Stará tajemství

Stará tajemství https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/449343/bmid_stara-tajemstvi-1AO-449343.png 4 546 546

Inspektorka Lottie Parkerová ve třetí knize z celosvětově velmi úspěšné detektivní série řeší další temný případ: Když policie najde starší ženu, zavražděnou v domě své dcery, vyšetřování připadne inspektorce a jejímu parťákovi detektivu Boydovi. Jakmile zjistí, že dcera oběti se pohřešuje, začnou se obávat o bezpečí celé rodiny. Pak kdosi zapálí nedaleký dům. Počet obětí roste a Lottie a její tým začínají rozplétat pavučinu tajností a lží. Vraždy podle všeho vedou daleko do minulosti, k události, kterou vyšetřoval Lottiin otec, než spáchal sebevraždu. Lottie stále neví, jak to tehdy s jejím otcem skutečně bylo, zdá se však, že by jí stávající případ mohl poskytnout nějaké vysvětlení. Jenže kolik toho vlastně chce vědět? A kam až je ochotná se kvůli nalezení pravdy vydat?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Kalibr

The Lost Child , 2017

milosko_b
03.08.2021 3 z 5

Príliš veľa mien, príbeh zasahujúci príliš do minulosti. pomaly mi začínajú vadiť detektívi ktorí sú osamelí, nezvládajú výchovu, pijú,nevedia spať, trpia nočnými morami a depky riešia tabletkami...ako môžu vyšetrovať?

Evule *
28.06.2021 4 z 5

Napínavé, čtivé a zamotané. Konec překvapující, ale opravdu je svět tak malý, aby vše špatné souviselo s rodinou Lottie?

alzbeta4340
18.06.2021 4 z 5

Ačkoliv se to ze začátku nezdá, je vyšetřování ubité ženy spjaté s historií Lottiiny rodiny. Ukazuje se, že v jednom městě, kde všichni žijí a znají se, se všechny nitky splétají. Vysvětlení je pak hodně složité, dost překombinované a taky ne úplně dokončené.
Kniha je to čtivá, ale uvítala bych trochu víc jednoduchosti.

SimonaP
06.06.2021 3 z 5

Knížka určitě čtivá, ale asi bych si k ní musela vytvořit rodokmenový strom, abych se neztrácela, kdo je kdo.

jjzk
05.06.2021 1 z 5

Jedním slovem: zmatek.

kyssling
29.05.2021 4 z 5

Jak zněl komentář níže ... napínavé, zamotané ... Souhlas. Ke konci mě příběh připadal možná až příliš komplikovaný spoustou vztahů i postav. Ale celkově výborná detektivka.

SilvieSisinka
17.05.2021 4 z 5

Napínavé, zamotané.... prostě úžasné čtení.

Makůvka
12.05.2021 3 z 5

Nebyla to špatná knížka. Četla jsem ty dva díly před tím a zajímalo mě,jak se bude děj dál vyvíjet. Ke konci jsem se dost ztrácela ve jménech a v rodinných vazbách.

Pavlína2019
30.04.2021 5 z 5

Velice napínavé, nemohla jsem přestat číst. Hodně jmen, ale tím, že je zde výborná zajímavá zápletka, dá se to zvládnout. Moc se mi kniha líbila, všem doporučuji!

kolacky
22.03.2021 4 z 5

To bylo překvapení!

Atara16
12.03.2021 2 z 5

První knížka, kterou jsem od autorky četla - táhla mě k sobě, ale na mě moc rychlé "hr" sem "hr" tam, chybí mi detailnější postup při odhalovaní zločinu, moc jmen, abych držela krok.

zdendula31
26.02.2021 4 z 5

Napínavá a zamotaná,ale pro mě jeden ze slabších kousků autorky.

Dajine
21.02.2021 4 z 5

Trošku zmatek ve jménech, ale při troše pozornosti se s tím dalo držet krok. Rychle se odvíjející děj, spád a překombinovaný konec, ale nevadí.

