Pán věže

Pán věže https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/316258/bmid_pan-veze-z4C-316258.jpg 4 1248 199

Stín Krkavce série

Tváří v tvář hrozbě musí i ta nejváhavější ruka nakonec pozvednout meč. Vélin Al Sorna je unavený z války. Ve službách Sjednoceného království a Víry prošel bezpočtem bitev. Jedinou odměnou mu však byla ztráta lásky, smrt přátel a zrada krále. Po pěti letech v alpírském žaláři touží po návratu domů a klidném životě bez válek a vražd. Revinou jedinou touhou je však vrazit Vélinovi na uvítanou v rodné zemi nůž do srdce. Zničil její rodinu i její život. Nic ji neodradí od krvavé pomsty – dokonce ani hrozba vpádu nejmocnějšího nepřítele, jakému kdy království čelilo. Jakmile však vzplanou válečné ohně, z protivníků se stávají spojenci, a co bylo dříve pravdou, mění se v lež. Pokud má být království zachráněno, musí Reva přijmout budoucnost, jakou si nepředstavovala, a Vélin se musí znovu ponořit do minulosti, kterou by nejraději pohřbil.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: ekniha , Host

Tower Lord , 2014

Jekysek
10.04.2016 5 z 5

Dámy a pánové, připravte se, že budete přejíždět stanice. Zapomenete se ve Sjednoceném království a to že máte vystoupit, pustíte z hlavy.
Anthony je zkrátka Pan spisovatel.
Po prvním díle jsem se druhého nemohla dočkat, a rozhodně jsem nebyla zklamaná! To, jakým způsobem změnil způsob vyprávění (více postav, dějových linek, míst) mi naprosto sedlo. Už to nebyl jen příběh Vélina, ale proplétající se osudy mnoha postav. Vyjasňuje se mnoho otazníků z předchozího dílu, politické hry se naplno rozjíždějí, intriky jsou všude.
Potěšilo mne, že jsem mohla zjistit, co se stalo s Frentisem, jemu věnované kapitoly se mi líbily asi nejvíce. Nicméně, Al Sorna, Reva a Lyrna měli také co vyprávět. Různé národy (Lonakové a Sordajové především) a jejich uvažování, různý náhled na "zpěváky" a podobně obdařené lidi, více magie, bitev, a (Ryan se oproti Písni rozjel) víc živočišných scén.
Děj rychle ubíhal, každý den jsem zoufale sledovala, jak mi stránky po stovkách utíkají. Zkrátka jestli něco mohlo první díl překonat, tak je to ten druhý =)
Jestli bude příští dílo zase stoupat, nebudou mi stačit hvězdy na hodnocení. Od Zaklínače po dlouhé době nejlepší fantasy série.

Arianne
28.03.2016 5 z 5

Úžasný příběh, spousta lidí, spousta událostí, až to bylo chvílema nepřehledné. Ale druhá polovina knihy ubíhala mílovými kroky, když se člověk konečně zorintoval ve všech těch postavách, místech a časových liniích. Sledujeme osudy různých postav, některých známých, nekterých nových, ale o nic méně zajímavých. Procestujeme všechny země, o kterých jsme slyšeli v první knize a ještě nějaké další. Držíme palce při boji se strašlivým nepřítelem, ale moc dobre víme, že se někde schovává někdo mnohem horší, kdo teprve vyčkává na konečné zúčtování.
Rozhodně doporučuji všem, co mají slabost pro hrdinskou epickou fantasy.

opicočuně
27.03.2016 5 z 5

Po přečtení komentářů tady jsem měla celkem strach si pořizovat druhý díl. O to jsem byla více potěšena, když jsem se do něho začetla. Střídaní postav se mi naopak moc líbilo. Děj měl pro mě lepší spád, dokonce jsem občas i kapitoly přeskakovala, abych se dostala hned k té určité postavě. Pro mě je druhý díl o stupínek lepší než první, takže je to jasných 5 hvězd a těším se, co bude dál.

