Sršeň létá v noci

Sršeň létá v noci https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/7843/srsen-leta-v-noci-7843.jpg 4 239 44

Píše se rok 1941 a válečná situace se pro britskou RAF nevyvíjí příliš nadějně – v dešti nacistické protiletadlové palby se k zemi řítí jeden spojenecký bombardér za druhým. Otázka, která vojenské i politické špičky Spojeného království znepokojuje, tedy zcela logicky zní: Jak mohou být Němci o pohybu britských letadel tak podrobně informováni? Ve stejné době objeví mladý Dán Harald Olufsen na ostrůvku Sande cosi podezřelého. Zpočátku sice neví, o co přesně jde, ale brzy mu začne být jasné, že si celou věc nemůže nechat pro sebe. V cestě k Britům mu však leží ledové vlny Severního moře. Haraldovi se sice podaří získat starý dvojplošník Hornet Moth, který by mu mohl v útěku pomoci, jenže... dá se s takovým letadlem vůbec létat...?... celý text

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Knižní klub

Hornet Flight , 2002

Skripi
02.01.2019 1 z 5

Toto sa nedalo ani dopočúvať. O ničom. Jeho štýl písania mi vadí. Ani téma ma nezaujala.

Evaho73
21.10.2018 5 z 5

Prečítaním tejto strhujúcej knihy som si iba potvrdila, že Follettov originálny štýl spracovania svojich románov mne osobne vyhovuje.
Dej príbehu odohrávajúci sa v období druhej sv. vojny v Dánsku je napísaný na základe skutočných udalostí, kde sa autor inšpiroval životom najznámejšieho dánského špióna Tommyho Sneuma.
Tento mladý dánsky špión bol podľa niektorých historikov ozajstný tajný agent na spôsob Jamesa Bonda a Ken Follett v knihe vykreslil jeho špionážnu činnosť dosť realistický.
Chválim aj excelentné opisy charakterov nielen kladných, ale aj záporných postáv.
Sršeň lieta v noci je kvalitné spracovanie vojnového románu, ktoré odporúčam prečítať !!!

Igor1311
09.09.2018 5 z 5

perfektne napísaný špionážny thriller o odvahe mladých dánskych ľudí, ktorí sú ochotní aj za najvyššiu cenu obetovať všetko pre záchranu dánska. avšak je trocha úsmevné, že hlavná postava, mladý harald, by dokázal so svojou priateľkou preletieť vzdialenosť z dánska do anglicka na starom dvojplošníku pri moderných stíhačkách luftwaffe. avšak ani táto malá chybička neubrala príbehu na spáde, napätí

Jaruš7
23.08.2018 5 z 5

Návnada přes audiočetbu zabrala, takže 1.část po stranu 220 audio, a pak kniha, neboť zvídavost je mou cností z nectností.
Dnešní úplňková noc mi evokuje ty knižní, úplňkové, bojové, to byl čas jistých náletů a nejistých návratů.
Jistá skutečnost v příběhu, je pohledem z jiné země na válku. Mimo jiné nese v sobě opět záplavu popisovaných odborných leteckých informací, a tak pocit pilotního kurzu s napětím se jeví jako povinná odměna.
Doba, která vygenerovala charaktery.
Poutavá četba s odkazem.

Jack Bauer
07.08.2018 4 z 5

Špionážní román z válečného prostředí se opět barvitě čte, tak jak je u Folletta zvykem. Zaujalo mě, jak Peter Flemming z hlouposti, tvrdohlavosti, fanatickou posedlostí a vlastně čirou náhodou úplně z ničeho rozkrývá špióny. Měl jsem tak trochu obavy, že mě kniha nezaujme, ale všechny jeho romány se čtou jedním dechem, ať vás dané téma baví či ne.Trochu nevěrohodné, závěr zkratkovitý, skvěle vystihnuté charaktery postav, napínavé až do poslední stránky.

