Píseň krve

Píseň krve https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207398/bmid_pisen-krve-cs2-207398.jpg 5 1847 372

Stín Krkavce série

Vélin Al Sorna, zasvěcený Šestému řádu, byl od útlého dětství cvičen k boji a zabíjení ve službách víry. Řád se stal jeho jedinou rodinou. Vélinův otec byl rytířem krále Januse, panovníka sjednocené říše. Vélinovo rozhořčení, že ho otec zbavil jeho práv a v pouhých deseti letech ho nechal na prahu Šestého řádu jako nalezence, nezná mezí. Během pobytu v řádu se navíc doslechne podivné zvěsti o své matce, na niž si téměř nevzpomíná. Postupně také odhaluje důvody, které jeho otce vedly k tomu, že ho řádu svěřil. Ale jedna pravda je důležitější než všechny ostatní: Vélina Al Sornu čeká budoucnost, kterou má teprve pochopit. Budoucnost, která změní nejen říši, ale také celý svět.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Host

Blood Song , 2013

zlovlk
03.06.2017 2 z 5

Vlastně docela nerad chodím proti proudu a močím proti větru, u této knihy se však řečeného musím dopustit, aby dostál předsevzetí žít v pravdě a v otázkách literárních vkusu se nepřetvařovat, nesnobařit a nepitvořit se. A pravda je taková: Píseň krve se mi nelíbila.

K tomu na vysvětlenou dodávám, že existují dva základní druhy nelibosti: jedna z nich je nelibost vzrušená, konvulzivní a podrážděná, nelibost z knihy špatně napsané, ohavné a zlé, nelibost, která ponouká čtenáře k tomu, aby nadával a lál a vrhal se ozbrojen krutými slovy proti oněm hlupákům, kteří snad nalezli v oné mrzké knize zalíbení. Ale tento typ pohoršení já vůči Písni krve nepociťuji! Ryanovo dílo ve mně probouzí druhý typ nelibosti: znuděné, omámené a vyprahlé. Občas jsem se při čtení docela bavil - a musím autorovi přičíst k dobru, že neudělal nic vyloženě špatného. Jenže ani nic vyloženě dobrého! Vše je sázka na jistotu - rány mečem, mužná přátelství, tajemný řád a výpravy jako z počítačové hry. A k tomu nudný, úsporný jazyk; ale zase ne dost nudný a ne dost úsporný, aby to bylo geniální.

Vélin Al Sorna mi přijde jako kadlub generického "jedermana", hrdiny, s kterým se může ztotožnit každý - od uhrovitého mladíka školou povinného, přes pracovitého traktoristu vesnického družstva poblíž Šumperku až po kostýmkovanou manažerku nadnárodního korporátního zločinu, jež má čas na čtení jen během ranního dojíždění, zatímco semafor hlásí červenou. Můžete ale Vélina doopravdy milovat, doopravdy nenávidět, když jediné, co je na něm charakteristické, je nadpřirozená dovednost zacházení se zbraněmi?

Misan1993
28.05.2017 4 z 5

Nejdříve jsem nevěděl do čeho jdu, ale nakonec se z Vánočního dárku vyklubalo celkem kvalitní čtivo :)

sinfulka
26.05.2017 5 z 5

Jedno z nejlepších fantasy co jsem za posledních pár let četla!

pink_unicorn
25.05.2017 5 z 5

Skvělá, opravdu výborná kniha. Od první poloviny jsem se doslova nemohla odtrhnout, v druhé polovině začal děj mírně stagnovat, takže mi trvalo malinko déle se jím prokousat, ale stejně to nakonec byla paráda. :-)
Fantasy jak má být, se vším všudy - skvělý hlavní hrdina, trochu tajemna, zajímavě vystavěný nový svět, ve kterém se najde ode všeho trochu. Už se těším, až se vrhnu na další díl.
Doporučuji všem milovníkům fantasy.