Hels
21.03.2016 5 z 5

Musím říct, že navzdory jiným komentářům tady, se mi Pán věže líbil vic než první kniha. Líbilo se mi střídání postav, každou z nich jsem měla ráda a nadchlo mě, že se kniha věnuje celému království a nejen Vélinovi

Lady Dracula
29.02.2016 4 z 5

Již uzrál čas utrhnout jablko poznání a nechat se svést na scestí ....
Druhá kniha budí dojem slabší sestry. Je to taková Teta, ztracená ve stínu mocné a silné Kazi (tak doufejme, že další kniha, Královna, bude taková mystická Libuše ;)). Otázkou ale zůstává, zda je to jen zdání, pouhý klam či tomu tak skutečně je.
Oproti první knize, kdy jsme mohli sledovat Vélina a jeho cestu dosavadním životem (se všemi jeho většími či menšími detaily), je druhá kniha postavená i na jiných osobách a Vélin již není ústřední postavou samo o sobě, byť jakási zlatá aura nepřekonatelného hrdiny ho stále předchází i ve vlastním světě a žel bohu (nebo díky bohu, záleží na tom, jestli nějakému fandíte a pokud ano, tak kterému) dokáže včas si sbalit cestovní raneček, porubat pár nepřátel když je potřeba, vytvořit si pár nových přátel mezi lidmi, které nikdo nemá rád, a ještě na poslední chvíli stihnout konec epiše finiše bitvy, jež předurčí další tok dějin. Ale každá pohádka jednou skončí, a tak i muž bez písně ....a na to si budeme muset ještě chvíli počkat.
Osobně bych řekla, že je to důstojné pokračování prvního dílu, ale něco tomu chybí. Obávám se, že uvěřitelnost některých situací, činů. A možná i postav. Ale osobně jsem zvědavá na bratra Frentise, jak ten to bude vysvětlovat....
Co se mi však líbí a přijde mi, že toto dílko Ryan pomalu vybrušuje, jako drahý diamant, do žádoucího tvaru, né moc velkého, né moc malého, ale tak akorát, zároveň je jeho práce ukázkou nejen dvorních intrik a že se bez bázně a hany pouští do stále lehce tabuizovaného tématu jiných orientací a církve.
A co říci závěrem? Pořád Píseň krve patří k tomu nejlepšímu, co jsme doteď měla možnost číst v rámci tohoto žánru a otevřený konec je předzvěstí něčeho velkého.
Takže, budete se těšit se mnou? :)

Arcisit
25.02.2016 5 z 5

I když ve dvojce už schází ten element řádu a bratrství i tak je to furt nadprůměrná kniha, takže pokud se vám jednička líbila určitě se vrhněte na dvojku.

sinuhetII
23.02.2016

Píseň krve slušná, ale Pán věže za moc nestál. Netvrdím, že četba byla vyložená ztráta času, ale doufám, že další kniha bude lepší. Pro mně lepší než Pán věže byl i Noční klub.
Nejlepší fantasy co jsem četl jednoznačně Hra o trůny, ikdyž Tanec s draky měl také hluchá místa.

Vé-Vé
11.02.2016 4 z 5

Reva je jednoznačně slabej článek příběhu a první polovinu knihy mě její kapitoly strašně rozčilovaly. Pak se to naštěstí zlomilo, děj začal mít příjemně rychlý spád a dočetla sem tak na jeden zátah.