Alizon
05.08.2018 4 z 5

Napínavá "folletovka", která i díky věku hlavních hrdinů (kterým proste musíte fandit) může oslovit mladší čtenáře. Žádné převratné literární dílo - ale moje očekávání, tj. napínavá a na druhou stranu ne hloupá knížka, bylo splněno.

Boby17
04.07.2018 5 z 5

S kenem Follettem jsem se tentokrát vypravil do okupovaného Dánska a setkal se s hrdiny protinacistického odboje, s odpudivými kolaboranty a fanatickým policajtem. Příběh je napsán strhujícím způsobem (živě si dovedu představit i filmové zpracování) a moji spokojenost vyjadřuji všemi hvězdami.

druzickaster
26.02.2018 5 z 5

Kniha je primárně asi určena pro mladší čtenáře, ale i tak se mi líbila. Poodhalení děje druhé světové války z pohledu Dánska a jeho obyvatel je zajímavé a poučné. Postavy dánských vyšetřovatelů se povedly dokonale, ty musí člověk nemít rád od začátku až do konce. Tady platí staré dobré, aktivní blbec je horší než třídní nepřítel...Vytkl bych asi až konec kdy se našemu mladému hrdinovi vyskytne tolik překážek a ústrků, že se tomu nechce ani věřit, o návštěvě baletu se raději nebudu ani zmiňovat. Mé hodnocení je lepší 4 a protože to nelze, dávám 5.

PADA123
13.12.2017 4 z 5

Další skvělá kniha od Folletta. Ale konec mohl trošku více rozvést, jak dopadli hlavní postavy.

LaKrec
13.11.2017 4 z 5

Pěkný válečný román....
Napětí od začátku až do konce. Děj jinak místy až téměř neuvěřitelný...

Kamil2
27.09.2017 3 z 5

Kniha má rychlý spád, je čtivá, napínavá, ALE chování postav naivní a neuvěřitelné, kdy jsem při čtení mnohdy "obracel oči v sloup"...být mi tak patnáct sežral bych to autorovi i s navijákem (rozuměj za full počet bodů)., ale takhle dávám za tři.

Warty
21.09.2017 5 z 5

I u téhle knihy autor prokázal své skvělé vypravěčské umění. Napínavé až dokonce, a to nejen díky špionážní tématice.

evask
26.08.2017 5 z 5

Četlo se to hezky, ale ty nástrahy, které musel Harald překonat, to už bylo trochu jak pohádka pro dospělé.

Kerberos
28.06.2017 5 z 5

Dobrý válečný román z druhé světové.

Kutmir
14.05.2017 4 z 5

Po trilogii Století jsem čekal, že tahle kniha nebude mít takovou kvalitu, ale naštěstí má. Je to výborný válečný román ,(ve kterém není nutné popsat zvěrstva ,,2SV" a miliony mrtvol, vyvrhnuté vnitřnosti atd.) , který je čtivě napsaný, má spád, někdy romantický, někdy smutný a člověk se u něj rozhodně nenudí. Už se koukám po dalším díle, Kavky. Hluboká poklona pro odboj za války.
,, Stateční lidé''!!!!!!

18.02.2016 4 z 5

mám rád knihy z 2.světové války,takže vyborná

rockin
12.11.2015 4 z 5

Musím říct, že Harald mě přišel jako Mekgajvr 2 a nad jeho štěstíčkem při vybruslení z X průserů jsem občas pozvedl obočí, ale jinak čtivá kniha, která má spád

Adjunkt
05.10.2015 4 z 5

Knihy se mi líbila. Napínavá a opět čtivě napsaná.
(Kavky jsou podle mě lepší;)

Luciga
11.08.2014 4 z 5

Co napsat... klasický follettovský styl - čtivá, napínavá, opět se člověk dozví i věci, které ještě netušil :). Stála za ten čas strávený čtením, určitě.