Steve Jobs

Steve Jobs https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/463078/bmid_steve-jobs-BZN-463078.jpg 5 816 169

Varvara
11.10.2019

Dočetla jsem do první třetiny a odkládám. Zajímala mě Jobsova osobnost a o té jsem se z knihy určitě leccos dozvěděla. Ale už mi to přijde pořád dokola - Jobsova zkreslená realita, genialita, chování se jako *ovado. Možná se k ní jednou vrátím, jsem přecejen zvědavá, jestli a jak se jeho osobnost od 30 let vyvinula. Akorát teď mám zajímavější knížky ke čtení.

jaroiva
01.10.2019 5 z 5

Opět výborný životopis.
I když nejsem zrovna i-fanoušek, skoro jsem se nakazila nadšením pro jablka...
Ale i jinak ... vzpomněla jsem si na doby, kdy počítač ještě měl černou obrazovku se zeleným písmem... na první windows... neuvěřitelné, jak člověk zapomíná.
Určitě si přečtu i další životopis od Isaacsona. Teď bude na řadě Leonardo.

lenka0461
18.09.2019 5 z 5

Jedná se o jednu z prvních biografií, které jsem četla. Kniha se četla hezky a bavila mě. Je zde vše hezky popsané a vysvětlené. Líbí se mi, že jsou zde rozhovory i s dalšími lidmi a kniha není jen pohledem Steva Jobse. Je zde mimo jeho pracovního úspěchu popsán i rodinný život. Knihu mohu jen doporučit.

gemi
08.09.2019 3 z 5

Poměrně detailní pohled na pracovní i soukromou stránku Steva Jobse s relativně dobrým vyvážením obou součástí jeho života. Větší pozornost je ale přece jen věnována profesnímu životu, takže některé otázky nad vnitřní motivací či pohnutkami z osobního života zůstanou nezodpovězené. Většina je ale zodpovězena uspokojivě.

krystoff0557
21.08.2019 5 z 5

opravdu skvěle napsaný životopis, příběh velkého muže

lukas9608
28.07.2019 5 z 5

Naprosto úchvatný životopis velmi zajímavého člověka a vizionáře. Především bych chtěl vyzdvihnout formu, jakou je životopis psán. Poslouchal jsem ho ve formě audioknihy a ani minutu z celkových 26 hodin jsem se nenudil.

TinaBookBlog
09.07.2019 5 z 5

Nejsem Apple nadšenec ani nejsem čtenářem životopisů, ale styl, kterým autor píše je poutavý a určitě se nebudete nudit.

"Myslet jinak" je zde velice dobře zachyceno - od samého začátku, až po samý konec. Důležité je, že hlavně Jobsovy děti a nejen Apple nadšenci, milovníci životopisů a nebo jen zvědavci jako já, se dozvědí o velkém životním úsilí, překážkách, složitostech Jobsovy povahy a o každodenních starostech. Kvůli jeho touze po dokonalosti, vůdcovství a vytvoření velkého odkazu, byly děti otcem ignorovány. Jobs si toho byl vědom a vlastně díky ním (jeho dětem) tato kniha vznikla...

Honziin
01.07.2019 5 z 5

velmi zajímavá kniha, která mě i přes svojí délku bavila. Hned bych si koupil nějaký Iphone :D

catpet
05.06.2019 5 z 5

Kniha mě nalákala na další knihy od tohoto autora.

Bartys25
26.04.2019 5 z 5

Přestože má kniha téměř 700 stran tak se moc dobře čte. Zvládl jsem ji za 3 týdny a ani na chvíli se nenudil. Nesmírně inspirativní, stojí za přečtení.

yettojedno
28.03.2019 5 z 5

Vynikající autobiografie, která se čte i přes svůj rozsah sama.

3nitka
26.03.2019 5 z 5

"Byl chytrý? Ne. Byl to génius. Jeho představivost se pohybovala zcela nečekanými směry, mnohdy až magickými. "
Súhlasím s tým, že Steve Jobs bol neuveriteľný človek. Žiť a pracovať s ním nebolo asi jednoduché. Ale ako sám hovoril, život je lepší, keď je v ňom Apple.
Som fanúšikom jeho výrobkov a som do nich zamilovaná. Pre ich eleganciu, krásne tvary, jednoduché používanie. A odteraz viem prečo sú také dokonalé.

helusa2
16.02.2019 5 z 5

Životopisy nejsou tak úplně šálek mé kávy - ovšem tento, ten mě dostal...
Jsem iNadšenec, to je třeba zdůraznit - knihu jsem četla stylově jako e-knihu na iPadu ;-) Také jsem si dost užívala vznik všech výrobků, hledala jsem si hned jejich design na internetu a jásala, když jsem je poznávala... Vždyť můj první počítač, do kterého jsem se ve 13 letech zamilovala, byl Macintosh :-)
Knížka se mi líbila moc - byla velice poutavě napsána a velmi oceňuji autorovu snahu o objektivitu - neměl to určitě jednoduché... Jobs byl génius a to hovoří za vše...

Balenka
03.01.2019 5 z 5

Nezvyknem čítať životopisy slávnych osobností, táto kniha je jedna z mála, ktoré som zatiaľ prečítala. Ale musím povedať, že ma neskutočne bavila. Štýl autorovho písania je veľmi pútavý a samotný život Steva Jobsa nesmierne zaujímavý. Po prečítaní mám chuť nakúpiť produkty od applu :D

DuchDoby
14.12.2018 5 z 5

Kdo jiný by mohl takhle šokovat svět než Mr. Jobs? Krásně napsaná biografie o složitosti člověka, o genialitě,o šílenství, o....prostě o životě geniálních bláznů.

misowi84
30.11.2018 5 z 5

Jestli chcete pochopit, co znamená : myslet jinak
Tak si tuto biografii rozhodně přečtěte.

Pavlína79
27.11.2018 4 z 5

paráda, první biografie, která mě bavila, Isaasconovi zůstanu věrná, umí :-)

papaja
16.11.2018 5 z 5

Fenomenální ...

Beer_bro
19.10.2018 5 z 5

Velice dobrá kniha. Doporučuji ji všem, ať už se zajímají o IT nebo ne. Kniha seznámí čtenáře s osobností a také životní filosofií Steva Jobse, nejen s "jeho" výrobky. Mnoho zajímavých myšlenek k zamyšlení :)

Antonín055
18.10.2018 5 z 5

V době, kdy se dostala kniha Steve Jobs do mé knihovny jsem si pořídil svůj první výrobek s nakousnutým jablkem ve znaku.
Dnes s odstupem času mohu říct, že jsem díky této knize pochopil, proč je Apple jedna z nejkvalitněších značek vyrábějící elektroniku, proč byl Steve Jobs osobností jakou byl, proč dělal věci, tak jak je dělal, proč byl milován i nenáviděn. Jeho "šílená" povaha vedla k tomu, čím značka Apple je.

Skvěle popsaný příběh člověka s nahlédnutím do jeho nitra, který obšírně popisuje proč a jakým způsobem se stavěl k tomu co lidé chtějí. Chápu Jobsův obdivuhodný smysl pro detait a dokonalost produktů i pod povrchem :-) DOPORUČUJI!!!