Oproti prvnímu dílu je druhý o něco slabší, ale přesto - honem sem s dalším!

petrra
31.01.2016 5 z 5

Čtení jsem si moc užila, paráda. Jak zmiňují některé komentáže níže - bohužel pro mě málo Vélina. Ale "nové postavy" nezklamaly, snad jen Reva příliš úžasná hrdinka, to mě trochu rušilo. A taky jsem nepochopila, proč ji Vélin tak strašně řešil. A co Šerin?? No, každopádně se moc těším na Královnu ohně:)

Aaron Lewis
27.01.2016 5 z 5

Nádherné pokračování. Na rozdílné vyprávění jsem si ze začátku musela trošku zvyknout, ale za chvíli jsem se cítila už jako u Písně krve. Každou postavu jsem si zamilovala a bavili mě všechny příběhy. Jen ten Vélin byl nějaký zaprdlý, snad ho ten konec trochu nakopnul a ve třetím to snad zase rozjede. V prvním díle s ním byla větší sranda. Přece jenom, když byl první díl jen o něm a člověk k němu přilnul, je škoda ho takto odsunout. Vždyť mu nebylo ani třicet ještě! (myslím, že to ten kronikář někde zmiňuje...) A chová se jak nějaký poustevník. A další rozdíl mezi prvním a druhým dílem je ten, že nemám potřebu si ihned kupovat třetí díl (v originále), ale počkám si na překlad a na knihu (asi jsem starší, tak i trpělivější:P). Ně že by mě nezajímalo, jak to dopadne, ale prostě si počkám a pak si zase vychutnám všechny tři díly najednou. Tuhle sérii si budu dávat asi každý rok:). Stojí za to.

anishta
27.01.2016 5 z 5

Tak to byla jízda. Anthony Ryan opět nezklamal a kniha je skvělá. Všechny čtyři dějové linie jsou čtivé napínavé a... PROČ TO UŽ ZAS SKONČILO??? Jako první jsem teda musela sjet jmenný rejstřík kdo je kdo a chvilku jsem studovala mapu, přece jenom jsem Píseň krve četla před rokem. Po chvilce jsem byla zase zpět a užila si to v plné parádě. Trošku jsem se bála, že bude druhý díl pomalejší, ale opak je pravou. Opět skvělé počteníčko Těším se na další díl.. To si zas počkáme.. :(

LilianaFalcon
11.01.2016 4 z 5

Jsem na rozpacích. Je to pěkné, ale...
Píseň krve si mě získala hlavně díky stylu vyprávění. Druhý díl už je psaný jinak, už to není jen Vélin a kronikář.Teď je to Frentis, Vélin, Lyrna... Normálně by se mi to tím pádem už tolik nelíbilo, ale ono se mi to i tak líbí! ;-)
Je to zajímavé, já jsem zvědavá, co se s každým z nich bude dál dít, jen horko těžko knihu odkládám a strašně se těším, až budu číst dál... Jen nevím, jestli bych z téhle knihy byla tak nadšená, nebýt úžasného prvního dílu-za tu nejistotu ubírám jednu hvězdičku, i když je to možná nespravedlivé.

Ale stejně jako u prvního dílu se musím pozastavovat nad tím, že to v ruce nejspíš neměl žádný korektor a je to děsná škoda... to je druhý důvod, proč to přišlo o jednu hvězdičku. Bylo tam těch chyb už prostě moc.
Jinými slovy nadšená jsem stále a hodně!
Rozhodně to pro mě není propadák jako pro některé. Jen je potřeba se smířit s tím, že se to od prvního dílu dost liší. Ale proč by to mělo být špatně? Kdyby to bylo prašť, jak uhoď, tak taky budou všichni remcat ;-)

JanaDor
10.01.2016 5 z 5

Prvním dílem ze série Stín krkavce jsem byla nadšená. Tento druhý díl mě uchvátil stejně. Je to úžasně čtivá, propracovaná fantasy. I když se musím přiznat, že do čtení druhého dílu se mi moc nechtělo. Hodně věcí jsem zapomněla. Nechtělo se mi číst první díl znovu, protože ho mám jako e-book a čtečku nemám. Tehdy jsem ho přečetla na počítači a podruhé se mi to zkoušet už nechce. Určitě se dokopu a první díl si koupím knižně. Proto jsem na začátku v ději měla trochu chaos. Celkem rychle jsem se do příběhu vžila a některé detaily jsem neřešila. Já jsem si totiž řekla, že až bude vydaný poslední díl, celou trilogii si přečtu najednou a parádně si ji vychutnám.

