Sto devětadevadesát schodů

Sto devětadevadesát schodů https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/372000/bmid_sto-devetadevadesat-schodu-GW6-372000.jpg 4 115 43

Sto devětadevadesát schodů dělí jedenadvacáté století s minulostí: vedou do starého opatství, kde probíhá archeologický průzkum a kde se skrývá pravda o jedné dávné vraždě, stařičký rukopis v láhvi, podivní lidé a možná i strašidlo. Kniha se dá číst jako historický thriller, milostný příběh i strašidelná historka. V druhé novele, Kapele rodiny Courageových, posílá autor příbuzné a spřízněné hudebníky na jeden belgický zámek, kde mají nazkoušet skladbu maniakálního komponisty a kde pravděpodobně straší.... celý text

Literatura světová Novely
Vydáno: , Argo

The Hundred and Ninety-Nine Steps , 2001

babsi66
03.01.2020 5 z 5

Faber je jednoduše srdcovka a jeden z mála autorů, jehož knížky si kupuji.

I zdánlivě banální příběh umí podat tak, že čtenáře zasáhne. Překvapení dávkuje citlivě s ohledem na celkovou atmosféru děje, postavy před vámi na papíře ožívají a věříte jim každé slovo. Navíc ten jazyk! Škoda jen, že ty novely byly v knize jen dvě.

ziriant
26.12.2019 5 z 5

Myslím, že je na čase autora oficiálně zařadit i zde mezi oblíbené - v hlavě ho tak mám vrytého již delší dobu a s každou další knihou mi ukazuje, že je to zaslouženě. A že nejen drží laťku, ale dokáže stále nadchnout, překvapit, uspokojit. Na novely moc nejsem, ale tyto jsou opravdu bezvadné. Nedoporučuju rozečítat před spaním, jinak to bude dlouhá noc. Byla jsme napjatá až do konce v obou případech. Ač ani v jednom příběhu nenaplnil závěr zcela má očekávání (byla jsem napjatá ovšem natolik, že se to snad ani nedalo čekat), přesto byl příjemný a zanechal dozvuk, který jen tak nezmizí. Přečetla bych si to klidně hned znovu.

LucieT.
06.12.2019 4 z 5

Dvě samostatné novely, které ovšem mají cosi společného. Ženy, které se něčeho obávají, psychická traumata, minulost pronásledující přítomnost. Atmosférické, znepokojivé a poutavě psané.