jeny-v
19.02.2021 5 z 5

Parkerová, Boyd, Kirby, Lynchová - tuto vyšetřovací "skvadru" z Ragmullinu jsem si zamilovala. V krimi-románech P.G. mi vyhovují krátké kapitoly, v nichž není nouze o napětí a překvapivou zápletku. Celá série postupně odhaluje i rodinné tajemství Lottie. Děj se rozvíjí více směry a opět sahá až do minulosti. Knihu jsem si užila a byla každou přečtenou stránkou chtivá po další.
Na předměstí byla nalezena brutálně zavražděná Tessa Ballová. Její dcera Marian je nezvěstná a vnučka Emma byla tou dobou u sousedů, u Bernie a Natashy Kellyových. Svědectví neposkytne ani bývalý manžel Marian - Artur Russell. Kriminalisté jsou povoláni farmářem Mickem O´Downem ke shořelému domu, kde jsou nalezeny dvě torza. Přítelkyně Lottie, doktorka Annabelle O´Sheaová, má po provalení nevěry problémy s Cianem. Z New Yorku se o případ zajímá tajemná Alexis. Jakou roli v těchto zdánlivě nesouvisejících případech mají manželé Stan a Kitty Belfieldovi a rodiče inspektorky Parkerové? Ty dávné události, které se v Ragmullinu odehrály, představovaly jedno velké bezpráví.

Ulala
26.01.2021 4 z 5

Minulost může dohnat každého z nás, tady dohnala Lottie Parkerovou a ona sama pomohla k rozpoutání série zrůdných události. Pravda vyplula na povrch a jak se s ní inspektorka vypořádá se snad dozvím v dalším pokračování.

zazvorka
22.01.2021 3 z 5

Asi jsem měla přehnaná očekávání. Překombinovaná zápletka. Uvítala bych méně postav a více jejich charakteristiky. Chyběl mi i popis vzhledu zúčastněných, lépe si vše představím, pokud si autor dá práci s vykreslením jak osobnosti, tak i osoby samotné. Ale to by byla asi příliš velká dřina při té přemíře zúčastněných. Lottie je jak neřízená střela, Boyd je jakýsi její nevýrazný přívěsek. Celé je to takové neladící. Jako první nástřel, se kterým by bylo třeba ještě pracovat. Ale termín odevzdání vypršel, tak to skončilo v nakladatelství.

lupo
14.01.2021 5 z 5

Úžasný spád děje, jen trošku moc jmen takže občas člověk musel zapřemýšlet, která osoba je spojena s tou další.

Aghatte
14.01.2021 1 z 5

Předchozí díly jsem nečetla, mám je zabukované v knihovně a neovlivním, kdy to jak přijde.
Protože mám už něco načteného, vraha jsem odhalila hned v prvních kapitolách, stejně tak jsem si říkala, jak to bude s tím otcem, a trefa, takže šokující překvapení se nekonalo.

Vadily mi i ty "školácké" rozhovory, příliš umělé, "jdeme dovnitř, ať tu nestojíme na dešti", kdyby nepršelo, tak asi vyšetřují místo činu v domě z ulice....
Celkově mě to ale nebavilo, příliš deprese a hnusu, chudáci všechny ty děti, minulé i současné,
Lottie se jako matka tedy také nevyznamenala, zmiňovaná "dvojčata, která byla ve svých pokojích", zatímco probíhalo domácí násilí.... Neustálá potřeba všech se napít, potřeba jít na vzduch, také jsem z toho velmi rychle vybruslila.
Pokud chcete napsat světový bestseller, musíte mít dostatek mrtvol - s detailním popisem, neschopného chlastajícího vyšetřovatele, pár úchyláků, dostatečně týrané ženy a děti, a je to na světě. O ničem jiném ani nepište, to nikoho nebaví.
Ač se mi to nestává, i já se zde ztrácela ve jménech a vazbách, kdo, kde s kým a kdo z toho vzešel. Kitty, Tessa, Rosa... za chvíli jsem nevěděla, která je která. A ještě ta překombinovaná zápletka s Alexis a kyberzločinem, to už bylo moc! Pokud bude další díl, mám strach, že se vydá po této stopě a to už já číst nebudu.

Ivka14
08.01.2021 1 z 5

Předešlé knihy se mi velice líbily a patří do sekce mých oblíbených detektivek, ale tohle mě vůbec nebavilo. Hlavní postava mi začala dost vadit a nemohla jsem si na ni zvyknout, jako by ji autorka vyměnila. Příběh a zápletka byla celkem zajímavá.

Bara52
01.01.2021 1 z 5

Moc me to nebavilo. Ztracela jsem se ve jmenech a v tech rodinnych vazbach, proto na me ani konec nijak nezapusobil. Navic me stvalo to otevrene ukoncovani kapitol, spisovatelka asi chtela ctenare napnout pro dalsi cteni, ale pripadalo mi, ze se vetsina toho ani nevysvetlila. Porad se na sebe nabalovaly dalsi a dalsi otazky, a nemela jsem pocit, ze by byly zodpovezeny - snad az na tech poslednich cca 5 stranach. Dalsi dily uz si urcite nepujcim.