Twilight sága (box)

Twilight sága (box) https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/152647/bmid_twilight-saga-pKj-152647.jpg 4 974 117

Box obsahující všechny 4 knihy romanticko-hororové ságy v pevné vazbě. Stmívání: Isabella Swan se stěhuje do Forks, městečka ve státě Washington, kde neustále prší. Zdá se jí, že na světě neexistuje nudnější a beznadějnější místo – až dokud nepotká tajuplného a přitažlivého Edwarda Cullena, který doslova obrátí její život vzhůru nohama. Do Isabellina příjezdu Edward úspěšně tajil před obyvateli městečka svou upírskou osobnost. Ale nikdo není v bezpečí, zvláště Isabella, člověk, který je Edwardovi nejdražší. Oba mladí lidé jsou k sobě vázáni silným citovým poutem. Zvítězí milostný cit, nebo hrůzné temné pudy? Nový měsíc: Pro Bellu Swanovou je jedna osoba důležitější než vlastní život: Edward Cullen. Ale zamilovat se do upíra je daleko nebezpečnější, než si Bella dovede vůbec představit. Edward už Bellu zachránil ze spárů zlého upíra, avšak nyní, když jejich vztah ohrožuje vše, co je jim drahé, oba zjišťují, že jejich potíže teprve začínají… Zejména když se seznámí s rodinou, jejíž příslušníci se mohou změnit ve vlkodlaky, nesmiřitelné zabijáky upírů. Zatmění: Nesmrtelný upír Edward byl Bellina láska na první pohled. Později však do jejího života vstoupí také Jacob, chlapec s vlkodlačími předky. Vlkodlaci a upíři jsou však nesmiřitelní nepřátelé a Edward s Jacobem toto nepřátelství nedokáží odložit ani z náklonnosti k Belle. A tak se Bella musí mezi nimi rozhodnout… Rozbřesk: Být bezvýhradně a neodvolatelně zamilovaná do upíra je pro Bellu Swanovou splněným snem a zároveň noční můrou, jež se nebezpečně propletá s realitou. Bellu, zmítanou prudkou vášní k upírovi Edwardu Cullenovi a zároveň upřímnou náklonností k vlkodlakovi Jacobu Blackovi, čeká bouřlivý rok plný pokušení a ztrát. V něm se musí s konečnou platností rozhodnout, zda vstoupí do temného, ale lákavého světa nesmrtelných, nebo zda bude žít plnohodnotným lidským životem. Nevyhnutelnost tohoto rozhodnutí se vine celým Belliným příběhem jako červená nit, na níž visí osudy obou kmenů. A jakmile se Bella rozhodne, dojde k celému řetězu nečekaných událostí, jež mohou mít nedozírné následky. Budou vlákna Bellina života – objevená ve STMÍVÁNÍ a poté roztřepená a potrhaná v NOVÉM MĚSÍCI a ZATMĚNÍ – zničena v okamžiku, kdy se zdá, že se opět zahojí a spojí dohromady…?... celý text

Romány Pro ženy Fantasy
Vydáno: , Egmont (ČR)

The Twilight Saga , 2009

Kniha2006
17.05.2020 5 z 5

Nádhera........ doporučuji

escapelle
07.05.2020 5 z 5

Příjemný návrat do puberty. Oddech od všedních dní a starostí. Překvapivě jsem Edwarda žrala úplně stejně jako před lety :-))

Simirekdudkovic
06.05.2020 4 z 5

Co rict.. parada..

KajkaSamkova
30.04.2020

mám tu něco co by mohlo někoho zajímat
Význam obálek knih Twilight ságy:

1.kniha - Stmívání - Twilight

Jablko znamená zakázané ovoce,zakázanou lásku upíra a člověka.

2.kniha - Nový měsíc - New moon

Vadnoucí květina symbolizuje uvadající duši Belly.

3.kniha - Zatmění - Eclipse

Stuha symbolizuje Bellinu snahu odtrhnout se od dosavadního života.

