Srovnáno se zemí

Srovnáno se zemí https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415609/bmid_srovnano-se-zemi-B04-415609.jpg 4 605 81

2. vydání Bart Dawes stojí v cestě pokroku. Prodloužení dálnice pohltí prádelnu, kde pracuje, i dům, v němž bydlel dvacet let, v němž se miloval s manželkou a hrál si se synem. Než mu však město stačí tohle všechno vzít, stanoví si jediný úkol. A bude to msta, jakou dokáže napsat jen život – a Stephen King pod pseudonymem Richard Bachman.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Roadwork , 1981

brano279
08.04.2016 4 z 5

King je proste kráľ. Môže opisovať nedeľnú politickú debatu a bude to ako tretia svetová vojna

marek6463
23.03.2016 3 z 5

Průměrné jako Dlouhý pochod.

tlllk
03.03.2016 2 z 5

konečne to mám za sebou, sa nedivím že sa skrýval za pseudonym, až na tu jednu scénku so stopárkou to bola príšerná zlátanina.

wiix
26.01.2016 2 z 5

Pre mňa jedno z jeho najslabších diel, nevedela som sa naňho motivovať, miestami ma to nudilo aj napriek tomu, že myšlienka bola fajn.

evickakyticka
12.07.2015 4 z 5

Bachmana mám ráda. Je opravdu poněkud jiný. Hlavně, co se týče závěrů. Zatím mi vždy kápl do noty, i když jsem věděla, jak tato kniha skončí. Sfoukla jsem ji (i přes svou vytíženost) za pár dní, mám ji pořád v hlavě a to nejen proto, že hlavní postava byla tak "hezky" vyšinutá, že se mi prostě musela líbit.

Terva
19.04.2015 4 z 5

Pod pseudonymem Richard Bachman napsal Stephen King několik knih. Já jim říkám rychloknížky. Jsou celkem slabé (na Kinga) a neobsahují moc flashbacků. SROVNÁNO SE ZEMÍ je právě jedna taková rychlovka. Přečetl jsem ji už jednou asi před dvěmi léty. Teď jsem na ní dostal znovu chuť.
Příběh je jednoduchý a přímočarý. Jen sem tam se objeví nějaké to zabloudění do minulosti. Je to však krátké a děj nás rychle vede ke svému konci.
Pro fandy Stephena Kinga určitě nutnost. Pro ty, kteří mají strach z Kingovo nekonečných románů jako je
To, Svědectví nebo Pod Kupolí určitě nádherná jednohubka.

Tady malá ochutnávka:
Jídlo jim přinesla čísnice v bílém kalhotovém kostýmu. Její věk odhadl tak na tři sta, možná tři sta čtyři let. Váhu tak na polovinu......

Ginny
24.02.2015 2 z 5

Po dlouhé době kniha, kterou jsem neměla chuť dočíst. Po dvouměsíční pauze, jsem knihu přeci jen dočetla, ale to jen kvůli špatnému svědomí :-) Kniha mě nijak neoslovila, nebyla jsem schopná vcítit se do pocitu hl. postavy a ani jsem o to nestála.

kutikk
16.12.2014 2 z 5

Myslím, že u tohoto příběhu by postačila povídka. Zbytečně moc roztahané až místy nudné. Co se mi líbilo bylo, jak King napsal hlavního hrdninu, jak se v něm perou dvě osobnosti.

Nagadir
03.09.2014 4 z 5

Hodně pomalý rozjezd. Jedna z těch Kingovek, která mě ani tak moc nezaujala. Víceméně jsem se u ní dost nudila, až na ten konec, který byl docela dobrý.

Niraj
17.03.2014 5 z 5

Dobře čtivé, za dva večery bylo hotovo. Bart mi byl sympatický - jeho boj s větrnými mlýny, s průměrností zbytku společnosti, úřednickou mašinérií a pokrokem pro dobro většiny - docela jsem mu rozuměl. Tragický konec se v těchto případech předpokládá, jinak to ani skončit nemohlo a myslím, že i Bart byl s výsledkem spokojenej :-)

J.D
21.08.2013 4 z 5

Přiznávám, že ze začátku mě kniha moc nezaujala. V půlce knihy, jsem byl mile překvapen, všechno se rozjelo a já ji dočetl na jeden zátah. Možná je knížka jedna z Kingových nejslabších, ale rozhodně je nejlepší z nejslabších .Rozhodně doporučuji přečíst.

Thanyss
18.06.2013 3 z 5

Podle mě rozhodně asi nejslabší kniha, kterou jsem od Kinga četla a nezachraňuje to ani fakt, že byla psána pod pseudonymem Richarda Bachmana. Není to o tom, že by příběh byl špatně napsaný nebo, že by hlavní postava nebyla dobře vykreslená... Ale příběh chlapíka, kterému se život hroutí pod rukama jen díky tomu, že se odmítne vystěhovat kvůli chystané demolici jeho domu, mi zase tolik k srdci nepřirostl.

