Stíny nad zálivem

Stíny nad zálivem https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/379856/bmid_stiny-nad-zalivem-ppj-379856.jpg 4 708 240

Před sedmi lety unese dva desetileté chlapce proud příliš daleko od břehu. A na pevninu se vrátí jen jeden… Sářin syn Jacob sice před sedmi lety přežil, ale na své narozeniny, v den neblahého výročí, zmizí beze stopy. Postupně se začínají vynořovat nová i stará tajemství a komunitu na poloostrově Sandbank plíživě ochromuje napětí a nezodpovězené otázky. Sára je stále více a více zoufalá a přestává věřit všem, které zná a kterým dosud důvěřovala – a dobře dělá… Co se vlastně před sedmi lety událo? Jak to, že v komunitě, kde se pořád někdo dívá, zrovna tehdy nikdo nic neviděl? Kdo všechno a proč má důvod tajit, co se doopravdy stalo?... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Cosmopolis

Last Seen , 2017

Ivuska.09
09.07.2018 4 z 5

Stíny nad zálivem jsou čtivé, dobře napsané, ale na mě byl konec už až příliš překombinovaný. Neuhodnete ho, ale právě proto, že je vše zamotané až moc. Nicméně číst budete jedním dechem, to se knize upřít nedá.

kasavubu
07.07.2018 5 z 5

Velice vydařená knížka s výborně vykreslenými hlavními postavami. Při čtení jsem byla neustále nucena přemýšlet o tom, kdo je vlastně největším viníkem toho, co se stalo. Nejvíce si na knize cením, že žádná z postav nebyla vyloženě černobílou. Závěr mě hodně překvapil.

zuzana2599
03.07.2018 5 z 5

Když se večer vynoří stíny nad zálivem, vyplouvají pak na povrch stará tajemství a křivdy, je čas na hledání pravdy...
Pro mě je to již třetí vynikající kniha od Lucy Clarke. Příběh se odehrává v atraktivním prostředí mořského zálivu, je zajímavý, napínavý, také nevšední i smutný. Knihy Lucy Clarke lze jen doporučit !!

Jiruna
03.07.2018

Pecka, pecka.. Pro mne kniha roku. Rozhodně bude patřit do me TOP 10.Doporucuji!!

Sabča92
03.07.2018 4 z 5

Už na první přečtení mě nesmírně zaujala anotace. Dva chlapci unesl proud daleko od břehu. zachránit se podařilo jen jednoho. O sedm let později, přesně na den, zmizí beze stopy i ten druhý.
Stíny nad zálivem jsou nesmírně zajímavým psycho-thrillerem. Kniha je vyprávěna střídavě z pohledů Sáry a Isly. Zatímco Sářiny kapitoly nám vyprávějí hrůzy přítomnosti spojené se zmizením Jacoba. Kapitoly z pohledu Isly nám postupně odkrývají minulost, dětství obou chlapců a postupně se přibližují současnosti. mizí beze stopy i ten druhý. Tento styl vyprávění mi naprosto sedl a čtení jsem si užívala.
Knihu jsem nesmírně rychle přečetla a na konci jsem zůstala koukat. Sice se trošku potvrdily jedna moje teorie, ale byla to pecka! Sářin osud mi přišel až příliš nespravedlivý.
Knihu doporučuji!

JustWomen
03.07.2018 5 z 5

Tak to bylo krásné čtení, moře, přátelství, lásky, tragédie, napětí ... bylo tam namícháno všechno. Krásné postavy, skvělý styl vyprávění, pochopitelné lži, vůně moře, doporučuji.

janicka12362
03.07.2018 5 z 5

Tak po trech dnech dotceno,krasny,smutny pribeh,stoji za vice jak pet hvezd.

janicka12362
01.07.2018 5 z 5

Je to krasne,smutne,zatim jsem na strane 150 a mam slzy v ocich....

S.monika
23.06.2018 5 z 5

Škoda, že hodnocení nemá více hvězdiček! Tohle byla moje první kniha od Clarkeová, a slyšela jsem, že se celkem vypsala.. takže mi to asi nedá a seženu si předešlé její knihy.
Ale zpět ke Stínům! Byla to pecka! Jelikož mám už nějakou letní náladu, první věc co mě zaujala je ono dovolenkářské prostředí - anglický poloostrov, moře, chatky u pláží.. a bod dva - děj! Úžasný, propracovaný! Zápletka mě chytla už po prvních kapitolách. Hrozně mi seděly vyprávění z pohledu obou žen. Sára i Isla jsou silné, plné postavy a každá měla jinak zpracované popsání. Isla vyprávěla od minulosti k současnosti a Sára prožívala současnost a obě se potkají v přítomnosti - dějově i osobně.
To tajemné, podezřívavé, lživé prostředí plažových lehátek a opalovacích krémů mě uchvátilo. Příznám se, že mi ukápla nejedna slza a knihu jsem přečetla za dva dny! Chci toho napsat tolik, ale neprozrazovat, protože závěr .. vlastně celé vyprávění... bylo úžasné.
Děj mě bolel, hrozně jsem to prožívala a soucítila ( někdy i nenáviděla) s oběma ženami. Knihu už jsem předala mámě a jsem zvědavá má její kritické oko.
Doporučuji, doporučuji a znovu doporučuji.

