Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol

Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol
https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/185933/bmid_storocny-starcek-ktory-vyliezol-z-okna-a-zmizol-185933.jpg 4 7207 7207

Stoletý stařík série

Literatura světová Humor Romány
Vydáno: , Ikar (SK)

Hundraäringen som klev ut genom fönstret och försvann , 2009

Melanka
04.12.2013 5 z 5

Dlouho mě žádná knížka nerozesmála tak jako tahle. Moc příjemné a chytré čtení. Jen by mě zajímalo, jestli je přeložená do ruštiny:-)!

Irmgard
01.12.2013 4 z 5

Komu se nelíbí švédské vyprávěnky, zkuste finské a pak uvidíte, že jste měli šetřit s dechem :-)))

Daffodila
24.11.2013 5 z 5

Pro mě velmi příjemná a oddechová kniha. Při čtení jsem si vzpomněla na jiného "hlupáka s historií" Forresta. Více se mi líbil příběh současnosti, ale i výlety do minulosti měly mnohé do sebe. Já mohu knihu doporučit.

debe
23.11.2013 4 z 5

Vtipné, svěží, jenom jsem čekala nakonec takovou tu třešinku na dortu, která tam, podle mě, chyběla. Ale i tak skvělé čtení!

witko
21.11.2013 5 z 5

Opravdu zábavné oddechové čtení. Dobře jsem se pobavil, Alan je takový malý světoběžník s velkým vlivem na světové dějiny. Byl téměř u všeho podstatného ve 20. století. Určitě potkat takového dědulu, musí být zážitek.

VePe
20.11.2013 4 z 5

O jednu hvězdičku méně za pomalejší nástup děje :-)
Kniha se mi líbila a řadím ji mezi oddechovou literaturu, která místy vyloudí úsměv na tváři. Zaslechla jsem přirovnání k Forrestu Gumpovi.. chápu proč (absurdní situace a setkání s historickými postavami). Vyloženě čekám, jestli se najde někdo, kdo tento kus přenese na filmové plátno.

Film na motivy této knihy jsem již shlédla a byla jsem překvapená, jak se jim povedl.

Ankavi
20.11.2013 2 z 5

Kniha nenaplnila mé očekávání, ani jsem ji nedočetla, což se mi často nestává. Vtipné mi to nepřišlo vůbec (spíše jsem cítila prvoplánovité chtění, aby se čtenář smál, což působí křečovitě) a příběh mě nudil. Po slibném začátku knihy, který mě jediný trochu bavil, se jsem čekala o dost víc - u mě propadák.

Nevada
17.11.2013 3 z 5

Po velmi kladných ohlasech, jsem tuto knihu dlouho odkládala. Z dřívějších zkušeností vím, že se mi takhle vychvalované dílo nakonec nebude líbit. A opět se mi to potvrdilo. Tedy, ne že by se mi kniha nelíbila, ale rozhodně mi nepřišla ani skvělá. Eskapády švédského Forresta Gumpa nejsou ani z poloviny tak humorné, jako jeho předobraz. Od Ruska už mi to dokonce ani vtipné nepřišlo. Škoda, že autor pro zdůraznění vtipu jedná se čtenářem místy až jako s debilem a vše mu vysvětluje až do posledního písmenka, aby jako nezapomněl, že se má začít smát.

Monicay
14.11.2013 5 z 5

Bavila jsem se od začátku až dokonce. Jelikož jsem knihu přečetla převážně v autobusu na cestě z/do práce, musela jsem v některých chvílích vypadat trochu divně, jelikož jsem se křenila jako o život. Nějak se nemůžu rozhodnout, jestli se mi víc líbila část o Alanově minulosti nebo přítomnosti. Na konci se to krásně prolnulo a vše se usadilo na místo. Pravda, ten konec mi připadal trošku neskutečný, ale pak jsem si připomněla, s kým vším se Alan v průběhu knihy setkal a ten pocit zase odezněl.

