Stíny nad zálivem

Stíny nad zálivem https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/379856/bmid_stiny-nad-zalivem-ppj-379856.jpg 4 708 240

Před sedmi lety unese dva desetileté chlapce proud příliš daleko od břehu. A na pevninu se vrátí jen jeden… Sářin syn Jacob sice před sedmi lety přežil, ale na své narozeniny, v den neblahého výročí, zmizí beze stopy. Postupně se začínají vynořovat nová i stará tajemství a komunitu na poloostrově Sandbank plíživě ochromuje napětí a nezodpovězené otázky. Sára je stále více a více zoufalá a přestává věřit všem, které zná a kterým dosud důvěřovala – a dobře dělá… Co se vlastně před sedmi lety událo? Jak to, že v komunitě, kde se pořád někdo dívá, zrovna tehdy nikdo nic neviděl? Kdo všechno a proč má důvod tajit, co se doopravdy stalo?... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Cosmopolis

Last Seen , 2017

Trustty
31.07.2018 5 z 5

Pěkný promyšlený příběh. Kniha je čtivá a chytlavá už od začátku. Konec překvapivý.

Knižní střípky
30.07.2018 5 z 5

Mé první setkání s autorkou a jsem velmi spokojená. Kniha měla skvělou atmosféru postupně odkrývaného tajemství, úplně jste cítili slaný mořský vzduch a čekali jste, co se stane a co se vlastně tehdy před sedmi lety stalo. I přesto, že mi hlavní protagonisté nebyli úplně sympatičtí, i tak jsem si četbu užila. Je hrozné, co vše se může stát a jak moc to ovlivní životy zainteresovaných.

kiraa
30.07.2018 5 z 5

Pecka letošního léta. Snad poprvé se mi stalo, že se sympatie k jednotlivým aktérkám stěhovaly jako tažní ptáci. Najednou jsem si neuměla vybrat můj domácí tým a komu zafandit :) A když už jsem si řekla, že vím, tak během pár stran jsem věděla, že vím velký prd.

kytarka
26.07.2018 3 z 5

Před sedmi lety se Jacobovi utopí v moři jeho nejlepší kamarád, on jen o vlásek unikl utopení a byl zachráněn. Když slaví své sedmnácté narozeniny, tak zmizí. V tento den je i výročí mrtvého Marlyho. Kde je Jacob? Startuje tedy vyšetřování, které odkrývá zároveň pravdu jak to bylo s utopením kamaráda.
Ze tačátku mi kniha dost připomínala takové ty známé děje, které se objevují v mnoha knihách alktuálně. Následně se děj trochu změnil a v tom mi přišla kniha zajímavá, nicméně moc mě nenadchla, tak abych ji doporučila dále. Hodnotím ji jako dobrou knihu, ale nic na co bych vzpomínala.

lencze
26.07.2018 5 z 5

Velice napínavé počtení, knihu jsem prakticky nedokázala odložit. Příběh byl vystavěn promyšleně, pravda byla odhalována pozvolna postupně v průběhu celé knihy, což neumožnilo čtenáři zůstat v klidu ani na chvíli.

rodak
25.07.2018 4 z 5

Komentář níže přesně.Tady jsem dal přednost vysokému hodnocení.Ne že by to bylo tak špatné ale strašná spousta nelogických náhod,aby to vše do sebe zapadalo.A ta překombinovanost na konci.

Titas9001
24.07.2018 3 z 5

Dušezpyt dvou kamarádek, jejichž přátelství ovlivní tragická událost stará 7 let a právě teď nastala doba, aby se odkryla všechna dávná tajemství. A že jich teda bylo ! Sice jsem knihu dočetla, ale bylo to pro mě těžké a depresivní čtení. Žádná velká akce, jen sáhodlouhé psychologické rozbory. Autorka mě dosud míjela, ale nakonec mě dostihla na základě akce 3v1 a mám stažené všechny zatím u nás vydané romány. I jsem se řídila místním vysokým hodnocením, ale zřejmě nejsem ta pravá cílová skupina. Další dvě knihy si opravdu ponechám, až nebudu mít nic ke čtení, což se mně nestává moc často.

Januli
24.07.2018 4 z 5

Výborně napsaná kniha plná emocí, lži, dramat. Konec trosku překombinovaný, za něj stahuju hvězdičku. Jinak moc čtivé a dobře napsané.