4.kniha - Rozbřesk - Breaking dawn

Červený pěšec v pozadí symbolizuje Bellinu slabost jako člověka a krev proudící v jejím těle.Naopak bílá královna symbolizuje její sílu jako upírky.

AAAMarket
14.04.2020 5 z 5

Krásné čtení, první díl je fantastický a ráda se k tomu vracím. Celá sága je povedená, láska a oddanost mezi Bellou a Edwardem je kouzelná.

Plaknel
01.11.2019 5 z 5

Prostě jsem je musela mít všechny pěkně v boxu plus Průvodce.
Co dodat- romantika na entou...

TomuVer
06.10.2019 2 z 5

Skvelí a inteligentný upír Edward, naivná Bella a divný pes Jacob, absurdné postavy a Bella je..... . Akože bol to pre mňa veľký úlet, keď som mala 14 a chápem to. Je to skvelá kniha pre mladé pubertiačky, tá prvá a aj posledná je dobrá. Teraz sa nad tým už len smejem.

Motorhead
31.07.2019 1 z 5

Nekonečná žensko-detská papierová telenovela o skromnej supermanke superkrásavici. Niektoré časti, ako rozchod s Edwardom, sa fakt nedajú prečítať inak než so strašlivým sebazaprením a zároveň zvedavosťou aké až krávoviny sa dajú ešte vymyslieť. Celé je to emočnebahnistý suterén žánru fantasy, napísaný slovnou zásobou predavačky zeleniny.

Pája699
24.05.2019 5 z 5

super filmové ztvárnění a knihy se taky krásně čtou. Miluju tuhle ságu ke které se ráda vracím :-)

Ivn
15.02.2019 5 z 5

Krásná , romantická pohádka ????

marketa4469
09.02.2019 5 z 5

Velmi oblíbená sága. Četla jsem ji před lety a vždy se k ní po čase vrátím.

MaggieR
31.01.2019 5 z 5

Krásna sága ktorú som čítala ešte na strednej. Súčasť môjho detstva.

Zboznujuknihy
26.12.2018 4 z 5

Tahle sága je dobře napsaná, až na nějaké hlouposti a drobnosti nemám žádné výtky, snad jen takovou osobní poznámku. Dost mi vadí, že se Bella někdy chová jako chudinka. Chápu, má to těžké, ale i tak... Nechápejte mě špatně, je to jen můj názor.

Kája419
29.11.2018

Četla jsem knihu pět let. A až dnes, po přečtení vím proč... Mělo to tak být, abych se na to dívala těmahle očima a prožívala příběh s knihou, abych v útlém věku viděla romantiku v prvním dílu růžově a ztrátu, boj a velkou bolest prožívala už s rozumem a prožitky svého života a za sebe říkám "Nikdy nic nebudu milovat víc než tohle"
Každou bolest, každou radost, jsem požívala stejně jako ona do sebemenšího detailu, tak moc jsem v tom žila, moje nálada byla souběžná s knihou, možná jsem blázen ale "Víc než svůj život!" navždy...

Layyen
26.10.2018 4 z 5

Narozdíl od přeslazenýho a komerčního filmu je knižní podoba čtivá, a příjemně oddechová :)

Dalgiona
09.10.2018 5 z 5

Většina tu píše, že knihu četli jako náctiletí, nebo se zarděním po třicítce. No já se nestydím za to, že jsem ji četla po padesátce a náramně jsem si to užila. Kniha přesně zahrála na mou romantickou strunu ve zcela jiném, do té doby neotřelém podání. Četla jsem sérii tak rychle, že jsem pomalu nestíhala měnit knihy a na konci jsem měla pocit, že to skončilo nějak brzy. Filmy jsem viděla až po přečtení a jsem tomu ráda. Knihy jsou lepší. Filmy se sice daly, ale dost mi nabouraly mé představy o vzhledu hlavních hrdinů, což se u filmů stává pravidelně. Takže, milé čtenářky, nestyďte se a klidně si přečtěte, na věku nezáleží. Romantika potěší vždy. No a vy, pánové, zkuste raději něco akčnějšího. Tohle není zrovna trhák pro vás.

