Nový měsíc

Pro Bellu Swanovou je jedna osoba důležitější než vlastní život: Edward Cullen. Ale zamilovat se do upíra je daleko nebezpečnější, než si Bella dovede vůbec představit. Edward už Bellu zachránil ze spárů zlého upíra, avšak nyní, když jejich vztah ohrožuje vše, co je jim drahé, oba zjišťují, že jejich potíže teprve začínají… Zejména když se seznámí s rodinou, jejíž příslušníci se mohou změnit ve vlkodlaky, nesmiřitelné zabijáky upírů. V druhém pokračování své série autorka dodává další neodolatelnou kombinaci milostného příběhu a napětí s fantastickou zápletkou. Tato vášnivá, strhující a hluboce dojemná upírská milostná sága míří k literární nesmrtelnosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30439/novy-mesic-QRB-30439.jpg 3.63925

Stmívání (2.)

New Moon (2006)

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Egmont (ČR)

Hania932
30. listopadu

Opět skvělé čtení. Příběh byl zajímavý a hodně čtivý. Ze začátku mě to hodně bavilo, Bella měla narozeniny, takže oslava hurá, ale to se stalo jsem opravdu nečekala. No ale co přišlo potom, tak to jsem nečekala už vůbec. Hodně jsem s ní soucítila. Vím, jaké to je ztratit osobu, kterou milujete. Hodně se s tím trápila, ale potom se začala kamarádit hodně s Jacobem. No co budeme povídat Jacob je hodně hezký. Ale jak jsem tka četla dál, tak ne že by mě čtení nebavilo, ale strašně mi tam chyběl Edward. Čtení mě bavilo, ale on mi tam chyběl. Ale posledních 150 stran jsem si už užívala. Vrátil se Edward a mě přišlo, že se už něco zažíná dít. Konec skončil hodně zajímavě a já už si chcipřečíst jak to bude dál. Protože jsem z toho trochu emociálně rozhozená a teď nevím co si mám myslet.
Druhý díl, je stejně dobrý dobrý jako první díl. Ale dávám 4/5, protože mi tam chyběl Edward.. :/

Layyen

Narozdíl od přeslazenýho a komerčního filmu je knižní podoba čtivá, a příjemně oddechová :)

unicorn1

je prostě božská!!!!!!

Vikk

Nepopírám, že je to čtivé. Na rozdíl od filmu, který jsem ani nedokoukala, protože to bylo utrpení, tohle se číst dá a dokonce jedním dechem. Ale strašně mě vytáčí potřeba hlavní hrdinky hazardovat se životem, protože ji opustil milý a potřeba hlavního hrdiny spáchat sebevraždu, protože opustil milou. Hrozný! Vždyť je to knížka pro puberťačky! Hormonálně rozházený puberťačky, který často nemají do hazardování se životem daleko. A my jim ještě předložíme knížku o tom, že zabít se, protože nás opustila "životní láska" (prý - haha! Tenhle pocit výjimečnosti hrdinů, kteří si myslí, že je potkalo něco tak silného, že to ještě nikdy nikoho jiného nepotkalo, mě celou sérii taky pěkně vytáčí!!) je vlastně hrozně cool. To mi nepřijde moc fajn. Proto nemohu ani dobře hodnotit.

MMM3

Z celé série mi tenhle díl tak nějak sedl nejmíň. Na začátku mi chybí Edward a pak když už si konečně zvyknu a začnu mít ráda Jacoba je zase všechno jinak...

LadyCharlene

Mně se to prostě líbilo. Po přečtení knihy si myslím, že by byl Jacob lepší volba. kniha se četla svižně, u některých částí by bylo lepší trochu ubrat, ale jinak si nemůžu stěžovat. Vzhledem k tomu, že jsem knihu četla v podobném rozpoložení jako Bella, na pár hodin jsem se alespoň ztratila v deštivém Forks a jeho hustých lesích, po kterých "pobíhají" upíři a vlkodlaci. Musíte se do této knihy prostě vžít, vcítit se do ní, a pokud nejste melancholický introvert, zřejmě vám to dá zabrat.

