Rozbřesk

Rozbřesk https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/1051/bmid_rozbresk-zNo-1051.jpg 4 4930 4930

Stmívání / Twilight série

Být bezvýhradně a neodvolatelně zamilovaná do upíra je pro Bellu Swan splněným snem a zároveň noční můrou, jež se nebezpečně propletá s realitou. Bellu, zmítanou prudkou vášní k upírovi Edwardu Cullenovi a zároveň upřímnou náklonností k vlkodlakovi Jacobu Blackovi, čeká bouřlivý rok plný pokušení a ztrát. V něm se musí s konečnou platností rozhodnout, zda vstoupí do temného, ale lákavého světa nesmrtelných, nebo zda bude žít plnohodnotným lidským životem. Nevyhnutelnost tohoto rozhodnutí se vine celým Belliným příběhem jako červená nit, na níž visí osudy obou kmenů. A jakmile se Bella rozhodne, dojde k celému řetězu nečekaných událostí, jež mohou mít nedozírné následky. Budou vlákna Bellina života – objevená ve STMÍVÁNÍ a poté roztřepená a potrhaná v NOVÉM MĚSÍCI a ZATMĚNÍ – zničena v okamžiku, kdy se zdá, že se opět zahojí a spojí dohromady…?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Breaking Dawn , 2008

Juici
03.12.2015 5 z 5

.. Navždy ..

Přečteno ani už nevím, jak je možné, že neuvěřitelně rychle. Byla jsem velmi nedočkavá na film, tak jsem se pustila do knihy. Překvapila a bavila mě, byla prostě super! Tato sága mě unesla a bylo mi těžko, když jsem musela dočítat poslední slova.

MíšaK.
27.11.2015 4 z 5

Kdyby nebyla část psaná z pohledu toho arogantního egoisty, bylo by to super. Jacoba jsem nesnášela. Bylo to nádherně psaný, nádherný příběh, možná bych děj neusekávala v nejlepším. V zadu u seznamu upírů bych napsala jejich schopnosti, ale jinak opravdu skvělé. Přesto jsem od toho čekala ví (i od celé ságy) Myslím, že by to chtělo udělat něco, co by donutilo čtenáře o tom přemýšlet, nějaký zvrat, aby měli chuť se u toho rozbrečet. To splnil akorát Nový měsíc, přesto tam mě štvalo, že tam je samej Jacob! Ale jinak doporučuji.

Beltrix
18.10.2015 5 z 5

Už v komentářích u předchozích dílů jsem zmiňovala, že víc než hlavní trojce fandím vedlejším postavám, a tak musím říct jediné, že se mi konec nijak zvlášť nelíbil. Bella, takřka bez vlastního zasloužení (např. hádat se o tom, že si dítě nechá se místo ní musí Rosalie, protože ona přece Edwarda nechce rozzlobit...), dostane vše, co si přála, přičemž obětovat nemusí vůbec nic.
Na své jsem si nicméně přišla díky vedlejším postavám - ať už výše zmíněná Rose, "svědkové" Cullenových, Volturiovi. Jen mě mrzí, že se zase o nich moc nedozvídáme, protože veškerý prostor si uzurpuje Bella a Jacob (mimochodem, Renesmé vážně lituji, že je jí souzen právě on). Což mě přivádí k dalšímu bodu - "perfektní" a přiznejme si to, arogantní, Bella mi leze na nervy ještě víc než ta nešikovná.
Vadí mi o to naprosto černobílé pojetí hrdinů, respektive rozdělení na hodné a zlé upíry. Trochu lituji, že se Volturiovi teda neukázali jako ti extra zlí a pár těch "hodných" nevyřídili.
Celkově se to ale nečetlo a pokud si člověk opět odmyslí Bellu, Edwarda a Jacoba, tak to může i bavit.

mStationka
02.10.2015 5 z 5

Celou sérii jsem zhltla ani nevím jak... a popravdě...jsem jak puberťačka co se jich nemůže nabažit....

juli2
01.09.2015 3 z 5

Příjemnou změnou je Jacobova část. Každopádně kniha je zajímavější něž předchozí díl.

