Stíny nad zálivem

Stíny nad zálivem https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/379856/bmid_stiny-nad-zalivem-ppj-379856.jpg 4 708 240

Před sedmi lety unese dva desetileté chlapce proud příliš daleko od břehu. A na pevninu se vrátí jen jeden… Sářin syn Jacob sice před sedmi lety přežil, ale na své narozeniny, v den neblahého výročí, zmizí beze stopy. Postupně se začínají vynořovat nová i stará tajemství a komunitu na poloostrově Sandbank plíživě ochromuje napětí a nezodpovězené otázky. Sára je stále více a více zoufalá a přestává věřit všem, které zná a kterým dosud důvěřovala – a dobře dělá… Co se vlastně před sedmi lety událo? Jak to, že v komunitě, kde se pořád někdo dívá, zrovna tehdy nikdo nic neviděl? Kdo všechno a proč má důvod tajit, co se doopravdy stalo?... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Cosmopolis

Last Seen , 2017

MirkaProk
25.01.2019 3 z 5

Na základě zdejších komentářů jsem čekala, že kniha bude bomba. Ale mě bohužel nějak extra nenadchla. Námět nebyl špatný, ale z nějakého důvodu, ani nevím z jakého byla pro mne tato kniha průměrná. Rozhodně nemám potřebu ji někdy číst znovu.

HDosoudilová
24.01.2019 5 z 5

Tak tato kniha mě opravdu dostala! Psychothrillery mám ráda a čtu je často, takže už mě asi málokterý úplně překvapí. Ale tohle bylo NĚCO! Vůbec jsem neměla problém se začíst, děj utíkal, četlo se to krásně... originální zápletka, nic podobného jsem zatím nečetla. U každé napínavé knihy již předem odhaduji, jak to asi celé dopadne/ kdo je "vrah" apod. Tady to moc nešlo, jelikož kniha je plná zajímavých zvratů. Konec opět nečekaný. Dokonale jsem si u četby odpočinula, protože příběh byl tak napínavý, že jsem neměla možnost přemýšlet nad ničím jiným. Doporučuji!

Liss93
20.01.2019 4 z 5

Je to jako lavina. Jedno malé tajemství na sebe nabalí další a další až nakonec dojde k tragédii. U dost věcí jsem měla jasno hned na začátku, ovšem jak je to se zmizením Jacoba a celou tragédií před lety mi jasné nebylo. A něco mi na konci chybělo, nedokážu přesně říct co, ale nemůžu kvůli tomu dát plný počet.

Prateri
19.01.2019 4 z 5

Stíny nad zálivem - nesmírná bolest v srdci, tíha skutečné pravdy zakrytá lží, kterou matka chrání svého syna, zpřetrhané vztahy - tak to je působivé drama v zálivu. Kniha, kterou jsem nemohla odložit i přes veliký smutek, který se mne při čtení držel.

Miro67
15.01.2019 4 z 5

Malá komunita na ostrovním výběžku, stará i nová tajemství, propletené vztahy, láska, žárlivost.Koktejl zaručující napětí do poslední stránky.

petula22
14.01.2019 5 z 5

Po dlouhé době opravdu povedený Thiller!!! Zajímavé neotřelé téma, velmi čtivě zpracované, hodně zvratů. Zaslouženě 5 hvězd.

monik84
08.01.2019 5 z 5

Úžasná kniha - chytí od začátku až do konce . Děj je svižný a napínavý. Když už si myslíte , že víte jak to je, tak za pár stránek zjistíte , že nic nevíte :-D. Super čtení .

Modrásek16
28.12.2018 5 z 5

Kniha se mi moc líbila a závěr byl teda fakt dobrý. Nemohla jsem knihu odložit.

gordon13
28.12.2018 5 z 5

Krásná kniha...krásný příběh, pořád ještě cítím vůni moře, sůl...a smutek. Thriller bez jediné chyby, perfektní!!

Zuzka222
27.12.2018 3 z 5

Od knihy jsem prostě čekala víc. Děj byl strašně roztáhlý a občas až nudný - stačil by poloviční rozsah. Žádný wau efekt s rozuzlením se také nekonal. Hodnotím jako slušný průměr.

Devil-Ivet
23.12.2018 3 z 5

Thriller s poutavým námětem a slibovaným čtenářským zážitkem. Bohužel se mi nedařilo se začíst, bylo to zbytečně zdlouhavé a občas nudné. Ale přesto se mi líbilo vzpomínání v podání Isly. Její bolest je stále patrná a stejně jsem byla zvědavá, co se tenkrát doopravdy stalo.

PaniJani
23.12.2018 4 z 5

Potvrdila jsem si, že Lucy Clarke není pro mě úplně to pravý ořechový. Knížka je dobrá, ona píše taky dobře, ale nemám z toho nic víc než "DOBRÝ". Opět se v knížce prolínají různé časové linie (až mám pocit,že to poslední dobou už v knihách pomalu jinak ani nejde...), ze začátku to pro mě bylo táhlejší, posledních cca 100 stran naopak dokázalo dát trochu napětí.
Zkrátka šla jsem do ní s trošku větším očekáváním.

Pepina19
23.12.2018 4 z 5

Kniha mě bavila i když tam na můj vkus bylo hodně lží, nato že to byly nejlepší kamarádky si v nejzásadnějších věcech lhaly, nebo mlčely dlouhé roky. V podstatě šlo o to kdo je víc, zda matka, přítelkyně, nebo manželka. Každopádně to není špatné čtení.

daja51
10.12.2018 5 z 5

Od samého začátku až do jejího konce je to velmi čtivá kniha- příběh je napínavý, gradující a nutící vás číst stále dál a dál...konec překvapivý - dala bych i více hvězd, vřele doporučuji.

niki7763
08.12.2018 4 z 5

Za mě skvělá kniha , která upoutá hned od začátku ... Žádná omáčka kolem. Děj plynulý, dobře čtivý, napínavý. Plno zvratů, bez jediné nudné stránky. Tak se mi to líbí. Jen mě trochu zklamalo rozuzlení hlavního tématu. Myslím, že je dosti nereálné aby se tělo nikdy nenašlo , když byl příběh takový, jaký byl. Upřímně jsem si myslela, že se dozvíme víc o činech lidí, kteří se na situaci podíleli. Možná trošku nedotažené ale i tak ... Skvělé drama od začátku do konce :)

Hadroska
02.12.2018 4 z 5

Kniha má velmi zajímavý konec.

irefir
29.11.2018 4 z 5

Řekla bych, že jak kniha postupovala a blížila se ke konci, napětí stále gradovalo. Líbilo se mi uspořádání kapitol, stále mě udržovalo v nejistotě, jak se vlastně některé události staly. Pěkné.

manu1993
27.11.2018 5 z 5

Vyborna kniha.Thrillery ctu celkem casto a ne vzdy me chytnou od prvni stranky, ale zde to bylo jednoznacne. V knize je plno zvratu az do posledni kapitoly. Nic neni jak se zda. S kazdou novou kapitolou jsem potrebovala vedet co je pravda a co lez. Davam pet hvezd.

verushka19
16.11.2018 5 z 5

Super knížka. Moc se mi líbila. Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Za chvíli jsem ji měla přečtenou.

SimonaP
15.11.2018 4 z 5

Knížka mě bavila moc, posledních asi sto stran bylo opravdu napínavých. Stylem mi trochu připomínala Moriarty, pořád, až do konce, nevíte, co se vlastně stalo.