Janika2013

V Novém měsíci mě nehorázně štve Edward s těmi jeho stupidními ochranitelskými pudy :D. Prostě ten rozchod mě naštval, ale aspoň otevřel brány Jakeovi, který je jednou z mých nejoblíbenějších fiktivní postav. Podle knih bych si vybrala Edwarda, miloval jí víc a taky kvůli ní víc trpěl. Ve filmu to dřív byl taky Robert, ale poslední dobou povrchně měním názor, protože prostě Jacob :D. Mám ho fakt hrozně ráda, jeho hlášky mě vždy spolehlivě odrovnají. On prostě byl tím sluncem, které spolehlivě vykrylo díru po profackováníhodném upírovi. A když se blížil závěr a s ním i návrat Edwarda, skoro jsem až litovala, že to tak rychle uběhlo. Přesto tohle není můj nejoblíbenější díl ze série.

MinaHawke

Musím říct, že obecně mám raději vlkodlaky než upíry, ale když jsem knihu četla, tak jsem fandila Edwardovi :)

caroline7390

Ve věku, ve kterém jsem knihu četla to bylo skvělé počtení.

Admirable

Moc hezká knížka! Akorát mě trochu mrzelo, že se tam moc neobjevoval Edward. Ale určitě už se těším na další díl! :D

Orange8knihomol

Tak 2. díl byl spíše o Belliných pocitech a Edward v něm nehrál zas až takovou roli jako v dílech předešlých. Trochu mi přišlo, že místo Edwarda byl v knize více zmiňovaný Jackob. I přes to se mi příběh opět líbil a těším se na pokračování. Nutno dodat, že se Stephenie Meyerová umí opravdu dobře vžít do hlavní postavy, což samozřejmě považuji za plus.

Ivka14

Kniha moc překvapila. už jsem čekala na ten špatný konec, ale překvapilo mě to. Měla jsem tžo přečtené za 3 dny :) doporučuji

Nikoll2

Z prvního dílu jsem byla nadšená a jsem ráda, že mě ani pokračování nezklamalo. Vlkodlaky mám v oblibě stejně jako upíry, proto pro mě bylo čtení ještě o něco zajímavější. Musím uznat, že jsem si hlavně Jacoba (překvapivě :D) velice oblíbila a jsem zvědavá, jak se bude jeho příběh vyvíjet dál.

lucie0134

Musím říct, že to bylo daleko lepší než film. Byl jsem hodně skeptická, protože film mě tolik neoslovil. Ale byla to pecka! Bella mi je hrozně podobná, takže všechno jsem prožívala s ní. Není to kniha co bych byla natěšená rychle ji přečíst, ale byla krásná. Užívala jsem si ji. Každý řádek a slovo, bavilo mě to. A musím si ji pořídit do knihovny a to už něco u mě znamená. Těším se na další díl :)

Laughtubbe

Velká a řekla bych překvapivá změna. Příběh se mi líbil. Byla zde vidět i jiná stránka hlavní hrdinky. Tudíž to nebyla samá láska ale spíše o přátelství a o pokusech žít bez toho komu dala své srdce. Bez lásky a přátelství by ten život nebyl ono :)

Tánička11

Knížka náhodou nebyla vůbec špatná, možná bych jí měla dát jenom tři hvězdy, ale protože jsem velký fanda twilight ságy bylo by to moc kruté. Ale i přesto nemůžu říct, že byla úžasná... bohužel.

jengibre

Druhý díl je asi nejslabší z celé série. Hlavní hrdinka je se svými emocionálními výlevy naprosto nesnesitelná. Příjemným zpestřením byla dějová linka s vlkodlaky.

