Krátký druhý život Bree Tannerové

Krátký druhý život Bree Tannerové https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/40622/bmid_kratky-druhy-zivot-bree-tannerove-nmi-40622.jpeg 4 1643 191

Novela k románu Zatmění. V další neodolatelné kombinaci nebezpečí, tajemství a romatiky rozehrává Stephenie Meyerová strhující příběh Bree Tannerové, členky armády novorozených, kteří se připravují k útoku na Bellu Swanovou a Cullenovy a na nevyhnutelný střet, jenž přinese tragické vyvrcholení. Bree Tannerová si život, který žila předtím, než získala dokonalé smysly, nadlidské reflexy, ohromnou sílu a neodolatelnou touhu po krvi, sotva pamatuje. Zato ví, že život, který žije s ostatními novorozenými upíry, má několik jistot a několik pravidel: hlídej si záda, nepřitahuj na sebe pozornost a hlavně to stihni domů do úsvitu, jinak zemřeš. Bree získává mezi novorozenými nečekaného spojence a přítele v Diegovi, který se stejně jako ona snaží zjistit něco víc o jejich stvořitelce. Jakmile si oba uvědomí, že novorození jsou jen figurky v partii větší, než si vůbec dokázali představit, musí se Bree a Diego rozhodnout, na kterou stranu se postaví a komu budou věřit. Ale když je všechno, co víš o upírech, založeno na lži, jak poznáš pravdu?... celý text

Horory Romány Fantasy
Vydáno: , Egmont (ČR)

The Short Second Life of Bree Tanner , 2010

DannyLady
11.10.2020 4 z 5

Krátký dodatkový díl, který je za jeden večer přečtený. Bree je velice zajímavá vedlejší postava, která bohužel v Zatmění nedostala svůj prostor. Proto zde v hlavní roli máme šanci ji poznat blíže. Jsem velice ráda, že nás autorka nechala nahlédnout za oponu. Škoda jen, že víme, jak to skončí už při otevírání knihy. Bree si zasloužila víc, Diego si zasloužil víc. Bylo by zajímavé zjistit, jestli se někdy v budoucnu cesty Freda a Cullenových skříží a jestli Edward splní, o co ho Bree před smrtí žádala.

veronika9866
24.09.2020 4 z 5

Knížku jsem si koupila s tím, že bych se ráda dozvěděla něco málo o Bree, moc jsem od ní nečekala. Měla jsem ji jako letní četbu k vodě a stejně tak bych ji nazvala.

domihruzkova
17.09.2020 5 z 5

Za mě skvělé! Výborné pro doplnění souvislostí a příběh je 100x zajímavější a zábavnější než např. Nový měsíc.

ydnac
03.09.2020 2 z 5

Celou sérii Stmívání zbožňuji, ale tato kniha mě bohužel nebavila.

Lenni_3006
26.08.2020 4 z 5

Veľmi príjemné čítanie, zaujímavá možnosť nahliadnuť do života novorodených upírov a ich zmanipulovaného života.

Ashi
11.07.2020 4 z 5

Zajímavě popsaný druhý pohled příběhu. A vlastně je to moc smutné.

bara-z5649
04.06.2020 4 z 5

Lepší než Zatmění a díky této novelce vám dojde, proč jsou některé scény ve filmu takové, jaké jsou, nebo proč tam jsou.

SlamLenka
07.01.2020 3 z 5

Za mě je kniha spíše zklamáním. V sérii Twilight mi tehdy přišla škoda, že jsme se o novorozených dozvídali jen "z druhé ruky", ale nijak jsme se blíž neseznámili s tím, čím si skutečně procházejí. Co si budeme povídat: to, čím si později prochází Bella, se asi s většinou novorozených srovnávat nedá. Myslela jsem si, že s Bree k tomu konečně budeme mít příležitost, ale bohužel - Volturiovi zasáhli. Sáhla jsem tedy po tomhle kousku, abych tomu víc porozuměla, ale nějak to moje představy nenaplnilo. I Bree je oproti ostatním "běžným upírům" nějak jiná a s ostatními toho moc společného nemá. Jedním z mála zajímavých prvků tak byl hlavně náznak dalších možných výjimečných schopností upírů - viz Raoul.