Madame R
22.05.2017 5 z 5

Dobře promyšlený příběh. Hlavní hrdina Vélin byl sympatický, čestný ale nepředstavovala jsem si ho jako mladíka, v knize na mě působil starší. První polovina se mi hrozně líbila, to jsem nemohla přestat číst, děj mě naprosto pohltil. Druhá polovina byla horší, přibývala nová a nová jména a začala jsem v tom mít zmatek. Děj byl i tak poutaví ale hrozně mi tam vadil král. Tomu jsem prostě nemohla přijít na chuť. Vlastně jsem ani moc nepochopila proč se mu Vélin zaprodal.
Musím pochválit parádní překlad.

BarBarBar
17.05.2017 5 z 5

Nádherný příběh!!

nadenka13
07.05.2017

Skvělá kniha jako milovník fantasy doporučuji 99 %

Elea
01.05.2017 5 z 5

Vynikající kniha, nesmírně napínavý děj, sympatický hlavní hrdina. Jen doufám, že další díly udrží tuto úroveň.

zimka.r
22.04.2017 5 z 5

Koupila jsem mamce tuto trilogii k narozeninám a rozhodla se ji nejdříve přečíst, měla jsem na to měsíc a říkala si, že to nemůžu stihnout, když jsem viděla tu "tloušťku! :) ,ale jak jsem se spletla....první díl přečten jedním dechem. Dokonce sem v noci měla i několikrát sen, že jsem také v řádu a skutečně jsem prožívala dobrodružství z knihy! Rovnou otevírám druhý díl a věřím, že to stihnu! :)

apq
14.04.2017 5 z 5

Úžasná kniha. Rozhodně si jí ještě někdy přečtu .

Anyv
12.03.2017 5 z 5

Když se čtenář pustí do této knihy, najde tam všechno co taková kniha má mít. Trocha magie, nadpřirozena, záhady, tajemství, válku, touhu po moci a smrt. Vélin mi byl velmi sympatický, získává si slávu a obdiv lidí, aniž by o to usiloval a zároveň vzbuzuje v ostatních strach a nenávist. Společně se svými bratry z šestého řádu tvoří skvělou skupinu, kterou si zamilujete. Knihu doporučuji, protože se příjemně čte a má velmi napínavý děj, který vás stále nutí číst dál a vrhnout se na další díl.

Ben Nevis
06.03.2017 4 z 5

Sága má našlápnuto vysoko a může se srovnávat s áčkovými ságami na poli fantastiky. Libí se mi, že svět je prokreslený a kromě vyvoleného superhrdiny a magie obsahuje i složitější politiku. Nejvíce mi kniha připomínala Jméno větru (skladbou i obsahem), akorát Vélin není tak otravně nadaný jako Kvothe.

U výcvikové části mi nesedělo rozdělení pozornosti. Třeba Velínovi se u důležité zkoušky něco přihodí a už se neřeší, jak zkouška dopadla a kdo všechno uspěl. Ale chápu, že to není Harry Potter. Taky celý koncept Víry je špatně vysvětlený. Na to, že tam hraje "náboženství" důležitou roli (Vélin je přece jenom členem řádu), o něm zase tak moc nevíme. Taky mě mrzelo, že indície ukazují na zradu jedné postavy a nakonec je to postava jiná.

Nicméně to jsou detaily, které nekazí celkový dojem, a hodnocení spíš snižuje kostrbatější sloh.

Hadati
03.03.2017 5 z 5

První kniha trilogie, kterou bych označil za „klasickou“ fantasy. Je to příjemné, protože už dlouho jsem nečetl knihu, která by se soustředila jen na jednu postavu, což považuji za osvěžující. Od počátku sledujeme příběh Vélina al Sorny, který byl v deseti letech předán do výchovy bojového kněžského řádu. Samotný výcvik zabere třetinu knihy, takže si zde přijdou na své hlavně ti, co rádi sledují vývoj hrdiny už od jeho začátků. Až na krátké úvody každé kapitoly sledujeme příběh z pohledu hlavní postavy. Postupně si oblíbíte i jiné postavy, které se kolem Vélina objeví, kdy si nemůžete být jistí, která z nich přežije do závěru této knihy.