Petra28
03.01.2016 5 z 5

... pro mě úžasné počtení, ztratím se ... čtu a jen tak očkem koukám kolik stran mi zbývá ... šetřím si každou stránku. Čtu pozorně. Stejný pocit jsem měla u "trůnů" . Moc se těším na poslední díl a napnutá jsem jak kšandy :-) poslední odstavec knihy tomu dodal neskutečnou šťávu ... a přemýšlím a přemýšlím. Tak jen směle do ní.

Highlander
02.01.2016 5 z 5

Ano, druhý díl opět stojí za to. :) Není co víc dodat.

Přesto něco dodám. Trošku mi vadí, že je Vélin tak trošku odsunutý do pozadí, nebo alespoň mně to tak přišlo... a druhá věc jsou již zmiňované (LucieOr) překlepy - nejsem nějaký přehnaný češtinář a estét, ale je jich opravdu dost. Většinou tedy chybějící uvozovky, nedotištěná písmena... ale co, čert to vem, těším se na třetí díl. ;)

LucieOr
11.12.2015 5 z 5

První díl, Stín krkavce,mě okouzlil a po dlouhé době jsem zase tři dny nespala,nejedla a četla,četla a těšila se na další pokračování. U Pána věže jsem měla prvních 80 stran trošku problém se změnou stylu,ale najednou jsem zjistila,že se kniha čte sama.Autor vykresluje příběhy jednotlivých postav tak,že jsem měla chuť okamžitě - jako malé děcko - nalistovat konec,nebo znát osudy hrdinů co nejdříve a nejlépe najednou. Líbí se mi,jak se s každou přečtenou kapitolou rozbalí další bonbonek tajemství, aby se objevil další. To,jak do sebe vše postupně plynule zapadá,kolikrát nečekaná vyústění situací, překvapující odpovědi na otázky, jež si sama při čtení pokládám.. To dělá knihu velmi čtivou a opět jsem se neodtrhla, jen abych mohla hltat dobrodružství jedním dechem.Jediné, co mi vadilo v českém vydání a nemá to pranic společného s příběhem, či autorem,je poměrně častý výskyt do očí bijících překlepů,což působí rušivě. Na druhou stranu to je můj problém, holt musím oprášit angličtinu na originál.Doporučuji a už se těším na Královnu ohně,která bude na100% stát za to :)

Knihommoll
28.11.2015 5 z 5

Četl jsem po přečtení prvního dílu nějaké negativní recenze o jakemsi kvalitativním propadu druhého dílu a jsem moc rád, že jsem se jimi nenechal odradit...
Je pravda, že autor se rozhodl pozměnit styl knihy, ale přijal jsem to a čtení se pro mě díky tomu stalo ještě zajímavějším :)
Kniha je napínavá, na všech postavách je něco zajímavého a u žádné jsem se nenudil...
Rozhodně jsem rád, že jsem si knihu přečetl a těším se na Královnu Ohně (třetí díl)...:)

Ladiva
10.11.2015 4 z 5

Na druhý diel som sa veľmi tešila, ale nakoniec sa mi viac páčil prvý diel. Vélin, ako hlavná postava 1.dielu ustúpil do pozadia a príbeh posúvajú dopredu viaceré ďalšie postavy, čo ma spočiatku miatlo a celkove to dej trochu roztrieštilo. Napriek tomu sa teším na jeho pokračovanie.

Atrament
16.10.2015

Po výborném prvním díle následuje hodně strmý kvalitativní propad, děj mi přišel nezajímavý a nezáživný, někde v polovině knihy jsem zjistil, že se do čtení vysloveně nutím, takže jsem knihu odložil a proto ji jakožto nedočtenou ani nebudu hodnotit. Obrovské zklamání.