Staré lásky

Staré lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/33080/bmid_stare-lasky-7US-33080.jpg 5 41 7

Sbírka povídek amerického prozaika polsko-židovského původu, který si svůj vypravěčský dar přivezl do Ameriky z rodného Polska, kde jako chlapec slýchával barvitá lidová vyprávění babiček a prababiček. Autor má hluboké porozumění pro paradoxy lidského života a zálibu v neuvěřitelných zápletkách, které přispívají k nesmírné čtivosti jeho povídek. Kniha je překladem originální sbírky povídek narozdíl od výboru Stará láska, vyšlého v Odeonu, který byl sestaven z několika různých povídkových sbírek.... celý text

Literatura světová Povídky
Vydáno: , Argo

Old Love , 1978

Shindo
13.09.2022 5 z 5

Pre mňa osobne asi (zatiaľ) najkrajšia Singerova zbierka poviedok. Nenašiel som v nej jedinú, ktorá by sa mi nepáčila.

Okrem klasického námetu židovskej komunity v (po)vojnovom období so všetkými tradíciami a poverčivosťou sa v mnohých poviedkach opakuje aj téma života "za veľkou mlákou". Všetky poviedky, ako píše autor v predslove, spája téma lásky v strednom veku / starobe.

Juagustin
31.12.2019 5 z 5

Soubor mistrovských, strhujících povídek. Polovina jsou povídky ze starého světa polských židů o životě svázaném tradicí a náboženskými normami. Přípomínaly mi Devět bran Jiřího Langera. Druhé polovina jsou současné příběhy amerického spisovatele, který se i díky své nerozhodnosti a poddajnosti dostává do neuvěřitelných situací. Všechny povídky jsou velmi dobré, ty moderní ale ještě lepší;-) Vyzdvihuju např. Noc v Brazílii, Bratr brouk, Autobus.

novecento
05.04.2018 5 z 5

Isac B. Singer střídá ve svých povídkách současnost s historii, která nemá a nesmí být zapomenuta. Jedinou nadějí života je láska, ve všech rozmanitých podobách a projevech, a ty všechny mají svůj zdroj v lásce k životu, která jak víme, roste a zraje s léty. Síly, které nás dohánějí k šílenství mají dost času. Je to také cesta k poznání člověka Isaca B. Singera.

Peter.S
05.07.2014 5 z 5

Práve som ju dočítal. Správne vyvážená miera mystiky, radosti, smútku. Ani jedna poviedka nesklamala. Veľmi ľudské.

Vojslava
05.11.2013 5 z 5

Věřím, že tato sbírka povídek se počítá k autorovým nejzdařilejším. Příběhy berou dech a žádají si i svoji porci čtenářových emocí. Velmi se mi tyto povídky líbily, budou si jistě vyžadovat ještě jedno opakování.

princesse
17.06.2013 2 z 5

Tak jsem zkusila, ale nedalo se. Určitě má tato kniha své kvality, ale zatím je asi nedokáži ocenit. Snad jindy ...

pankaplan
13.02.2011 5 z 5