Stíny nad zálivem

Stíny nad zálivem https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/379856/bmid_stiny-nad-zalivem-ppj-379856.jpg 4 708 240

Před sedmi lety unese dva desetileté chlapce proud příliš daleko od břehu. A na pevninu se vrátí jen jeden… Sářin syn Jacob sice před sedmi lety přežil, ale na své narozeniny, v den neblahého výročí, zmizí beze stopy. Postupně se začínají vynořovat nová i stará tajemství a komunitu na poloostrově Sandbank plíživě ochromuje napětí a nezodpovězené otázky. Sára je stále více a více zoufalá a přestává věřit všem, které zná a kterým dosud důvěřovala – a dobře dělá… Co se vlastně před sedmi lety událo? Jak to, že v komunitě, kde se pořád někdo dívá, zrovna tehdy nikdo nic neviděl? Kdo všechno a proč má důvod tajit, co se doopravdy stalo?... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Cosmopolis

Last Seen , 2017

ivzu77
23.08.2019 4 z 5

Napínavé, čtivé, líbilo se mi to. Prolínání pohledu obou žen mne bavilo. Myslím, že název psychothriler v tomto případě odpovídá.

Zuzaa
22.08.2019 3 z 5

Ne vyloženě špatné, ale opravdu vleklé, pomalé... Pořád se točí kolem toho stejného, spousta "šokujících" odhalení a odboček, která jsou nakonec třeba jen domněnkami a příběh nikam dál neposouvají. Dočetla jsem před týdnem a už si vlastně pořádně zápletku nepamatuji. Na druhou stranu pěkně vykreslené kulisy prostředí, psychologie postav i zmar nad ztrátou syna.

monika7105
12.08.2019 2 z 5

Knížka mě úplně neoslovila, čekala jsem trochu víc, měla jsem pocit, že se děj trochu táhne...ke konci to bylo už lepší, ale pro mne jen tři hvězdičky.

Katulinka69
11.08.2019 3 z 5

Pro mě jako knížka na letní večery

Pája699
05.08.2019 5 z 5

super napínavá knížka. Mě se strašně líbila, krásně se četla. Líbilo se mi vyprávění z obou pohledů kamarádek a návratu do minulosti, aby čtenář správně a vše pochopil. konec byl pro mě teda jedno velké překvapení. Určitě stojí za přečtení.

jana1941
02.08.2019 5 z 5

Velmi čtivá a do poslední chvíle napínavá kniha. Chvílemi to vypadalo, že už je vše jasné, ale přišel zvrat a všechno bylo zase jinak, to mě bavilo. Povedená kniha.

Termina
30.07.2019 4 z 5

Svižná, napínavá kniha.
Parádně mi zpestřila cestu vlakem. DÍK!

P4vlin4
30.07.2019 4 z 5

Kniha je napínavá, velmi čtivá, těžko odložitelná :) oceňuji střídání časových rovin. Některé události z minulosti jsem tak nějak tušila, ale závěr mě překvapil.

Restang
20.07.2019 4 z 5

Tak tato kniha mě bavila a je to takový typický psycho thriller. Trochu mi vadila ta předvídatelnost, já jsem se tedy dovtípila.. A také pro mne trochu překombinovaný závěr. Ale jinak za přečtení stojí.

muchomurka
05.07.2019 3 z 5

Na tuto knížku mě navnadila anotace a já se opravdu těšila. O to větší bylo mé zklamání. Začátek nic moc, pak se to děsně vleklo, ke konci to mělo trochu spád. Číst se to dalo, ale nemá ráda knížky, ve kterých je mi nesympatický hlavní hrdina, kterému nefandím, nemůžu s ním prožívat jeho trable. Sára byla děsná už od začátku, za většinu si mohla sama. A to její neustálé se utápění v lítosti bylo ubíjející. Ano, když se ztratí dítě, je to velmi bolestné, ta nejistota, ale zde to bylo úmorně psané pořád dokola, žádný posun. A Isla - všechnu vinu hodí na Sáru a sama je svatá? Tohle neberu.
A také mi přijde, že vztahy, jak byly popsané tady, tak jsou přitažené za vlasy. Nedokážu si dost dobře představit, že by takto někdo reálně fungoval. Ale asi by byla nuda psát o někom normálním.
Také jsem pořád čekala, co se stalo, o čem se Sára a Isla pohádaly, jaká bomba to bude. A ono nic. To bylo k vzteku. Celou dobu o tom autorka píše jak o tajemném hradu v Karpatech, dělá z toho bůhví co a ono je to skoro nic. Závěr mi přišel přitažený za vlasy. Doufala jsem v něco jiného.

JitkaHambi
02.07.2019 3 z 5

Čekala jsem úplně něco jiného.Začátek se vlekl, v půlce už to bylo trochu lepší a konec jsem teda trochu tušila, takže žádné velké překvapení, akorat teda mi z toho bylo smutno :-( .No za mně taková průměrná kniha.