pospi
23.02.2017 5 z 5

Na knížku jsem narazil jen náhodou, ale už po přečtení prvních 100 stran jsem si musel objednat celou trilogii a patří k mým nejoblíbenějším knížkám. Četla se velice dobře, hodně poutavý příběh, zajímavé střídání času a místa při četbě. Čím se člověk dostával dál v příběhu, tím ho to více táhlo se vracet ke četní dokud nebylo dočteno. Už se nemůžu dočkat až navážu v další knížce Pán věže

JK_Player
14.02.2017 5 z 5

Jsem naprosto uchvácen. Trošku jsem měl strach, když jsem si zjišťoval informace o knize, že příběh je popisován z pohledu jedné osoby (Vélin), ale nakonec mi to VŮBEC nevadilo. Čte se to dobře, spisovatel píše věcně, žádné žvásty navíc - jen aby uměle navyšoval počet slov a stránek. Co se týče světa, tak ten je obrovský (ne však tak, aby ho čtenář nebyl schopen pojmout) a do hloubky propracovaný (čtenář je také postupně seznámen s historií a utvářením světa do "dnešní" podoby). Postavy jsou perfektně vykresleny (spousty různorodých povah a charakterů), s hlavním hrdinou si čtenář rychle vybuduje silný vztah. Atmosféra je temná a pochmurná, je z ní cítit "strach" z něčeho temného co na pozadí roste a získává na síle. Souboje, oproti třeba Sapkowského Zaklínači, nejsou vůbec nudné a rozvleklé na několik stránek.

tereza94
02.02.2017 5 z 5

Úžasná kniha, nemít jiné povinnosti neodložím a přečtu na jeden zátah. Ani jedna stránka mě nenudila :-), jsem ráda, že mám v knihovně hned nachystané další díly.

Lejdy
30.01.2017 5 z 5

Bezvadné čtení! Nejen poutavý příběh, ale i skvělý překlad. Dlouho jsem si takhle nepočetla! A to se týká celé trilogie! Čtěte!

martina1199
28.01.2017 5 z 5

Tak tohle je opravdu hodně dobré čtení :-) Do reálií se člověk dostane docela snadno, a když si nedáte pozor, pohltí Vás příběh natolik, že nebude chtít knihu odložit. Vélina si musí oblíbit snad každý a on si to rozhodně zaslouží. Výcvik v řádu mi připomínal trochu výchovu spartských chlapců. Barkus mě překvapil, vůbec jsem to netušila. Opravdu jsem vděčná, že jsem to začala číst až nyní, kdy už je k dispozici celá série, takže se už brzy dozvím, jak bude Vélinova životní pouť pokračovat. Kam ho asi píseň jeho krve zavede?
Sahám po Pánovi věže a těším se jak malá :-)

Guepp
26.01.2017 5 z 5

Rozečetla jsem prvních padesát stránek, odložila ji a našla si k ní cestu až po několika měsících. Vlastně ani nevím proč... každopádně jsem moc ráda, že jsem se k ní vrátila!!! Netuším, jak bych popsala své nadšení. Zbytek jsem dočetla do týdne a okamžitě vypálila směr knihkupectví pro další díl. Podobně jsem to měla se Zaklínačem. Opravdu se nám tu objevil další skvělý vypravěč. Doufám, že budou další díly pokračovat stejným stylem. :)
A jsem také moc rada, že to není romanťárna převlečená do fantasy. Neříkám, že bych jima nějako pohrdala, například Jiskru v popelu, mám ráda, ale je dobré si od nich trochu vyčistit hlavu :)
Knihu určitě doporučuji všem milovníkům fantasy :-)

Mabie
26.01.2017 5 z 5

Moc se mi líbilo!
Knihu jsem dostala jako vánoční dárek a musela jsem honem běžet dokoupit další dva díly, protože jsem byla lapená příběhem. Sice je zde opravdu strašně moc postav a chvílemi jsem se trochu ztrácela a musela se vracet, abych se v jednotlivých postavách zorientovala, ale příběh je strhující.
První díl se mi líbil ze všech nejvíce, ale ani zbytek nezavrhuji :-)