DenisePartridge
31.08.2015 3 z 5

Možný SPOILER!
Knihu z mého pohledu zachránila nejspíš ta třetí část, kdy už je Bella proměněná. Jacobova část taky nebyla špatná, protože Jacobův způsob uvažování byl příjemnou změnou, ale i tak mě tam Bella pěkně rozčilovala. Nicméně první díl to rozhodně nepředčilo. :(

Alex.Barunka
25.08.2015 3 z 5

Opravdu bylo nutné aby byl tento díl tak dlouhý? Nudila jsem se a přeskakovala stránky. závěr série je pro mě opravdu zklamání. Nevím, jestli se ke Stmívání ještě někdy vrátím.

combatgirl
28.07.2015 5 z 5

Poslední díl je úplně nejlepší.Jak v knížním,tak filmovém zpracování.Tak jak tento příběh někteří nesnáší ,jak jsem zcela podlehla :-)

Sabka123
29.06.2015 5 z 5

Nejlepší zakončení této série. Tak jako ostatní díly mě i tato kniha velmi uchvátila a četla jsem ji jedním dechem. Tato série Twilight sága mi bude opravdu chybět, nikdy na ni nezapomenu a určitě si ji ještě přečtu. Zůstane mi navždycky v srdci.

little-dream
24.06.2015 5 z 5

Krásný závěr, celou ságu jsem si užila a určitě se k ní ještě někdy vrátím. :)
Ráda bych toho tolik napsala, ale 99% by byly spoilery :D
Tak jenom dodám - jestli máte rádi upíry, stojí sága za přečtení :) ♥

Veronika.C
22.06.2015 5 z 5

Přesně jak jsem čekala, poslední díl úžasný jako všechny předešlé. Tuhle sérii prostě miluju a doporučuji :-)

Jity-Lovies
20.06.2015

Tuto knížku jsme četla před pár lety a přečetla jsem jí během dvou dnů, jak moc mě bavila :) ale ostatní díly jsem nečetla :)

evice
21.05.2015 4 z 5

Přestože toto není vůbec můj šálek kávy, četlo se mi to krásně a bavilo mě to. Akorát už jsem tušila, jak to asi dopadne.

verulik196
17.05.2015

Nejlepší díl. Zamilovala jsem se do celé ságy, sice se píše, že je to pro teenagery, což budu až za měsíc, ale já si myslím, že se to musí líbit každé věkové kategorii. Určitě stojí za to přečíst.

petvet
03.05.2015 4 z 5

Moc hezké ukončení pěkného romantického příběhu upíra x nevinné dívky (už upírky).
Ale zase... pro mne lepší film než knihy... I tak hodnotím knihu 4*.

Ančísek
19.04.2015 5 z 5

Musím říct, že nejpovedenější díl ságy. Asi kvůli závěrečné části, ke které celá sága tak nějak směřuje... Četla se úplně sama, protože jak se napětí stupňovalo, prostě jsem ji nedokázala odložit. :D :3 :) Hodně jsem si oblíbila dočasné návštěvníky Cullenových, hlavně Kate a Garretta. :3

A k Markysek45: Tvoje škoda, protože po porodu miminka to právě začalo být nejzajímavější. ;)

Markysek45
15.04.2015 2 z 5

Asi nejhorší díl ságy a hlavně nejzbytečnější. Po "porodu" miminka jsem skončila se čtením a už nikdy knihu nedočetla. To asi mluví za vše.

Ejv
18.03.2015 5 z 5

Nejlepší díl ze všech !

Veeris
11.03.2015 5 z 5

Když miluješ, není co řešit :)

Fencing_n00b
22.02.2015 3 z 5

Autorka si asi ani pořádně neuvědomuje, jak se název Rozbřesk ke knize hodí. Po přečtení téhle tlusté bichle se mi opravdu v hlavě rozbřesklo a sama sebe jsem se ptala, jestli mi to za to stálo. Během čtení mi to ani tak nepřišlo, to spíše až na konci, kdy jsem se pokoušela udělat shrnutí celé této ságy, jsem zjistila, že mi knížka bohužel nic nového nedala. Raději nebudu slzet nad ztraceným časem a dám tři hvězdičky za to, že mě chytila a nepustila, dokud jsem ji celou nedočetla...