Mentolka78
22.06.2018

Úžasně napsaná kniha, která mi "vzala" každou volnou chvilku, jak byla napínavá. Přečetla jsem ji během chvilky. A závěr mi doslova vyrazil dech! Určitě si přečtu nějakou další knihu od této autorky.

Gibis
20.06.2018 5 z 5

Velice silný příběh, který ještě dlouho budu mít v hlavě. Tohle je jedna z knih, na které se nezapomíná. Komentář Lokiz je naprosto vystihující, takže už nemám co dodat. Snad jen těch svých 5 hvězd.

V28
19.06.2018 5 z 5

Skvělé. Jako čtyřiadvacátý v řadě dávám plný počet hvězd. To by snad jako komentář a doporučení mohlo stačit.

Lokiz
19.06.2018 5 z 5

"I když někoho moc milujete, i když je někdo váš nejlepší přítel, tak o některé věci se s ním dělit nechcete. Třeba o rodinu."

Tak tato kniha mě opravdu dostala. Lucy Clarke jako autorku znám, ale tohle byla první knížka, kterou jsem od ní četl. Slyšel jsem o ní něco v tom smyslu, že pokud se vám líbila Zmizelá, budou se vám líbit i Stíny nad zálivem. Čekal jsem tedy precizně napsaný příběh o policejním pátrání s pořádnou dávkou psycha. Toho se mi nakonec skoro vůbec nedostalo a já jsem za to překvapivě moc rád. Neřekl bych totiž, že se jedná přímo o psycho thriller, ale spíše o příběh dvou žen, o jejich přátelství, o jejich rodinách, jejich synech a o malých lžích, které si lidi mezi sebou říkají pod heslem „chtěl jsem tě chránit“. Velmi se mi zamlouval styl vyprávění, kde se v jednu chvíli může divák dívat na aktuální dění očima Sáry (matky, jejíž sedmnáctiletý syn se pohřešuje) a hned v další kapitole může prozkoumávat osobní historii hlavních postav očima Isly (její nejlepší přítelkyně, jejíž syn před sedmi lety zmizel na moři). Hlavní silou knihy je postupné přibližování vyprávění z pohledu Isly, které začíná dějově asi před dvaceti lety. Závěrečná gradace, kdy se obě dějové linie dostanou do stejného dne je vskutku skvělá a v některých chvílích připomíná již zmíněný román Zmizelá.
Autorka dokáže bravurně budovat napětí tím, že nikdy neřekne vše a velmi postupně odkrývá další a další vrstvu zapeklitého příběhu, v kterém se skrývají mnohá nečekaná překvapení. Zároveň se ale skvěle dokázala vyhnout přehnané „ukecanosti“ a kniha má díky tomu spád a řadí se do té báječné skupiny románů, které prostě nemůžete odložit. Zmíněné policejní pátrání po pohřešovaném chlapci je v zájmu prokreslení postav přesunuto více méně na vedlejší kolej, ale atmosféře knihy to spíše prospívá.
Celkově je tedy rozhodně na místě plné hodnocení a řekl bych, že to není poslední kniha, kterou si od této autorky přečtu.

hs777
18.06.2018 5 z 5

Pecka. A to naprostá. Na střídačku líčí matka právě pohřešovaného Jacoba události ze současného pohledu a matka před lety zmizelého Marleyho se k tomuto okamžiku blíží z minulosti. Když se dostanou do stejného bodu, je to pořádný šok ... a taky asi nejlepší psychothriller, který jsem kdy četla.

Heli20
18.06.2018 5 z 5

Četla jsem jedním dechem.Závěr strhující .

jan-da
10.06.2018 5 z 5

Dva dny jsem přemýšlela, co ke knize napsat... Ale asi nemám slov.. Celá kniha mě prostě dostala.. V každé kapitole se dozvíte náznak, kvůli kterému vás to nutí číst a číst a dozvědět se celou pravdu... A když už se to zdá být u konce, není.. Rozhodně DOPORUČUJI..

jamellinka
07.06.2018 5 z 5

Občas mě sice už při čtení nějaká ta možná souvislost napadla a vážně se pak i potvrdila, ale i tak je kniha napínavá a plná zvratů až do poslední stránky. Přečetla jsem ji jedním dechem téměř za den a všem doporučuji!

jana3099
03.06.2018 5 z 5

Krásný, zajímavý, dojemný a silný příběh. Kniha se opravdu četla velmi dobře a rychle. Děj je poutavý, napínavý a překvapivý a s každou novou přečtenou stránkou vyplývají nové a nové věci. Jsem moc ráda, že ji mám ve své knihovně a rozhodně všem doporučuji.......

Roee
30.05.2018 5 z 5

Přečteno za dva večery. Potřebovala jsem co nejdříve zjistit, jak to celé bylo. Konec mě naprosto šokoval. Navíc musím pochválit povedený překlad a nádhernou obálku. Za mě jasných pět hvězdiček, to bez debat!

divnoláska
28.05.2018 5 z 5

Tohle je teda síla. Moc se mi líbily i předchozí knihy autorky, ale ve Stínech se překonala. Běhal mi mráz po zádech celou dobu!