Stará tajemství

Stará tajemství https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/449343/bmid_stara-tajemstvi-1AO-449343.png 4 546 546

Inspektorka Lottie Parkerová ve třetí knize z celosvětově velmi úspěšné detektivní série řeší další temný případ: Když policie najde starší ženu, zavražděnou v domě své dcery, vyšetřování připadne inspektorce a jejímu parťákovi detektivu Boydovi. Jakmile zjistí, že dcera oběti se pohřešuje, začnou se obávat o bezpečí celé rodiny. Pak kdosi zapálí nedaleký dům. Počet obětí roste a Lottie a její tým začínají rozplétat pavučinu tajností a lží. Vraždy podle všeho vedou daleko do minulosti, k události, kterou vyšetřoval Lottiin otec, než spáchal sebevraždu. Lottie stále neví, jak to tehdy s jejím otcem skutečně bylo, zdá se však, že by jí stávající případ mohl poskytnout nějaké vysvětlení. Jenže kolik toho vlastně chce vědět? A kam až je ochotná se kvůli nalezení pravdy vydat?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Kalibr

The Lost Child , 2017

Šánka
17.08.2020 5 z 5

Je pár detektivních sérií, u kterých když začnu číst, zapomínám na svět kolem sebe, tohle je jedna z nich !
I tentokrát je zápletka do detailu promyšlená, Lottie a její tým řeší několik vražd a současně rozkrývají stará a temná tajemství, z nichž některá by možná bylo lepší nechat navždy spát....Závěr je jako vždy hodně zapeklitý a náročný na pozornost čtenáře, (nevnímejte proto okolí :-)), těch překvapení je skutečně mnoho a vše souvisí se vším. Tady to platí obzvlášť.
Super čtení, doporučuji ale začít od prvního dílu, ať si to řádně užijete !!!

Ajuszka
15.08.2020 5 z 5

Vzhledem k tragédii, která se odehrála u nás v Bohumíně, mi chvíli trvalo, než jsem knihu dočetla. Je zvláštní, že za tento rok už jsem přečetla přes 30 knih a v žádné nebyl požár a ejhle, v této ano.
Nicméně kniha byla jako vždy super, skvěle se četla, příběh byl napínavý a nakonec nás čeká jedno velké rozuzlení a mírně otevřený konec, který snad nezapomenu než vyjde další kniha. :))

danielosbourne
13.08.2020 3 z 5

Včera jsem tuto novinku dočetl a zjistil jsem, že začínám mít s touto sérií takový malý problém.
První díl (Andělé smrti) mi přišel takový těžký na čtení, ale příběh měl dobrou atmosféru. Druhý díl (Ukradené životy), se mi četl jednoduše a přišel mi lepší, než první díl. Třetí díl mi přišel zvláštní. Autorka v tomto díle skvěle navodila hutnou a ponurou atmosféru. Stále prší a na scéně se objevuje nový problém. Lidé mizejí a umírají, a i když mezi sebou nemají tyto osoby zdánlivě spojitost, Lottie se domnívá, že by spolu mohlo vše souviset. Společně s tím zabředává i do starého případu svého otce, který se zastřelil.
To je asi to, co mi na knize vadilo nejvíc. Všechno se vším nějak souviselo a přišlo mi, že je tam toho už možná zbytečně moc. Přesto jsem pokračoval ve čtení, protože podle toho, jakou autorka nastolila atmosféru jsem očekával, že odhalení bude velká bomba. Bomba se nekonala. Bylo to jen zbytečně překombinované a rozuzlení za to podle mě nestálo. Pak ještě navíc dojde k poslednímu zvratu a místo aby mě šokoval, rozesmál mě a přišel mi docela hloupý. To samé platí i o Lottiině rodině, kterou autorka snad píše podle jednoho mustru, protože Lottiny děti neprochází žádným vývojem a je to v každém díle skoro stejně.
Neříkám, že jsou Stará tajemství špatnou knihou. Čtení jsem si užil, skvělá atmosféra a napínavý děj, jen ten závěr mě dostatečně neuspokojil. Každopádně pokud přemýšlíte nad touto sérií, tak se do ní pusťte. Je to jedna z těch lepších sérii, kterou můžete v dnešní době dostat????. Nicméně ty obálky naprosto miluju ????♥️

PetraV665
13.08.2020 5 z 5

Příběh se mi líbil, byl promyšlený a celá kniha pěkně plynula. Co mi trochu vadí je vyhrocená Lottie, tam bych možná trochu ubrala, kolikrát to až moc tlačí na pilu (alkohol, prášky). Nicméně to přecházím a jde mi o případ a ten byl jako vždy super.

ellescorpio
10.08.2020 3 z 5

(SPOILER) Tenhle díl se mi líbil nejméně. Lottie mi neuvěřitelně drásala nervy svou neschopností, xanaxem a chlastem, celá vesnice mrtvých a na konci jsem se fakt musela soustředit kdo má s kým nemanželský dítě a kde skončilo a kdo s kým je jak příbuzný.

alexis818
09.08.2020 5 z 5

V pořadí již třetí kniha z vynikající série a opět na výbornou.Tohle já opravdu můžu a hodně si to užívám.Temná tajemství z minulosti,do toho hodně napětí a máme tady super čtenářský zážitek.Těším se na další díl.

Martiiiik
08.08.2020 5 z 5

Také jsem byla velmi nadšená :-) což je vidět, jelikož jsem začala knihu číst včera :-D mělo to spád, nešlo odložit.. :-) a ten konec, ikdyž jsem malinko tušila, byl prostě špičkový :-) a už teď se těším na další díl :-) a bude!!!

Knižní střípky
07.08.2020 5 z 5

Autorka mě opět nezklamala. Napsala hodně dobrou thrillerovou sérii, ani jeden jediný díl prozatím pro mě osobně nebyl slabší, líbily se mi všechny tři, vůbec se nedivím, že je tak úspěšná. Je temná, drsná, upřímná, na nic si nehrající. Sama hlavní hrdinka není ani náhodou vzorem dokonalosti, ba právě naopak. A i když bych ji někdy nejraději roztrhla jak hada, stejně ji mám ráda. STARÁ TAJEMSTVÍ budou pro Lottie zlomovým případem, po kterém již bude vše jinak a i já si z nich odnesla úžasný čtenářský zážitek.

nada3314
06.08.2020 5 z 5

Jo, tohle já můžu. Opět super čtení. S klidným srdcem, zařazuji tuhle sérii mezi mé oblíbené.