na internet, stáhla si knihu do čtečky, pustila se do a ní a zjistila, že za to tak opravdu je. Je to výborný příběh!
Četli jste někdy Jirotkova Saturnina? Pokud ano a líbil se vám, tak vám vřele doporučuji si SSKVZAZ pořídit, protože mi přijde, že je psaný velmi podobným stylem. Kniha je prostě celá nesmírně příjemná na čtení. Každá věta v člověku vyvolává pobavení, vše je takové lehce ironicky laděné a každá historicky významná událost 20. století je vylíčena jako naprostá prkotina a shoda náhod, za kterou stál jeden švédský muž s láskou k pálence a talentem na výbušné směsi. A i když kniha svým způsobem zesměšňuje skoro každého, nepůsobí vůbec nepatřičně. Po celou dobu zůstává jen vtipná - a to říkám z pozice člověka, který má historii rád a zajímá se o ni.
Příběh se odehrává ve dvou dějových liniích. Ta první vypráví o tom, jak stoletý Alan utekl z domova důchodců, ukradl kufr a omylem zavraždil několik lidí, zatímco ta druhá se vrací do Alanovy minulosti a ukazuje, jak tenhle švédský maniak pomáhal utvářet dějiny světa. Příběh je díky tomu velmi napínavý a ozvláštněný, protože člověk postupem času zjišťuje, čeho všeho se mladý Alan účastnil a spojuje si to s tím, co starý Alan dělá a říká. Toho chlapíka prostě nejde nemilovat!
Shrnu-li to, je kniha SSKVZAZ výborná. Skvěle jsem se u ní pobavila, zopakovala si historii 20. století a přiučila se i lecjakou ironickou odpověď. Příběh ve mně zanechal jiskřičku pobavení a zvláštního humoru, který je knize vlastní a mimo jiné také skvělý pocit, jakým mívám jen po přečtení velmi dobrého příběhu. Nepřišla jsem vlastně na nic, co bych mohla knize vytknout. Takže pokud máte možnost se k ní nějak dostat, neváhejte. Rozhodně to stojí za to!

Zdery
08.12.2013 5 z 5

Musím říct, že knížka se mi opravdu líbila. Skvělé vyprávění, které poklidně plyne a pak šup, nějaký "štíp" a člověk se dusí smíchy. Alan mě prostě svými příhodami dostal!

Vítr
05.12.2013 5 z 5

Je to fajn kniha, dobře se čte, je celkem dobře vystavěná. Životní lehkost Alana je nákažlivá. Nikdy jsem nic podobného nečetl, takže doporučuji!