Nový měsíc

Nový měsíc https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12115/bmid_novy-mesic-HD4-12115.png 4 5030 347

Stmívání / Twilight série

Isabella Swan se stěhuje do Forks, městečka ve státě Washington, kde neustále prší. Zdá se jí, že na světě neexistuje nudnější a beznadějnější místo - až dokud nepotká tajuplného a přitažlivého Edwarda Cullena, který doslova obrátí její život vzhůru nohama. Do Isabellina příjezdu Edward úspěšně tajil před obyvateli městečka svou upírskou osobnost. Zamilovat se do upíra je však daleko nebezpečnější, než si Bella dovede představit. Edward už Bellu zachránil ze spárů zla, ale nyní, když jejich vztah ohrožuje vše, co je jim drahé, oba zjišťují, že potíže teprve začínají. 2. vydání.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

New Moon , 2006

-knihomolka-
11.10.2022 2 z 5

Opět toxická Bella, která umírá po rozchodu a je extrémně závislá na svém partnerovi. Ideální četba pro mladé :-D dočteno, ale už se k tomu nevrátím.

Hakate
28.08.2022 3 z 5

Sérii jsem četla v náctiletém věku, ještě před velkou filmovou a knižní mánii.
Bohužel knižní série se mi nelíbila, filmová byla ještě větší tragédie.

Amalberga
31.05.2022 2 z 5

V tomhle díle byla Bella (no vlastně všichni) na zabití. Asi nejzajímavější byl moment, kdy jí Charlie navrhl, aby šla na terapie. Bella pochopitelně odmítla, protože přece není blázen, že? Asi je moc chtít po knížce ze začátku 21. století, aby nepodporovala nepravdivé mýty o psychoterapii, ale bylo by to fajn.

marianna7090
23.05.2022 2 z 5

Je to skôr 2,5*, ale to sa tu nedá.
Nenávidím Jacoba. Táto nenávisť trvá už asi 10 rokov a ani v dospelosti sa to nezmenilo. Sebecký, sebestredný, otravný, namyslený. Nemôžem si pomôcť.
Kniha je dobre napísaná, je to úplne primitívne, jednoduché čítanie pre pobláznené dievčatá a preto som myslím, že kľudne mohla byť aj o polovicu kratšia. Možno by potom bola aj lepšia. Ale každopádne, ďakujem tejto sérii za detstvom, ktoré som s ňou prežila a mohla som si ho takto pripomenúť.
PS: teraz už ozaj sľubujem, že sa idem učiť na štátnice.

midone
14.04.2022 4 z 5

Ale no ták, Bello už nekňuč! To jsem si říkala tak 80% času při čtení tohoto literárního díla. Bylo to, jako když doma nemáte nic k jídlu a zoufale čekáte na toho jednoho člověka, než se vrátí z nákupu a přiveze něco dobrýho. Kdybychom si tuto situaci převedli na tuto knihu, ten člověk se zdržel ve frontě moc dlouho a přijel až další den. Kdyby to nebylo tak návykový a čtivý dala bych tomu rozhodně méně.

tanecnica
09.02.2022 3 z 5

Tenhle díl mě při prvním čtení moc nebavil, moc tam není Edward, že :-) Teď napodruhé po letech jsem si ho užila více, nostalgicky vzpomínala a vychutnávala...

LuckaWeiss
07.02.2022 4 z 5

Tento díl knihy, je zaměřený hlavně na Jacoba a přestože ho mám ráda, jsem jednoduše team Edward a musím říct, že jsem se neskutečně těšila na část, kdy se kniha bude opět věnovat jemu. Příběh jsem si moc užila a i druhý díl této série mi ukázal, jak jsou knihy oproti filmům lepší (a to mám filmy moc ráda).

Stejně jako první díl, tak i druhý se mi zamlouval velmi květnatou slovní zásobou. O stylu psaní ani nemluvím... to, jak autorka dokázala psát o bolesti na 460 stránkách, je něco úchvatného, pro někoho určitě otravné, ale pro empatické a sensitivní lidi skvělé, mají se totiž s čím ztotožnit, krása!

cukrovka
01.11.2021 4 z 5

Čtivé pokračování romantiky pro náctileté. Tentokrát se v příběhu objevuje hlavně Jacob a mi se dozvídáme více o něm.

