Stepný vlk

Kultový román nositeľa Nobelovej ceny, ktorý ovplyvnil celé generácie intelektuálov, vyniká nezvyčajnou štruktúrou, jazykovým majstrovstvom i pôsobivým prelínaním sna a reality. Kniha je viazaná v imitácii kože.

https://www.databazeknih.cz/images_books/87_/87140/stepny-vlk-87140.jpg 4.4593
Vydáno:, Slovenský spisovateľ

Der Steppenwolf (1927)

Kniha Stepný vlk

Klamm
předevčírem

Hesse se v sobě pěkně pošťoural aby pak bravurně svou psychoanalýzu hodil na papír.
Přišlo mi to celé jako metafora na duchovní růst. Animus Herman a Anima Hermína, hledají k sobě cestu a učí se spolu protančit k celistvosti.
Poslední třetina, mi přišla jako bloudění v astrálním světě. Naznačení toho, že skutečný svět lze najít až za hranicí pěti smyslů. Že vše má hravou, snovou podstatu, ve které se neustále mění kulisy a kostými herců. Téma však zůstává ponecháno.
80%

DeepSea21

Nejlepší Hesseho kniha.Samotář nemusí být vždy blázen a podivín,člověk kterého je třeba litovat.
A vždy je možné se něco nového naučit,anebo se utvrdit v tom co už vím,například že je úplně jedno co si o vás druzí myslí.Žijte svůj život.

Lieska

No toto nebolo vôbec jednoduché čítanie. A neviem prečo som si myslela, že by malo byť. Siddhárthu som zhltla a pri Stepnom vlkovi som strávila teda niekoľko fakt sústredenia plných hodín. Kniha má viac rovín, dosť metafor... Nie je ani zďaleka prvoplánová, obsahuje odkazy do života, myšlienky... Musím ju ešte stráviť, pretože mám z nej veľmi zmiešané a neustálené dojmy... No je treba zdôrazniť, že to, čo obsahuje, je veľmi veľmi silné a za jej hlavné posolstvo považujem možnosť oslobodeného vedomia...

Abia

Stepního vlka vnímám také jako oslavu života, který se žije se všemi svými stránkami. Při čtení mi došlo, že je platná i v našem oddobí, že se nic zas tak moc nezměnilo a to mě hodně překvapilo. Navíc jsem se hodně dověděla i o sobě. Narcis a Goldmund se mi líbil víc, tato kniha mi přišla těžší tématem i způsobem vyprávění.

ne.ver

Vynikajici kniha, psychologicky naprosto na vysi, kazdy se tam v necem najde. Nosnych myslenek je tam opravdu tolik, ze jsem je ani vsechny na prvni precteni nepobrala. Docela jsem koukala. Moc rada se k ni v budoucnu vratim...

simonit
15.11.2018

Za mě velká spokojenost. Vůbec mi nevadilo, že knížka neměla téměř žádný děj. Popis osobnosti byl parádní! Psychologie, filosofie...dokázala jsem se perfektně do Harryho vžít a musím říct, že mi byl svým způsobem velmi sympatický :) Takže knížku doporučuji!
Já jsem ji četla jako referát na němčinu :)

LenJen
07.10.2018

Jak autor v dovětku vysvětluje, kniha není příliš vhodná pro mladé čtenáře, a přesto je pro mě úchvatná a těším se, až se k ní v průběhu života budu vracet. Je pravda, že posledních 40 stran pro mě bylo hůře stavitelných vzhledem k fantaskním scénám, ale na konci koneckonců nezáleží.

JakeTheDog
23.09.2018

Úžasná kniha, nejlepší, nejsilnější kniha co jsem v životě četl a přesto bych jí doporučil málokomu . Popis děje je, myslím si, v tomto případě naprosto zbytečný, děj je zde podružný, rozhodně to není kniha pro lidi , kterým jde v knihách především o příběh, takovým lidem zůstane Stepní vlk dost pravděpodobně nepochopen.
Stepní vlk je především o myšlenkách , emocích , kniha se pro plné docenění nesmí jenom "tupě" číst, ale prožít, občas během čtení na chvíli odložit a vstřebávat
Kniha pro pomatené, ne pro všechny.... :) . Pro lidi , kteří se cítí jako plaší, samotářští stepní vlci , nepatřící do současné doby a přece v ní žijící . To jsou lidé, kterým knížku doporučuji.
Rozhodně nesouhlasím, že jde čistě o depresivní četbu, mé pocity po dočtení byli různé, ale ne depresivní :) . Jeden kamarád mi řekl, že je to podle něj oslava a ospravedlnění "sebevraždy" , já knížku vnímám naopak jako uctění života. Tohle samo o sobě je podle mého dost vypovídající :)