Stíny nad zálivem

Stíny nad zálivem https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/379856/bmid_stiny-nad-zalivem-ppj-379856.jpg 4 708 240

Před sedmi lety unese dva desetileté chlapce proud příliš daleko od břehu. A na pevninu se vrátí jen jeden… Sářin syn Jacob sice před sedmi lety přežil, ale na své narozeniny, v den neblahého výročí, zmizí beze stopy. Postupně se začínají vynořovat nová i stará tajemství a komunitu na poloostrově Sandbank plíživě ochromuje napětí a nezodpovězené otázky. Sára je stále více a více zoufalá a přestává věřit všem, které zná a kterým dosud důvěřovala – a dobře dělá… Co se vlastně před sedmi lety událo? Jak to, že v komunitě, kde se pořád někdo dívá, zrovna tehdy nikdo nic neviděl? Kdo všechno a proč má důvod tajit, co se doopravdy stalo?... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Cosmopolis

Last Seen , 2017

adaba
20.08.2018 5 z 5

Napínavé, čtivé, nečekaný závěr. Kniha se mi moc líbila.

Hvězdinka
16.08.2018 2 z 5

Zklamani. To neni thriller, ale roman pro zeny, nebot laska tu ma mnoho podob...

zdencaaa
16.08.2018 3 z 5

Můj druhý přečtený bestseller :-) Bylo to dost napínavé a přiznám se, že některé dějové zvraty jsem nečekala, ale stejně se nemůžu ubránit dojmu, že už tuhle knížku nikdy do ruky nevezmu. Prostě jednohubka, ale i tak stojí za přečtení. Alespoň jednou. ;-)

Hannik
16.08.2018 4 z 5

Dle hodnocení jsem se na knihu opravdu těšila. Mám velmi ráda detektivky, tak jsem si říkala, že to bude příjemné zpestření. Knížka se četla velmi dobře a děj hezky ubíhal. Bohužel mě docela zklamal konec. Přišlo mi to hodně hodně překombinované... I tak dávám knize dobré hodnocení a možná si od autorky přečtu něco dalšího.

kneslova
14.08.2018 5 z 5

Knize dávám 5 hvězdiček a poohlídnu se po dalších knihách autorky. Nemyslím si, že by to byl thriller, je to spíše psychologický román. Jak tu už někdo napsal je to rozbor duší dvou kamarádek. Je to příběh depresivní, každá postava knihy v sobě nese pocit viny a podle toho se cítí a jedná. Přitom si nemyslím, že viníky jsou, prostě ty situace nese život. Lze chápat Islu i Sáru. Mistrně napsáno.

romana0733
13.08.2018

Kniha se mi líbila, sice pomalejší rozjezd, i toho napětí tam moc nebylo, až na konci. Dobře se to četlo, jen ten konec mohl být více dotažený, co se týče Jacoba.

pavčape
13.08.2018 5 z 5

Knížka o tom, jak jedno dávné tajemství změní osudy několika lidí. Moc dobrá četba, trochu jinak vystavěný příběh hlavních hrdinek. Sáry, která v reálném čase pátrá po synovi Jacobovi, který zmizel jedné noci z poloostrova, a Isly, která ve vzpomínkách pátrá po tom, co se mohlo stát před sedmi lety, kdy se v moři utopil její syn Marley... Jak moc zasáhly události před sedmi lety do vztahu nejlepších kamarádek a jejich blízkých? Jak moc ovlivnilo Sářino trauma z dětství to co se stalo potom? Nelze více rozvádět děj příběhu, je nutno jej přečíst!

prestiggio
11.08.2018 3 z 5

Cakala som viac. Nič moc.

Zara
09.08.2018 3 z 5

Mám se cítit divně, když se mi kniha nelíbila ani z poloviny tak jako níže hodnotícím???

M100
09.08.2018 5 z 5

Velmi čtivá, napínavá kniha. Nenudila jsem se ani chvilku. Několikrát jsem si myslela jak to dopadne, ale najednou bylo všechno jinak a tak jsem mohla dumat dál a stejně mě konec překvapil. Super zážitek. Mrknu i další knihy od teto autorky.

amladar
09.08.2018 5 z 5

Úžasný příběh, pět * je málo.

perpe2a
08.08.2018 4 z 5

Kniha se mi líbila, závěr byl nečekaný. Opravdu jde o dobrý psychothriller, což já můžu a tudíž doporučuji.

ZuzanaL
07.08.2018

Na jednu knížku / rodinu toho bylo tak nějak příliš. Utopené dítě, zmizelý syn, potrat, zamilování se do starší ženy, otec, co není otec.... ale ten konec se mi líbil. To jsem opravdu nečekala. Taky se jsem ráda četla ty pasáže popisující rozpad vztahu dvou kamarádek. Super knížka na léto. Chtělo se mi prchnout do domku na pláži.

lukasguran
06.08.2018 3 z 5

Začátek celkem nudný, ale postupně děj gradoval a nakonec to byla skvělá knížka

Beruska18
05.08.2018 4 z 5

Musím říct, že ze začátku jsem se trochu trápila a přemýšlela, zda knihu neodložit, vydržela jsem a jsem za to ráda, neboť nakonec to byl velmi zajímavý příběh s velmi překvapujícím koncem.

katst
04.08.2018 4 z 5

Nemohu tvrdit, že by pro mě celá kniha byla naprosto strhují, ani, že se od ní nedalo odtrhnout. V půlce příběhu jsem se začínala trochu nudit a bojovala s nechutí číst dál... Závěr knihy však dohnal, co chybělo začátku. Rozuzlení příběhu pro mě bylo překvapením.

Silwinka87
02.08.2018 5 z 5

Tak to byla zajímavá knížka..Na začátku hodně zvláštní,nějak jsem se nemohla chytit..Sára mě teda dost štvala..Pořád jsem čekala,kdy to přijde a ono to PŘIŠLO!!
Nakonec musím dát plný počet hvězdiček..
Příběh dvou kamarádek,které rozdělila tragédie a noční můra všech rodičů ..Příběh plný lží,polopravd a děsivých faktů,které vám nedovolí knížku odložit.Příběh o tom,že matky jsou pro své děti ochotné udělat všechno na světě..
Doporučuji..

Jitty82
02.08.2018 5 z 5

Skvěle napsaný thriller, který nenechá čtenáře vydechnout. Přečteno za jeden den.

Danago
31.07.2018 4 z 5

Za mě to opět zachránil konec. Dlouho jsem nebyla z děje nijak nadšená. Je to opravdu hodně psychologické a tím i dost pomalé. Postavy tu jsou vykresleny spíše negativně , žádné z postav ať už hlavních nebo vedlejších jsem nijak moc nefandila. I když konec byl velice napínavý a překvapivý , tak převážná většina knížky pro mě byla průměrná.

bezzink
31.07.2018 3 z 5

Knizku jsme si koupila hlavne na zaklade vysokeho hodnoceni na databazi. Musim urcite autorku pochvalit za ctivost, srozumitelnost a krasne popisy prostredi, pocitu a atmosfery, ktere vas vtahnou do deje a uplne to vsechno vidite pred ocima. Bohuzel pro me kniha nemela uplne stoprocentni spad, nehorela jsme nedockavosti, abych uz vypadla z prace a pustila se do cteni. Stacila mi kazdy vecer takova slaba pulhodinka. Na druhou stranu se mi libil ten gradujici konec, to bylo az strhujici a clovek to musi docist za kazdou cenu. Suma sumarum stoji za precteni, jen ja asi nepatrim do cilove skupiny psychothrilleru.