Daecius
12.11.2013 3 z 5

Tak ke Švejkovi bych to tedy opravdu nepřirovnával, tady nevidím žádnou podobnost... to jste si přečetli, že Jonasson miluje Švejka, tak ho tam hned vidíte?? Neříkám, že je to vyloženě špatná knížka, spíš takový méně zábavný neoriginální bratříček Forrest Gumpa.

iva.mikova
12.11.2013 5 z 5

Doporučuji poslechnout si skvěle přečtenou audioknihu. Kniha se pak čte úplně sama :-)

Ditules
11.11.2013 5 z 5

Skvělá, tak trochu bizarní cesta pana Alana, který je něčím mezi Švejkem a Forrestem Gumpem.

H.Anetka000
07.11.2013 2 z 5

Bohužel mě kniha vůbec, ale vůbec nechytla...
Od knihy jsem čekala daleko více, tudíž jsem byla
dost zklamaná.

Karcoolka2210
06.11.2013 4 z 5

Ťažko hodnotiť túto knihu. Veľmi som sa tešila, lebo som čítala samé chvály a nemôžem povedať, že by ma táto kniha sklamala, to nie, ale vôbec som nečakala takýto dej. Postupné opisy Allanovho života od narodenia až po súčasnosť mi veľmi pripomínali Forresta Gumpa. A ako som si všimla v komentároch, nie som jediná. Čo určite nie je zlé, lebo Forrest Gump je výborná kniha. Ale miestami mi Allanov život prišiel až príliš uletený, ale zasa v knihách je možné všetko, nie? Ale bolo to fajn čítanie, veľakrát som sa zasmiala nad absurditou situácií, v ktorých sa Allan ocitol alebo ľudí, ktorých stretol a ako sa mu vždy všetko prepieklo, ale pravdu povediac, skončiť ako Allan, to by nebolo tak celkom zlé ;) Dávam 4 hviezdičky :)

silhy
03.11.2013 5 z 5

Švédská obdoba Dobrého vojáka Švejka. Každému doporučuji, jelikož je kniha plna naděje i optimismu, ze ani ve 100 letech se nemá vzdávat život. Kniha je rozdělena na dvě části. Ta část knihy, která se věnuje samotnému útěku staříka mi přišla lepší než ty flashbacky. Kniha má slušné tempo ačkoliv, kniha je v některých místech nudnejsi, ale ke konci skvěle graduje.

ivkalia
28.10.2013 5 z 5

Kniha je plná humoru a toho je stále málo, velmi doporučuji.

pocketka
27.10.2013 2 z 5

Na knihu jsem se těšila a dlouho jsem se chystala si ji přečíst. Když jsem ji konečně vzala do ruky, byla jsem velmi zklamaná hned v úvodu. Ničím mě nezaujala, ani jednou jsem se ani nepousmála, natož abych zažívala výbuchy smíchu, kteří někteří při čtení této knihy prožívají. Knihu jsem nedočetla, v nejbližší době se k ní určitě vracet nebudu. Takže za mě jedno z největších knižních zklamání.

Petiz
25.10.2013 3 z 5

nejak to nemelo stavu, obcas jsem se nudila a kniha mi pripadala az prilis dlouha, ale vtipna mista tam byla, to zas jo

HiRes
25.10.2013 5 z 5

Bláznivě úžasné, vtipné a jednoduše psané. Stoletý stařík, který točil světem :-) Na knize je znát, že má autor rád Haška a zřejmě hlavně Švejka.

A700
21.10.2013 5 z 5

Po knize jsem sáhla díky dobrým referencím na internetu, zde na databázi, ale i od členů z rodiny. A osobně musím uznat, že mě vůbec nezklamala, ba naopak.
Neuvěřitelný příběh již stoletého génia Alana mi místama velmi připomínal našeho milého Járu Cimrmana. Ostatně jak u stoletého staříka, tak u fiktivního českého génia bude pravděpodobně rozhodující čtenářův (posluchačův/divákův) smysl pro humor. Někomu vyhovuje, někomu nikoliv. Já tenhle inteligentní, překvapivý humor podpořený řadou (ne)šťastných náhod pro oddychové čtení rozhodně vítám.