Povídky z jedné kapsy / Povídky z druhé kapsy

Povídky z jedné kapsy / Povídky z druhé kapsy https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/374014/bmid_povidky-z-jedne-kapsy-povidky-z-dru-B4c-374014.jpg 4 1370 158

Souběžné vydání dvou sbírek filozoficky laděných kriminálních povídek, v nichž se autor zamýšlí nad otázkami práva a spravedlnosti, dobra a zla, zločinu a trestu. Původně vycházely časopisecky na konci dvacátých let minulého století. Čapek napsal sice zábavné detektivní historky inspirované skutečnými případy, ale to, co čtenáře už několik generací při čtení těchto příběhů baví, je nádherná kultivovaná a hravá Čapkova čeština a nadhled a humor s jakým o "zločinných" lidičkách píše.... celý text

Paganfairy
10.06.2014 2 z 5

Četla jsem tyto povídky jen kvůli maturitě a bohužel ve mně nezanechaly žádnou významnou pohnutku, která by mě nutila si je přečíst znovu.

Skip
01.04.2014 5 z 5

Povídky z jedné kapsy

Co se týče formy, tak je to prostě paráda. Povídky se čtou doslova jedním dechem. A co se obsahu týče, tak ten poněkud kolísá povídku od povídky, ale dá se říct, že jsou to vesměs povídky zajímavé, přičemž mojí nej je Naprostý důkaz, jejíž pointa je perfektní.

Povídky z druhé kapsy

O formě platí to, co jsem napsal výše, přičemž je docela originální, jak na sebe jednotlivé povídky jakoby navazují, když ty příhody a případy vyprávějí různí chlapíci, sedící nejspíš někde u piva nebo něčeho jiného od alkoholu. Ovšem co do obsahu jsou tyto povídky poněkud slabší.

I přes tu kolísavost v obsahu si tam určitě každý najde tu svou nej a ty, které budou bavit více nebo méně. No a styl, jakým jsou napsané, proti tomu nemůže snad nikdo nic mít, a právě díky tomu, jak jsou skvěle napsané, patří ke skvostům české literatury.

kilometr
27.02.2014 4 z 5

Netřeba něco psát,netřeba doporučovat.To se musí číst.90%.

Esti
11.01.2014

Tak dneska jsem přečetla jednu povídku "Pád rodu Votických" a moc se mi líbila. Pobavila a dobře se četla. Náročné bylo akorát zorientovat se v rodinných vztazích historických postav.

Indian
10.08.2013 5 z 5

Povídky z jedné kapsy jsou rozhodně čtivější a lepší než roztahaný a chvilkama opravdu nudný povídky z druhý kapsy. Jako celek je to však geniální ve všech směrech :-)

kleria
09.06.2013 4 z 5

Povídky z jedné kapsy se mi líbily mnohem víc než z druhé kapsy. Sice jsem to musela číst kvůli povinné četby (které mě vůbec nebaví), ale tohle je velká výjimka. Myslím si že to stojí za přečtení ;).

čuřil
09.04.2013 3 z 5

Knížka tak napůl. Pobavila, ale i nudila.
Některé povídky jsou opravdu povedené, ale část se moc nenadchla.
Zatím u mě nejvíce od autora bodovalo R.U.R.

maple34
14.02.2013 4 z 5

Knihy Karla Čapka mne dlouho odrazovaly svoji náročností, ale rozhodl jsem se, že mu dám šanci,bez předsudků. A vyplatilo se, sbírka převážně detektivních povídek je ideálním společníkem pro nudné odpoledne či dlouhou cestu MHD :o) Některé povídky skutečně nadchnou, mají skvělý spád a rozuzlení, které jednou čekáte, jednou zase ne. Jsou zde však i povídky, které mi připadají, že jen vyplňují prostor. Celkově však vřele doporučuji a chystám se na další "čapkovky"

Kelíns
06.02.2013 3 z 5

Jak tak koukám cítím se skoro trapně, že dávám tak malá počet hvězd, kdyby to šlo dala bych alespoň tři a půl. Ale víc bohužel nemohu. Povídky byly hezké, ale ne pro mě. Četla jsem to pouze z důvodu povinné četby. Není ta knížka, kterou si někdy přečtu znovu.

Joges
31.01.2013 5 z 5

Pro mne nejlepší kniha z Čapkovy tvorby, a možná nejlepší vůbec. Nejoblíbenější povídky: Zločin na poště, Modrá chryzanténa, Experiment profesora Rousse, Šlépěje, Zločin v chalupě, Balada o Juraji Čupovi, Rekord, Poslední věci člověka ....

Zidanek
15.01.2013 5 z 5

Krásné povídky, které dokáží neskutečně zabavit. Vůbec nejraději mám povídku šlépěj :)

nikajeptiska
03.10.2012 5 z 5

Nadherny jazyk, kratke a poutave povidky. Knihu jsem cetla ted po 2. a opet jsem se zasmala......Opravdu prijemne cteni!!!

kajanovakova
15.02.2012 4 z 5

Příjemné čtení! :-)

Hancza
07.09.2011 5 z 5

Čapek byl opravdu výjmečný spisovatel. O zdánlivé maličkosti dokázal napsat hezkou a častou úsměvnou povídku... Nejraději mám asi povídku "Jehla"...

WEIL
10.08.2011 5 z 5

Tyhle povídky od K. Čapka mám v stálé lásce. Jsou především ze soudních síní, ale s autorskou invencí.

velbloudice
12.07.2011 5 z 5

Tato knížka byla skvělá. Moc ráda se k Povídkám vracím.

Jitule Š.
26.04.2011 4 z 5

Kapesní povídky jsou bezva. Hezká je Pád rodu Votických. Mně osobně se nejvíc líbily takové ty duchovní na konci prvního dílu a na začátku druhého - byly filozofické, ale žádná křeč. Občas mi Čapek přijde vyumělkovaný, jako kdyby nad každou větou dlouho přemýšlel, ale u Kapesních povídek tomu tak nebylo. Vtiúná je knížka Marsyas čili na okraji literatury - tam se s ničím nepáře, je vtipný, ironický a má pravdu:-))) Taky mám ráda R.U.R. Sice drama, ale čte se jedním dechem

Vendulik
22.03.2011 2 z 5