Srdcerváči. Kniha 1

Srdcerváči. Kniha 1 https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413599/bmid_srdcervaci-kniha-1-lj0-413599.png 4 1170 223

Srdcerváči / Motýliky série

Grafický román o životě, lásce, a o všem, co se stane mezi tím. Charlie je nervák, přiznaný gay a přemýšlivý kluk, někdy možná až moc. Nick je zase veselý, měkkosrdcatý hráč ragby. Tihle dva se potkají na stejné škole a okamžitě se stanou přáteli, ale mohlo by z toho být i něco víc…? Minulý rok nebyl pro Charlieho Springa dvakrát dobrý, ale aspoň ho už nikdo nešikanuje a má tak trochu přítele, i když je to občas protiva a chce se scházet jen tajně. Nick Nelson o Charliem něco slyšel – o jeho coming outu minulý rok a o pár měsících šikany. Ale nikdy neměl příležitost si s ním promluvit. Až do začátku ledna, kdy se Nick a Charlie potkají na jedné společné hodině. Rychle se z nich stanou přátelé a Charlie se do Nicka brzo hodně zakouká, i když ani nepomyslí na to, že by u něj snad mohl mít šanci. Ale láska dovede překvapit a občas na vás ty dobré věci čekají přímo za rohem…... celý text

Literatura světová Komiksy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Heartstopper. Volume One , 2018

Knihotyna
19.01.2023 5 z 5

Knížka/komiks je krásně zpracovaný, upřímně i v této knižní verzi mi přišlo, jako bych nečetla, ale koukala na seriál. Charaktery Charlieho i Nicka jsou nádherně vykreslené právě díky ilustrace! Ty emoce!
Musím říct, že jsem si oba hned oblíbila. Culila jsem se od začátku do konce :). A těším se na další díly.
Pokud hledáte něco, co vám bude připadat jako pohádka, byť z reálného světa a okořeněná troškou peripetií, první díl mohu vřele doporučit! :)

Ivet_V
06.01.2023 4 z 5

Překvapilo mě, jak snadno se mi to v angličtině četlo. Bylo tam jisté kouzlo, které mi v překladu chybělo.

MargotWolandov
01.01.2023 5 z 5

Aww! To je supeeer!

Přečti_si
30.12.2022 5 z 5

Miluju! Prvně jsem vyloženě slupla seriál, na jeden zátah. :D Koukala jsem do 4 do rána a druhý den ho musela vidět ještě jednou a hlavně - skočit do knihkupectví pro předlohu - komiksy Srdcerváči. 1. a 2. díl je v podstatě dění seriálu, zpracování 3. a 4. dílu tak pravděpodobně ve druhé řadě seriálu. Seriál je předloze hooodně věrný, fakt mě to extrémně nadchlo a novelu Nick a Charlie si taky nenechám ujít!

david1457
30.12.2022 5 z 5

Někdo o tom možná řekne, že je to kýč, ale mě to bavilo od začátku do konce. Jemné, citlivé.

fvalek
27.12.2022 4 z 5

První jsem viděl seriál a přišel mi hrozně naivní, přeslazený, miloučký, nevinný... A přesně takový je i komiks. Je to možná kýč, nerealistický a k vzteku sladký, ale mně to vůbec nevadí. Docela rád si dávám LGBTQ+ knihy, seriály a filmy a bohužel musím říct, že ve filmech většina gay vtahů začíná tím, že se porvou a pak se z toho tvrdě ojedou a najednou je z toho láska na celý život. Takže tahle milá verze mě potěšila a tak jako s přiblblým úsměvem jsem si ji užil.

Alice Oseman je mlaďoučká a komiks si včetně kresby vytvořila úplně sama, takže za to veliký obdiv, a když porovnáme třeba s českou tvorbou, tak je to naprostá paráda. Kresba je velmi jednoduchá, ale přátelská a milá (třeba proti původním návrhům ukázaným vzadu), skvěle se hodí k celkovému ději, který je taky takový jednoduchý a jde rovnou k věci, i když v první knize se vztah mezi Nickem a Charliem buduje pomalu. Nebo tedy oni na to jdou dost zhurta, hlavně Nick, ale ten coming out tam je pomalý. Je vidět, že Alice je správná fanynka všeho možného, když do charakteristik postav zapojuje i koleje z Bradavic apod. a mně to je sympatické, já bych to u svých postav udělal taky...