Ketrin.TR
30.06.2019 5 z 5

Slaná vůně moře, syčení plynové lampy, vůně grilované ryby na pláži... Autorka tak krásně dokáže nastínit prostředí, že máte pocit, jako byste tam byli taky, opírali se o žlutě natřenou, dřevěnou chatku na pláži a všechno zpovzdálí sledovali. Čtení se tak perfektně hodí do současných parných dnů! Na pozadí krásné, teplé pláže se však odehrává studený příběh mezi dvěmi kamarádkami, naplněný smutkem, lží, zradou a nepochopením. Konec mě opravdu dostal a knížku jsem několik dní nemohla dostat z hlavy. Doporučuji všemi dvaceti!

LuluBird179
22.06.2019 2 z 5

Nedočetla jsem... ani v půlce knihy se pořád nic zajímavého nedělo, tak jsem knihu odložila :-(

ladyka
08.05.2019 5 z 5

I tento (pro mě třetí) román od autorky se mi četl velmi dobře - je poutavý a rozkrývá složitosti rodinných, přátelských i mileneckých vztahů, a to na střídačku z pohledu dvou přítelkyň. Zápletka se mě velmi dotkla - coby máma jsem soucítila s oběma hrdinkami a konec mě zastihl nepřipravenou..takové stíny jsou velmi bolestné. Sice po důkladnějším zamyšlení nacházím lehké trhlinky, které narušují věrohodnost některých pasáží, a román v něčem kopíruje předchozí knížky autorky, ale i tak hodnotím velmi kladně.

Esmeralda168
05.05.2019 3 z 5

Smutný příběh. Sice to bylo napínavé, ale na konci se žádné velké překvapení nekonalo. Něco podobného jsem čekala, takže mě nepřekvapilo ani rozluštění Marleyho úmrtí.

Jupijow
28.04.2019 3 z 5

První půlka se neskutečně táhla, v druhé se autorka zoufale snažila o nějaky twist v každé druhé kapitole, nicméně vlastní vyústění příběhu bylo neskutečně slabé.

Dendyna
28.04.2019 5 z 5

Skvělá kniha, chvilku trvalo než se děj rozjel ale pak jsem se nestačila divit jak nás autorka udržuje v napětí a pálí do nás jedno překvapení za druhým. až do úplného konce.

Refadora
26.04.2019 4 z 5

Tuto knížku jsem četla jako třetí od autorky, nebýt toho, možná bych dala i plný počet. Autorka se při psaní knih drží velmi podobných schémat- nejlepší kamarádky, mezi kterými se něco stane, šokující (rádoby nečekané, ale u ní bohužel už očekávané) závěry a dramatické líčení situace, od kterého se nemůžeme odpoutat. Mimo jiné ve všech jejich knihách vnímám velmi barvité líčení přírody a hlavně moře. Nic z výše zmíněného nepovažuji za nedostatek, jen musím říct, že mi v knížkách Lucy Clarke trošku chybí moment překvapení, který v různých knihách nalézám u jiných autorů. Jinak, komu se téma líbilo, doporučuji Malé temné lži od Sharon Bolton.

mariva
22.04.2019 4 z 5

Četla jsem předcházejí dvě knihy autorky a vždy šlo o zvláštní, nečekaný příběh, proto jsem byla zvědavá na její další knihu. Opět to bylo něco jiného, než co jsem čekala, ale určitě to nebylo zklamání. Trochu temný příběh, spousta zvratů, ale hodně z nich jsem docela správně odhadla. I tak děj přinesl řadu překvapení a hlavně neustálé napětí z toho, co se vlastně před léty stalo.

efka.saf
16.04.2019 4 z 5

Ale jo, tohle opravdu nebylo špatné! Poměrně dlouho jsem na knihu v knihovně čekala, proto jsem doufala, že bude aspoň stát za to. A i když jsem už četla lepší knihy, tuto jsem si ve finálě docela pěkně užila.

Velmi mě zaujal způsob vyprávění. Ich forma tomuto příběhu skvěle seděla a pravidelné střídání vypravěček Sáry a Isly působilo velmi svěže, byť o nic originálního v širším kontextu nešlo. Příběh byl hodně spletitý a postupně jsem pořád střídala své uhozené tipy, co se asi opravdu stalo a jak to vše dopadne. A chtěla bych zdůraznit, že jsem ve všem byla úplně vedle :). Atmosféra byla velmi hutná, místy by se dala krájet, což je podle mě známka kvalitního psychothrilleru. Co ale oceňuji na celém díle nejvíc, bylo vykreslení charakterů a především velmi zajímavý popis vzájemných vztahů mezi Sárou a Islou. Tento vztah byl velmi plastický a odvíjel se na obou pólech - jak v rovině nerozlučného přátelství, tak v rovině léta potlačované nenávisti.
Za sebe tedy knihu určitě doporučuji; jedná se jak o velmi zajímavovou vztahovou sondu, tak o velmi kvalitní a napínavý thriller.