Staré řecké báje a pověsti

Staré řecké báje a pověsti https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/2524/bmid_stare-recke-baje-a-povesti-DKS-2524.jpeg 4 2445 294

Dávné řecké báje a pověsti zrodila lidová fantazie starověkých Řeků v době, kdy lidé ještě neznali ani železný pluh. Vytvořil je génius slavného národa Helénů a obstály ve zkouškách tisíciletí. Jen těžko si lze představit kulturního člověka, který by nevěděl, kdo byli Herkules nebo Prométheus, Afrodita či Europa, Kyklopové, Sirény, Múzy nebo hromovládný Zeus. Výběr z těchto bájí a pověstí zpracoval na počátku druhé poloviny minulého století spisovatel Eduard Petiška a čtenáři si knihu, napsanou velmi moderně, ale přitom s velkou úctou k tradici, oblíbili hlavně pro její poutavost a svěžest.... celý text

Mytologie Pro děti a mládež Pověsti
Vydáno: , J. Otto - Ottovo nakladatelství

Staré řecké báje a pověsti , 1958

DiscworldFan
05.06.2012 5 z 5

Miluji tuto knihu, miluji, miluji, miluji! Mám ráda historii, starověk a magii. A když se dají tyto tři věci dohromady, tak z toho může vzniknout něco úžasného, přesně jako tato kniha. I přesto, že jsem to měla jako povinnou četbu na základní škole a někdy to může vést k tomu, že to tu knihu znechutí, tady to tak není. Jsem opravdu ráda že jsem si ji tenkrát musela koupit, jinak bych se k ní dostala až za delší dobu, což by byla škoda.

Dorothea
04.04.2012

Božské.

Kituna
18.02.2012

nic moc .. vubec zadne uchvaceni ...

Mikiem
09.02.2012 5 z 5

Měli jsme to ve škole povinné ale dobré:o)

ewisek22
18.01.2012 5 z 5

Zbožňuju řeckou mytologii, takže pro mě jedna z knížek, která bude navždy v mém srdci a mysli:)))

fransi
30.10.2011

Tuto knihu bych asi nikdy nečetla kdyby jsme ji neměli jako povinnou, ale musím říct, že stála za to. Daidalos a Ikaros - už se mi zdálo, že létám :D

Tuffy
02.10.2011 4 z 5

Kniha se mi líbila, protože příběhy nenudily, skrývají v sobě kousky historie a také se mnohé souvislosti přenesly do lidových úsloví (např. Achillova pata). Také oceňuji, že se báje zbytečně neprotahovaly, děj byl plynulý a text je nadčasový. Klasická povinná četba, které se nemusíte bát.

Georgianna
11.04.2011

Tato knížka se mi líbila

Domenica
03.03.2011 3 z 5

Dobré zpracování bájí pro děti. Dítě už nejsem a když jsem to četla, měla jsem dojem, že každou báji tak nějak odhrkal a rychle na další. Pro děti O.K., ale já si chci trochu užít děje...

Breburda
22.02.2011 4 z 5

Moc hezké zpracování řeckých bájí.

Mayanea
03.02.2011

Nemůžu knize upřít její často skloňované kvality. Ale mě prostě nebavila. Nechtělo se mi ji číst už před lety, když to četl každý a kolikrát to byla jejich první a poslední kniha v životě. Nechtělo se mi ji číst ani teď. Říkala jsem si, že aspoň každý den si přečtu jeden příběh, když už jsem to nebyla schopná číst najednou. Ale to taky nepomohlo. S pokorou a neúspěchem ji vracím do knihovny. Hodnocení se pozdržím, snad mi to odpustíte.

MartyMcFly
02.02.2011 4 z 5

Povinná školní četba na konci 90. let. Ale jsem škole vděčný, že tuto knihu do osnov zařadila, protože příběhy jsou krásné, oblíbil jsem si díky nim řeckou mytologii, která je dosti originální (i když často předvídatelná, ale tak jsme děti moderního věku a známe víc), ale i krutá (což se mi samozřejmě líbí (protože dnes většina autorů zjemňuje).

Alix
30.11.-0001 5 z 5

Takhle krásná kniha ve mně kdysi vzbudila zájem o antiku,báje, mýty a následně i historii.

Jíťa
30.11.-0001 5 z 5

Jj klasika, která dokáže přiblížit život starověkých lidí i bohů, krásné převyprávění od Petišky.