Není to nějaké veledílo, není to nějaké velké drama, vážný příběh s důsledky, ale je to vážně taková příjemná oddechová četba, která potěší a zahřeje na duši. jen musíte mít správné rozpoložení a náladu a asi mít i dost měkkou osobnost. :D

marrie5227
13.12.2022 5 z 5

O fenoménu Srdcerváči jsem po seriálovém zpracování slyšela ze všech stran. Tak dlouho jsem čtení odkládala, až se mi naskytla příležitost vypůjčit si všechny díly od mé kamarádky, tímto tě zdravím, Kájo!, a konečně zjistit, co je na celé sérii tak senzačního.
Roztomilý a vtipný příběh o mladé a zmatené lásce, hledání sama sebe, nalezení opravdových přátel, opory a potížích dnešního světa teenagerů.
Linka Charlieho a Nicka je snadno předvídatelná a nečekají nás žádná velká překvapení, ale spolu s velmi milým grafickým zpracováním si užíváme romantický příběh se vším všudy.
Jediné mínus celé série, což možná bude jen můj osobní problém, bych zmínila možná až přehnanou koncentraci sexuálních menšin. Chápu, že celá série je založena na gay postavě Charlieho a bisexualitě Nicka, ale možná by nebylo od věci, kdyby každá postava v knize nebyla gay, bi, pan nebo trans..
Možná dám po téhle zkušenosti šanci i seriálovému zpracování, ale tohle setkání s mladou autorkou mi do budoucna stačilo.

NiolaYY
17.11.2022 5 z 5

Tohle jsem si ůplně zamilovala . Tahle kniha/komiks je roztomilí příběh, který mě fakt baví a taky popisuje jak těžký je v téhle době být ve skupině LGBT+ komunity . Opravdu jsem si taky zamilovala vedlejší postavy a hlavně Darcy a Tori ty úplně zbožňuju! Opravdu tohle vřele doporučuji! Za hodinu až dvě přečtené úplně na pohodu dávám 10/10 trochu ten příběh je uspěchaný ale nevadilo mi to :D

Griša
06.11.2022 5 z 5

Velmi milý grafický román s hezkým příběhem. Knížka je čtivá oddychovka, která nenásilnou formou představuje LGBT+ komunitu. Jednotlivé postavy si nelze nezamilovat, a i přes určitou naivitu, celý příběh působí roztomile a ne jako klišé. Určitě si přečtu další díly...

vevera6
27.10.2022

Pokud hledáte roztomilý příběh, kde je všechno dokonalý a neděje se nikde nic špatného, tak tohle je přesně to po čem byste měli sáhnout. Oddychovka u které netrpíte každou 5. kapitolu, že se danaý pár rozchází nebo podobné probémy.
Bohužel tomu ale tak nějak chybí nějaký příběh kolem, když se ohlédnu zpět, tak zjištuji, že jsem se vlastně nedozvěděla nic kromě toho, že Nick má psa a Charlie pár kamarádů.

Sylvanas
26.10.2022 4 z 5

První jsem viděla seriál, který jsem si už od začátku zamilovala.
I komiks mě moc bavil. Líbí se mi autorky styl kresby.

JulianaH.
09.10.2022 3 z 5

Překvapeně zjišťuji, že jsem první, kdo tohle veleslavné opus komentuje kriticky, a teď si připadám trochu zlá. Ale...

Oba dospívající hrdinové si vedou deníček o svých emocích. Nikdy se nepohádají. Chovají se zásadně ohleduplně a altruisticky, záporné vlastnosti nemají — nebo nám přinejmenším nejsou představeny.
Nick navíc nevlastní ani žádnou osobnost, jeho jedinou funkcí je zřejmě ztělesňovat autorčin fyzický ideál. Pokud jde o Charlieho, klidně mu přiznám, že je roztomilý, ale mám silné podezření, že to měla být postava autobiografická. Takže zase jedna z knih podle vzoru Stmívání — autorčino alter ego + vysněný protějšek? Romantická terapie psaním?
Příběhu to nemá, ani co by se za nehet vešlo. První díl se soustředí jen na vznik vztahu a na emoce hrdinů. Což by nemuselo být špatně, kdyby je zobrazoval trochu realističtěji. Takhle zůstává prostě růžovou knihovnou, tentokrát na „woke“ téma, a projekcí dívčích představ, jací by chlapci (hlavně homosexuálové) měli být.
Líbilo se mi, jak se oblečení protagonistů na obrázcích přizpůsobuje ročním obdobím. A to, jak si Charlie získá Nicka i prostřednictvím vztahu k jeho fence. Konec konců jsem u toho úplně netrpěla, protože jsem přečetla ještě další dva díly (jejichž kvalita i nadále upadala, a navíc začaly být poněkud heterofobní) z celkových čtyř. Takže s přihlédnutím k tomu, že jsem moc cynická a asi i stará na to, abych byla cílovou skupinou, 3/5*.

Listy
06.10.2022 3 z 5

Hezký a příjemný příběh, komiks mi přišel příliš stručný, ale možná je to tím, že jsem nejdřív viděla seriál. Možná by i působilo jinak, kdyby byl celý komiks barevný. Ale chápu, že se jedná o webové dílo.
Nicméně takovýto příběh podle mě na trhu chyběl, opravdový, přitom stále milý a nenásilně hovořící o lgbt+ komunitě.
Vlastně mám i dojem, že seriál oproti prvnímu dílu komiksu otevírá témat více. To všam nehodnotím ani tak, ani tak.
Celkově bych komiks doporučila, jen si nejsem jistá, zda do něj investovat částku, kterou za něj chtějí.

