Stepfordské paničky

Stepfordské paničky https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47439/mid_stepfordske-panicky-iJ3-47439.jpg 4 811 122

Jaké tajemství skrývá městečko Stepford za nablýskanou fasádou svých domů? Co vede zdejší muže k tomu, aby trávili veškerý volný čas v uzavřené společnosti pánského klubu? Když se do Stepfordu nastěhuje Joanna Eberhartová se svým manželem Walterem, ještě netuší, že sen o skvělém životě se může snadno změnit v noční můru… Slavná hororová próza již inspirovala nejednoho tvůrce k převedení na filmové plátno.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Knižní klub

The Stepford Wives , 1972

Kontryhelka
26.01.2021 5 z 5

Zajímavá kniha, ale film byl lepší.

martina.culik
01.11.2020 3 z 5

Četla jsem nejprve Rosemary má děťátko, což byla kniha, která mě nezaujala, spíše mě rozčílila. Stepfordské paničky byly pro mě zajímavější, ale přesto nevím, proč jsou zrovna tyto knihy řazeny mezi klasiky, protože mě osobně nezaujaly.

Melanka
22.10.2020 3 z 5

Kdysi jsem už četla, takže jsem znala pointu příběhu. Už jsem z knížky nebyla tak nadšená, jako tenkrát na gymplu. Nicméně je to klasika. Asi se podívám na film.

Mišátko
21.10.2020 3 z 5

Kniha byla čtivá, ale čekala bych více napětí a to již od začátku knížky. Pravé napětí přišlo na posledních stránkách a stejně bych ráda věděla, čím to bylo, že se ze všech paniček staly loutky. Jak jsem si přečetla z jiných komentářů, tak si asi kouknu i na film...už se docela těším.

Mruskulka
15.10.2020 3 z 5

No, mě knížka tedy celkem zklamala, ale to bude tím, že filmové zpracování jsem viděla už několikrát.

Chytuš
11.10.2020 4 z 5

(SPOILER) Je dost dobře možné, že i dnes by nejeden muž by zatoužil po modelu takové ženy - v každé situaci krásně upravené, starající se pečlivě o domácnost (3N - navařeno, napečeno, naklizeno) i o děti, bez vlastních myšlenek nebo zájmů a v neposlední řadě kdykoli připravené splnit jakékoli manžílkovo přání... Nuže dobrá, ale proč to řešit tak hororově? Měli by kluci ze Stepfordu vymyslet i pánskou variantu pro plonkové manželky - muže, který se nevzteká, je chápavý a pozorný, kutil všeho druhu, s pekáčem buchet na břiše... Ale to už by byl zase docela jiný příběh a něco mi našeptává, že ani ten by zrovna dvakrát šťastný konec neměl...

Ana72154
12.09.2020 1 z 5

Jedním slovem: Psycho
Očekávala jsem, že děj bude romantický a komediální, přitom to byl horor.

KuroHaru
27.08.2020 4 z 5

Super námět, u kterého bych však ocenila, kdyby to nebyla jen taková jednohubka na večer, ale bylo to podrobnější, objasněnější, s jiným zakončením. Prostě románová podoba. Takhle pro mě bylo docela zklamání, že jak to začalo, tak to hned skončilo, a já zůstala jako neuspokojená čtenářka :D

ladyxx
01.08.2020 5 z 5

Stepford je menší americké městečko plné dokonalých obyvatel, které se jeví jako ideální místo pro rodinný život. Časem ale ve čtenáři začíná klíčit podezření, že tam probíhá něco podivného. Je chování stepfordských paniček přirozeným vývojem? A co se ve skutečnosti děje v mužském klubu? Konec je doslova mrazivý. Opravdu silný zážitek z přečtení této knihy.

kamibe
30.07.2020 5 z 5

Podle názvu známá věc, ale nepřečetla bych ji nebýt ČV. Takže děkuji za inspiraci.
Autor nechává čtenáře hodně domýšlet své vlastní konce a také je nechává přemýšlet o dalších věcech, které při čtení přijdou na mysl. Dobrá kniha. Ráda jsem si ji přečetla.
Usuzuji z komentářů, že bude dobré shlédnout i film, tak se na to těším.

Disinka
20.06.2020 4 z 5

Nebylo spatne, jen ubrana jedna hvezdicka za to ze filmove zpracovani se mi libilo vic - byla to vetsi sranda...

Bibionyka
20.06.2020 5 z 5

Jedním slovem nádhera!!! Geniální styl humoru a celé je to navíc velmi zábavné. Jako bonus je v tomto díle obsaženo mnoho podnětů k vážnému zamyšlení.

mariva
02.06.2020 4 z 5

Útlá knížečka na jeden večer. Chtěla jsem si trochu doplnit základní vzdělání, protože k tomu podle mého názoru tato kniha patří. Film jsem neviděla, jen snad závěr, protože si pamatuji, že se od závěru v knize lišil. To mi v knize trochu chybělo, protože i když konec byl otevřený, docela jasně naznačoval, k jakému závěru spěje a to se mi moc nelíbilo. Ale zajímavá knížečka, rozhodně příjemnější čtení než Rosemary má děťátko.

Katka2382
17.05.2020 4 z 5

Čtivá knížečka.Jen by mě zajímalo zda by doma takovou ženušku chtěli všichni chlapi.

haaabi
14.04.2020 5 z 5

Film miluju. A když se mi dostala do ruky tato útlá knížečka, tak jsem pomyslela něco ve stylu - tak to bude o ničem, takové tenké nic, jak z tohoto mohli natočit takovou úžasnost? Nooo, předčilo to všechna má očekávání a mrzí mě, že film nenatočili úplně podle knihy.

Kris.Tyna
13.04.2020 4 z 5

Útlá knížka, kterou jsem zhltla za jedno odpoledne. Film jsem nikdy neviděla, proto jsem nebyla ovlivněná, sice jsem měla zhruba ponětí o co se jedná, ale upřímně, nebylo mi z knihy nejlíp u srdce (mohlo by se něco takového stát?) a vážně jsem si přála, aby skončila jinak :)

Malinali
05.04.2020 2 z 5

Za mě taková nedělní jednohubka.

Viděla jsem film z roku 2004. Ten na mě působí jako milá, lehce romantická komedie pro celou rodinu, kniha pak jako horor o dokonalosti maloměsta.. Navíc je konec takový nejasný..

Daxania
01.04.2020 3 z 5

Já teda film neviděla (respektive viděla, ale někdy před 15 lety) takže nemám to srovnání, každopádně... Mě knížka nijak extrémně nezaujala. Je pravda, že jsem ji měla opět přečtenou během jednoho odpoledne ve vaně, ale dost dlouho (možná třetinu / polovinu knihy) jsem se nemohla pořádně začíst. Potom to bylo už lepší a je pravda, že konec knížky mě docela chytil, ale je pravda, že znova bych se k tomu asi nevrátila. 2,5*

tanecnica
24.03.2020 5 z 5

Perfektně napsaná jednohubka. Není to dlouhé a zbytečně natahané, přitom poutavé, přehledné, napínavé. Znala jsem povrchně jen film, kniha mě mile překvapila. Je fakt skvělá, doporučuji.
Dokonce tak, že jak nad knihou přemýšlím, jdu si pustit film. Hned!

Yorika
02.03.2020 4 z 5

Skvělý psychologický horor, s otevřeným koncem. Co je ještě skutečnost a co už fikce? Opravdu se osobnost člověka může takto od základů změnit nebo je v tom něco jiného? Něco nadpřirozeného? Odpověď si musí najít každý sám...