Edana
23.04.2013 4 z 5

A přitom stačilo, aby Bart chtěl žít. Všechno by bylo "v pořádku" (přestěhoval by prádelnu, koupil nový dům a žil by klidně a spokojeně s Mary). Jenže on se prostě rozhodl, že už nic nemá cenu. Osobně se domnívám, že takhle rozhodnutý musel být už ve chvíli, kdy ztratil syna. Rozšíření dálnice a likvidace všeho kolem pak už fungovalo jenom jako katalyzátor....
Trochu jiné a nezvyklé, ani ne moc děsivé (tedy pokud vás neděsí lidé v depresích se sebedestruktivními sklony), ale stejně úžasně čtivé. Ani ne moc napínavé, ten konec je dost očekávatelný....ale stejně je výborně zachycena ta postupná cesta k totální sebedestrukci.

X3ON
27.03.2013 5 z 5

tak srovnano se zemi mam docteno. Je to hodne dobre napsano, ctive a napinave. vubec jsem se u knihy nenudil a precetl jsem ji dvema dechy :D... docela jsem pochopil bartovo vnitrni silenstvi, ale porad jsem doufal ze se hodi do pucu jak vsem rikal :D, ale kdo vi jak pracuje silencova mysl:D. 5/5 diky Richarde ;)

doktorking
13.02.2013 5 z 5

Nechápu proč tohle dílo skoro všichni fanoušci Kinga odsuzujou.,proto mě mile překvapilo hodnocení zde na databázi.Jasně,kniha má dějově předem daný konec,ale je dost realistický(hlavně na AMERIKU a její dostupnost zbraní) a čte se skvěle,ja ho přečetl za jeden den,hlavnímu hrdinovi se bortí celý svět.Dokonale popsaná pasáž na večírku,jasná BACHMANOVKA se špatným koncem..dokonce jsem někde četl že kritika považuje tuhle knihu za nejhorší Bachmanovku,to je absolutní blbost,mimochodem docela si to umím představit zfilmované jako klasickou Tarantinovku.

zahadum
02.02.2013 5 z 5

King ak by nespravil kariéru ako svetovo uznávaný spisovateľ by sa poľahky uživil ako vynikajúci psychológ! Dôkazom je ďalšie majstrovské dielo ktoré je skorej detailný opis toho ako postupne strácate chuť bojovať s veternými mlynmi...môže to byť život sám...bezmocnosť nad stavebným rozhodnutím mesta o zbúraní vášho domu...k tomu strata dieťaťa .... nepovedal by som,že tomu chlapovi preplo..povedal by som,že ten chlap to vzdal...vzdal to drastickým spôsobom a King / Bachman zase predviedol,že vie pracovať s témami ktoré sa zdajú na povrchu banálne ale vo vnútri je to hotové peklo.
Do pozornosti by som ešte uviedol jeden film ktorý je v podstate o tom istom a je aj skvelo natočený : http://www.csfd.cz/film/8221-volny-pad/

MM_Master
21.01.2013 5 z 5

"Já nevím proč. Vy nevíte proč. Nejspíš to neví ani Búh. Je to prostě záležitosť vlády." /z rozhovoru s náhodným chodcem o válce ve Vietnamu, asi v roce 1967/

Jack Bauer
08.01.2012 2 z 5

Druhá kniha Richarda Bachmana co jsem četl a opět mě moc nenadchla. Napínavé? Ani trochu. Od samého začátku víte kam to spěje, spousta hluchých míst. S Bachmanem končím a vrátím se ke Kingovi, ale tam budu muset taky moc přebírat.

3DD!3
04.01.2012 4 z 5

Brilantní studie myšlenek pomalu ničeného člověka. Možná trochu předvídatelný děj King čtenáři vynahrazuje propracovaností každého detailu. Mám pocit, že do SROVNÁNO SE ZEMÍ vložil hodně ze sebe a ze svých obav v době hospodářské krize.

Petrvs
04.12.2011 4 z 5

Zajímavá záležitost, kterou jen těžko posuzovat.

Na jednu stranu lze konstatovat, že jde o slabšího Kinga (jak by se ostatně dalo obecně říct takřka o všech Bachmanech), předvídatelného, přímočarého, zdánlivě neinvenčního...

...ovšem na stranu druhou má ona nemilosrdná přímočará předvídatelnost děje jakési neodolatelné kouzlo, jako když pomalu a vděčně sklouzáváte do teplé a přívětivé náruče smrtícího močálu. Od určitého okamžiku se stáváte pouze zvrhle fascinovaným pasivním divákem a cele se soustředíte na jedinečný zážitek. Má to jakousi zvrácenou přitažlivost - směřování k bodu bez návratu a cesta za něj, za obzor příčetnosti...?

Možná průměrnější, ale velmi chytlavé počtení a důkaz, že Bachman/King umí i z tematického exkrementu uplést kvalitní nástroj sloužící k pohánění lichokopytníků. Na rozdíl od jiných a většinou lépe přijímaných a hodnocených Kingů skvělá gradace a nezprasený závěr...

Richard Bachman (p)
americká, 1947
1994  87%Řbitov zviřátek
2023  89%Pod kupolí
1993  90%Osvícení
2001  95%Zelená míle
2008  89%Svědectví

Kniha Srovnáno se zemí je v