TomTomis
21.09.2022 3 z 5

Milé, něžné, ale i tak příliš zjednodušené. I v komiksu bych uvítal více textu, více obsahu. Knihu jsem si zakoupil jako e-knihy a měl je přečtené během chvíle. Jako papírové kusy mi to přijde skoro jako plýtvání papírem. Uznávám, že pro mládež je to přístupná forma, jak se seznamovat s některými věcmi... Hlavní postavy nejde nemilovat.

TerKáá
21.09.2022 5 z 5

Jedním slovem nádhera!

Pedruska01
14.09.2022 5 z 5

Přiznám se. Do tohohle jsem se nechtěla pouštět, možná - určitě z obavy obsahu. Přeci jenom, o tomhle hlavním tématu jsem vyloženě nečetla (nepočítám různé zmíňky v jiných příbězích), respektive jsem se tomu vyhýbala. Proto upřímně nechápu, jak je možné, že jsem se do toho pustila. Neoslovil mě ani ten boom, ani seriál. Něco jako "tohle není pro mě, ne". Musím také však přiznat, že mě to překvapilo, tedy jinými slovy - líbilo se mi to. Možná to bylo tím, jak jemné, milé a nevinné to bylo. Přeci jenom, hlavním hrdinům není tolik, větší děti. A to dělalo hodně.
První hlavní hrdina Charlie byl sympaťák, nesmělý, roztomilý a ať už byl jakýkoliv nezasloužil si být šikanovaný. Tohle se nedělá, ale co naplat, děti jsou zlé.
Druhý hlavní hrdinka Nick se mi líbil, neměl problém se zastat cizího a skamarádit se. Nehleděl na řeči. Zdál se také nesmělý, zmatený, ale i on byl sympaťák.
Musím říct, že se mi líbili a byla radost je sledovat. Oblíbila jsem si je. Nenašla jsem nic, co bych jim nebo příběhu vytkla. Naopak, jsem spokojená. Hrozně se mi líbili ilustrace a užila jsem si i to, že se jedná vlastně o komiks. Jsou to dlouhé, předlouhé roky, co jsem něco takového měla naposledy v rukou a byla to velmi příjemná změna.
V tom množství obrázků mnoho textu nebylo, a proto to byla doslova chvilková záležitost. Stránky se otáčely samy a mě bylo fakt líto, že je konec. A ten konec? Děláte si srandu? Tohle jsem teda nečekala, ani ve snu. Jasně, má to několik dílů, ale tak nějak jsem nepočítala, že mi to natáhne kšandy a konec. :D Zrovna v tom nejlepším, respektive nejnapínavějším.
No jsem zvědavá a fakt se těším, až se mi další pokračování dostane do ruky. Musím to pochválit, bylo to hezké, a to více směry. Překvapilo mě to. Určitě hodnotím plným počtem a mohu i doporučit. :)

Majka1979
02.09.2022 4 z 5

Asi najväčší šok pre mňa bol, keď som knihu otvorila a zistila, že som si kúpila komiks.
Ale zase na druhej strane - ilústrácie boli super a príbeh Charlieho a NIcka tiež.
Ich začiatky boli skvelé a to ako zisťoval NIck kým je, tak to tiež nemalo chybu.
Určite som rada, že som po knihe siahla :)

LimedkaMikki
20.08.2022 2 z 5

Tak i já si konečně přečetla Srdcerváče a... vážně nechápu to šílenství kolem nich. To se ti lidé setkali s gay tematikou poprvé, nebo co? Kresba byla průměrná, příběh je roztomilý, ale to je tak všechno. Vlastně jsem se tak od půlky knihy nudila a jen děkovala tomu, že je to komiks, protože tak jsem to aspoň měla rychle za sebou. Respektuju ty reálie okolo, Amerika, přiznání k tomu, že je někdo homosexuál a nějaké (ne)přijetí okolo, ale kvůli tomu to vážně zbožňovat nehodlám. Časem si možná přečtu i ostatní díly, ale bude to spíš později než dřív.

Lka
13.08.2022 4 z 5

Krásný milý komiks. Pěkné ilustrace.

Murasaki
09.08.2022 5 z 5

O komiksu Srdcerváči jsem slyšela už nějakou dobu zpět, jelikož moje sestra takové komiksy hodně čte, ale pořád jsem se k tomu neměla. Až díky seriálu jsem se k tomu konečně dostala a nechápu, jak jsem to mohla odkládat tak dlouho. Krásné, milé, při čtení jsem se téměř pořád usmívala, obzvlášť, jaký je Nick neuvěřitelné zlatíčko. Každý z nás by v životě potřeboval takového Nicka.