Petra101
06.10.2021 4 z 5

Tento druhý díl mi přišel nejslabší. Moc se to táhlo, tak ubíram jednu hvězdičku, ale jinak samozřejmě paráda, pokračuji rychle na další

Turante
02.10.2021 5 z 5

Pokračování Stmívání, přesto že někomu vadí, jak se Bella chovala, naprosto chápu její pocity, když přišla o smysl svého života. Mám moc ráda historii, která je v každém dílu vyprávěna a která dokresluje celkový příběh.

RoseJP
28.09.2021 2 z 5

Já jsem zklamaná, z jedničky jsem byla nadšená, líbila se mi víc jak film, ale tady vůbec, hrozně se to táhlo. Jsem zvědavá na další.

zimolka
23.09.2021 5 z 5

Ani tento díl nebyl špatný na to že upíry moc nemusím.

marrie5227
04.07.2021 4 z 5

Opět méně oblíbený díl celé ságy, ale když se ohlédnu zpětně, chápu, proč jsem ji celé dětství tak zbožňovala.

Nixa
10.06.2021 5 z 5

Pokračuji v re-readingu této ságy a moc si to užívám. Vracím se do svých náctiletých let a řekla bych, že se mi knihy líbí snad ještě víc než před lety :)

knihomolkaJani
17.05.2021 4 z 5

V tomto dílu mě trochu iritovalo to, jak se Bella chovala, ale na druhou stranu chápu její bolavé srdce. Jako celek je kniha hezká.

Anastazie0810
08.05.2021 4 z 5

Druhý díl byl více o ztrátě a bolesti. Líbilo se mi i to, že se zde objevily postavy, které v prvním díle neměli tolik prostoru. Každopádně nás zde čeká spoustu zvratů a i překvapení.
Jo pořád si myslím, že tahle kniha je dobrá. protože začala fenomén, který si dodnes každý pamatuje.

knihomolkaMist
06.05.2021 4 z 5

Za mě jednoznačně lepší než první díl, ve kterém jsem se trochu ztrácela. Vůbec to ale nemuselo být knížkou, jako spíš „čtecí krizí“, kterou jsem si v zimě procházela.
Toto ale było skvělé! Na rozdíl od spousty lidí musím říct, že jsem si dost oblíbila i Jacoba. Chvílemi jsem ho měla radši než Edwarda :D
Neskutečně se těším na další díl :)

Tialexa
08.04.2021 5 z 5

Viděla jsem nejprve film, ale musím přiznat, že kniha se mi líbila mnohem více. Přišla mi zajímavější. Doporučuji přečíst

Sandule44
06.04.2021 5 z 5

Skvělý ????????

musivila
04.04.2021 5 z 5

Tento díl jsem si znovu přečetla díky tomu, že přeci jen spatřilo světlo knižního světa Půlnoční slunce. Už to nebyl takový zážitek, jako napoprvé, kdy jsem vůbec netušila, co od knihy očekávat, neovlivněna filmovým zpracováním. Přesto musím říct, že stejně jako před lety jsem fandila Jacobovi a Edward mě v tomto díle vůbec nechyběl.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jacob byl soustavně šťastný člověk a to štěstí si nosil s sebou jako auru a dělil se o ně s každým, kdo byl poblíž. Byl jako pozemské slunce.
Ale teď jsem Jacoba potřebovala, potřebovala jsem ho jako drogu. Moc dlouho jsem ho používala jako berličku a byla jsem v tom až po uši.......
Přesto jsem věděla, že ho pryč nepošlu. Byla jsem sobecká.
Lhal jsem, a je mi to tak líto - líto, protože jsem ti ublížil, líto, protože to byla marná snaha. Promiň, že jsem tě nedokázal uchránit před tím, co jsem. Lhal jsem, abych tě zachránil a nepovedlo se.
Chci a potřebuju být s tebou a vím, že už nikdy v sobě nenajdu tolik síly, abych tě zase opustil.