Šánka
22.07.2018 5 z 5

Vynikající, dokonalá kniha ! Přečetla jsem docela hodně psychothrillerů, ale Stíny nad zálivem patří k těm nej, co žánr nabízí.
Nádherně vystavěný příběh, vyprávěný z pohledu matek obou chlapců, střídavě v současnosti, kterou dohání minulost, její tajemství, malé i velké lži, tragédie....
Nestává se mi, že by mě psychothriller dohnal k slzám, Stínům nad zálivem se to ale povedlo.
Velké doporučení !!!

Illaa
21.07.2018 3 z 5

V první polovině knihy jsem byla hodně nadšená, pak jsem byla už jen zvědavá, jak se vztah dvou nejlepších kamarádek a sousedek vyvine. Kniha je plná flashbacků, což se mi líbilo, dává knize jasný spád událostí v minulosti.

Bei
20.07.2018 5 z 5

Wow! Mistrovsky vystavěný, psychiku drtící thriller až do úplně posledních slov poslední kapitoly.

veronika9143
19.07.2018 5 z 5

Už jsem od autorky četla Poslední nádech, kterou jsem hodnotila kladně. Proto jsem byla zvědavá na novinku, kterou nedávno vydali. Byla skvělá, moc se mi líbila, nikdy nevíme, co se stane. Jak moc je silná láska matky, jak moc je důležitá pravda, uškodí, nebo pomůže? Otázka, která se nedá zodpovědět správně.

Určitě si přečtu i další knihu, která vyšla jako první. Jenom mám takový pocit, že spisovatelka miluje moře, pláže a katastrofy spojené s vodou. Objevuje se to ve všech třech knihách.

snoopylady
19.07.2018 5 z 5

Tak ta byla dost dobrá. plná napětí i psychologických rozborů lidské duše. Vždy, když už jsem si myslela, že vím co a jak, ukázalo se, že se pletu.
Za mě plný počet hvězdiček.

zuzad
18.07.2018 4 z 5

Napětí až do samého konce!

mikika
16.07.2018 5 z 5

krásná a napínavá kniha, ideální na pláž a pro fanynky knih Joy Fielding - rodinná dramata apod. líbilo se mi, že autorka neodbyla pointu tím, že "pachatelem je psychopat, ten může udělat cokoli, tečka." ne, obyčejní lidi dohnaní do krajnosti. paráda.

Urbana
14.07.2018 5 z 5

Wau, kniha plná napětí, nemohla jsem odložit ... moc pěkné čtení, kdyby šlo dát více hvězdiček, určitě by si je zasloužila.

MMacicekk
13.07.2018 5 z 5

Když je mateřská láska tak silná, že pro své dítě uděláte prakticky cokoliv...Stíny nad zálivem jsou skvěle promyšleným příběhem, v němž vystupují střídavě dvě hlavní hrdinky - Sára, která vypráví svůj příběh v současnosti, zatímco Isla nabízí pohledy do minulosti, přičemž oba příběhy se na konci protnou ve stejnou dobu. Charaktery obou hrdinek autorka zvládla dokonale, budete s nimi prožívat každou událost, ať už šťastnou či tragickou. Toto psychologické drama vás emočně vyčerpá, vyždímá a na konci vyplivne a vy budete dočítat závěrečný epilog s pusou dokořán. Už teď si troufám tvrdit, že Stíny nad zálivem budou mou topkou letošního roku.

Kekik
12.07.2018 5 z 5

22.ledna roku 2018 jsem napsala ke knize Slavík, že bude na prvním místě seznamu "To nej za rok 2018". To stále platí. Ovšem nebude to jediná kniha, neboť STÍNY NAD ZÁLIVEM na prvním místě budou též, k tomu desetkrát podtržené a s několika vykřičníky !!!!!!!!!!
Tolik emocí, které mě zahalily během čtení a hlavně po dočtení, nelze slovy vyjádřit. Slzy tekly a vzpomínky na tuto knihu zůstanou.
DOPORUČUJI PŘEČÍST !!! Tato kniha mě rozsekala na padrť.

Vik40
12.07.2018 4 z 5

Je to - příběh. Lidský, ze života a stejně jako život i komplikovaný.
Čte se opravdu snadno, rychle. Za mne - nemůžu takové knihy číst "na jeden zátah" je dobré si popisované vztahy a vazby i uvědomit, potom se lépe mnnohé chápe.
A knihu opravdu doporučuji. Není moc takových.

knihomolkadorfa
11.07.2018 5 z 5

Tak tohle byl mazec !! Přečteno na jeden zátah. Příběh, na který jen tak nezapomenu. Škoda, že nemohu dát víc hvězdiček.