Nunee
30.09.2018 5 z 5

Tak mně je třicet a tohle hltám, ať jde o film či knihu a chcete něco říct?....vůbec, ale vůbec se za to nestydím. Přečteno i shlédnuto několikrát. Tohle je totiž jediná, pro mě stravitelná romantika a všechny díly jsou dle mého mínění naprostý skvost. A stejný pohled mám i na filmy, které se fantastiky drží předlohy.
Jen jednu radu mám....kašlete na předsudky a na strach, že se vám ostatní (pokrytci) budou smát. Přečtěte si to a buď vás to chytne nebo ne, nic jiného se totiž opravdu stát nemůže ;-)

Janika2013
30.07.2018 5 z 5

Nejdřív jsem viděla všechny filmy. Nejspíš nejsem na kinematografii nějaký expert, protože se mi i přes podivné Stmívání líbily. A tak jsem zavítala do knihovny pro předlohy. (viděla jsem ve 14, četla 14-15)

Kouzlo celé ságy nemůže pochopit nikdo, kdo se na něj nedívá přímo. Ten příběh si na nic nehraje, on prostě JE takhle jednoduchý, naivní a oddechový. Když někdo nemá rád romantiku, tak proč se do toho pouští? Filmový štáb blbců se z toho pokusil udělat napínavý akční trhák, aby se to líbilo i mužskému obecenstvu, ale tím to královsky podělali, protože na chlapy je to pořád slaďárna až za hrob a pro ženské už to není jen sladká oddechovka. Ten příběh prostě byl psaný jako romantická pohádka pro dospívající dívky a není důvod z něj dělat něco jiného. K čemu? Je to krásný příběh, nereálný a fantasy, ale to je přeci skoro každý. Myslím, že všechny ty hnusné ohlasy jsou zbytečné. Je to jako kdyby někdo kritizoval Šmouly pro nedostatek násilí. Naprosto padlé na hlavu.

Navíc, i přes všechnu tu mnohdy nespravedlivou kritiku (a co si budeme řikat, filmy tomu moc nepomohly) má Twilight sága své nepopiratelné místo. Znají ji všichni. Když někdo řekne upír nebo vlkodlak, každému se vybaví, i když většinou spolu s opovržlivým úšklebkem. Ale inspirovala mnoho dalších lidí. Například autorku knih Upíří deníky, podle kterých byl natočen skvělý seriál, jenž byl zas inspirací pro mnoho dalších, např knižní trilogii Krev za krev. I 50 odstínů má své základy právě ve Twilight a spousty dalších.

Podle mě filmování zpracování jsou slabší, hlavně Stmívání je nízkorozpočtová slátanina, a používám je jen k doplňování míst a hlavně obličejů postav do světa Twilight v mé hlavě :) S knížkami se nedají rovnat, ale mám je ráda.
Celkově je to má nejoblíbenější romantická pohádka...

vendul_
28.06.2018 5 z 5

První jsem viděla zfilmované Stmívání a před shlédnutím druhého dílu jsem sfoukla celou sérii knih. Mně osobně se líbily daleko víc, jak filmové zpracování. Jsou perfektně čtivě napsané. Člověka chytí a nepustí. Většinou mě knihy na pokračování po nějaké době začnou nudit, ale u této série jsem hltala jednu knihu za druhou. Nepamatuji si žádnou "hluchou" část. Představivost pracovala na plné obrátky, emoce vířily... Za mě určitě doporučuji.

Laughtubbe
22.05.2018 5 z 5

Tak všem známý příběh dvojce Bella a Edward. Povinná výbava každého čtenáře fantasy.

upíři vlkodlaci pro dívky dobro a zlo

Stephenie Meyer
americká, 1973
2005  77%Stmívání
2009  88%Hostitel
2009  78%Rozbřesk
2008  72%Nový měsíc
2009  87%Twilight sága (box)

Kniha Twilight sága (box) je v

Přečtených1 858x