Kacennnka
10.11.2019 5 z 5

Lepší než celý Stmívání.

NikiMedy
07.11.2019 5 z 5

Svým způsobem mě příběh asi bavil i více než vyprávění z pohledu Belly. Nebyla tam všudy přítomná romance a celkově byl příběh plný akce a napětí. Byla to pro mne pěkná oddechovka a oceňuji pojetí.

FejKýý
14.10.2019 5 z 5

Edici Twilight zbožňuji. Takže není divu, že i tahle kniha se mi velice líbila.

Hoshi
31.08.2019 5 z 5

(SPOILER) Bree mi přerostla k srdci. Její příběh jsem si četla již tolikrát a tolikrát jsem doufala, že se vše prostě změní a ona bude šťastná... Bohužel, slova zůstávají stále stejná. Zajímalo by mě, kam se vydal Fred ....

Cleo De Nile
06.06.2019 5 z 5

Velice výmluvný název :-)
Povedená novela, ve které máme možnost víc se sžít s Bree Tanner, která se nedobrovolně stala členkou Victoriiny upíří armády. I přes Breein smutný konec je to skvělé čtení, měla jsem to sfkouknuté za jedno odpoledne. Autorce tahle délka maximálně svědčí, kdyby nebylo Twilight tak rozvleklé, jistě by to bylo taky o něco lepší.
Ale ráda bych věděla, co vedlo autorku k tomu, napsat novelu zrovna o této dívence.

PhoebePollard
18.05.2019 5 z 5

Krásné doplnění, které je však bohužel moc krátké. Sice je příběh ukončen a už není o čem psát, ale stejně bych chtěla, abych mohla v tomto příběhu pokračovat. Škoda, že jsem od začátku věděla, jak to s Bree skončí, ale stejně. Moc hezké.

Angelika92
20.03.2019 5 z 5

Stránky jsem úplně hltala. Super novela!

dencazrnu
15.10.2018 4 z 5

Moc milé doplnění upírské série :) Klidně bych ocenila i více stran :)

Ivka14
31.08.2018 4 z 5

Jo bylo to hezké,ale nakonec tomu dám je 3,5,protože mě bavilo asi posledních 40 stran,kde zjišťovali,proč jsou stvořeni. Jinak to bylo originální a napínavé. Doporučuji

Mruskulka
23.08.2018 5 z 5

Moc krásný příběh novorozené upírky, která se mihla v sérii Stmívání. Jsem ráda, že autorka na své postavy nezanevřela a jednu oživila. Díky této knize můžeme novorozené vnímat trošku jinak. Knížka je velmi lehká na čtení a přitom velmi zajímavá.

Orange8knihomol
17.08.2018 5 z 5

Ze začátku jsem nějak nadšená nebyla, ale potom se mi příběh líbil, a to hlavně ke konci, kdy se vše ještě více vyjasnilo a zapadlo do sebe než v Zatmění. Byl to opravdu zajímavý nápad napsat tuto novelu z jiného pohledu k Zatmění. Opravdu jsem tak záživný příběh od Krátkého životu Bree Tannerové nečekala. Velké doporučení, avšak až po dočtení celé série Twilight ságy. :)

Janika2013
30.07.2018 5 z 5

Zatmění je spolu se Stmíváním můj nejoblíbenější díl, ale i přes to, že jsem doufala v záchranu Bree a bylo mi jí líto, jsem se ani na chvilku nepozastavila nad jejím pohledem. Byla to pro mě jen nepodstatná vedlejší postava, která se tam krátce mihla, a šlo se dál. Tuhle novelku jsem si přečtla jen jako fanynka Twilight a ze zvědavosti. Bree jsem si okamžitě hrozně oblíbila, bylo osvěžující vidět svět jejíma očima, poznat její život a sledovat tak známé události a postavy z Twilight z jejího pohledu. A s každou obrácenou stránkou jsem se hrozila konce.
Přesto jsem ráda, že jsem Bree poznala

upíři smrt pohled jiné postavy na původní příběh

Stephenie Meyer
americká, 1973
2005  77%Stmívání
2009  88%Hostitel
2009  78%Rozbřesk
2008  72%Nový měsíc
2009  87%Twilight sága (box)

Kniha Krátký druhý život Bree Tannerové je v

Přečtených2 950x