Alex.rrr

Další z příjemných překvapení od této ságy. Měním svůj názor, a myslím si, že kdybych si twilight prvně přečetla než viděla, tak nejsem tak zařeknutá proti tomuto příběhu. Kniha se krásně čte, líbí se mi, že je napsaná tak obyčejným způsobem, kde mladá dívka vyjadřuje svoje pocity a proč vůbec jedná jak jedná. Ztracená láska a znovunalezení je zde trochu zdlouhavé, ale na akčnosti to moc neubírá. Více prostoru zde zaplňuje Jacob. Který se objevuje již častěji, ale ke konci mi přijde takový zvláštně useklý, že ani nechtěl vědět důvody nebo se nějak s Belou bavit. Trochu moc mi to na kluka přijde přecitlivělé..

Szekynka

Na druhém dílu se mi líbí, že autorka se víc zaměřila i na vlkodlaky. Dvojka se mi proto četla líp. Jejich rasa (hlavně Jakova) postava se mi líbila.

Ivanka83

Četlo se hezky a rychle. Jen mě občas štvala Bella s těmi svými sebelítostivými a sebevražednými sklony. Jinak super.

JitulHa

Nový měsíc, je druhou částí ságy, ve kterém se dostává do popředí postava mladého Jacoba Blacka, který také není úplně obyčejný a Bella, pro kterou je právě Jake nejlepším přítelem, a možná jedinou oporou v těžkých časech, které pro ni nastaly, se opět ve svém životě ocitne tváří v tvář nadpřirozenu. I když, jsem si nebyla jistá, jestli mi Jacob vadí nebo ne (přece jen jaksi nabourává harmonii ústředního páru), navíc v tomto díle se s ním setkáváme takřka na každé stránce, je dvojka napínavější než první díl.

speciale88

Tento díl mne moc nebavil přijde mi takový nezáživný. Pro pokračování nicméně důležitý.

Nela.Rob

Myslím, že jako každná náctiletá holka, jsem si i já celou sérii přečetla. Kdybych knihy hodnotila v danou chvíli, pěju na ně chválu a zařadila bych je mezi nejlepší knihy všech dob. Bohužel se s postupem času i můj názor změnil.
Lehké odpočinkové čtení, neuvěřitelná love story, každou chvíli zatajný dech a čekání na další zvrat. Doporučuji všem děvčatům, která hledají nějakou tu nevšední romantiku.

Klára2216

Co na to říct...asi nebudu udělovat hvězdičky, ale mám k této knize vztah . Četla jsem kdysi dávno, pak znovu a znovu, ne že by byla skvělá ale že dokážu naprosto vypnout, proto se k této nepropracované sérii vracím.

TerezaJágrová
19.11.2017

Skvělá kniha. Celá tato série knih a filmů je nádherná.

milena8281
03.11.2017

I když mi není náct, tak jsem si pokračování ságy ráda přečetla. Styl psaní se mi líbí, čte se velmi dobře, děj svižně plyne. Dokonce jsem konečně pochopila některé věci, které mi ve filmu moc nedávaly smysl.
Bella je prostě Bella. Je potřeba ji brát s nadhledem. Pamatuji si svoji pubertu - všechno bylo NAVŽDY, i naprosté banality byly nejdůležitější na světě, každý smutek byl to nejhorší v životě, každá láska byla až za hrob .... ona je navíc dost umanutá. Ale mě se to fakt líbilo.

KájaKoxík
31.10.2017

Za mne snad nejlepší z celé ságy. Rozhodně jsem v týmu Jackob :)

Zebra01
29.10.2017

Nejslabší z celé série, konec nudný i když, mladému vlkodlaku bych dala medaili...

Veronika33
25.10.2017

Druhý diel bol rovnako pútavý ako Súmrak. Kniha veľmi rýchlo plynula bez nudných miest. Veľmi ma bavila.

Kacule88
22.10.2017