Špinavá práce

Špinavá práce https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/432893/spinava-pracepuQMCX-v38-.jpg 4 283 73

Špinavá práce série

Charlie Asher je úplně normální chlap. Lehce neschopný, mírně neurotický, tak trochu hypochondr. Je tím, čemu se říká beta samec – chlapík, který je vždy opatrný a věrný, ten typ, co je vždycky po ruce, když holku odkopne větší, vyšší, silnější alfa samec. Ale Charlie měl kliku. Je majitelem domu v srdci San Franciska a vetešnictví, které vede s pomocí oddaných, byť poněkud vyšinutých zaměstnanců. Jeho chytrá a krásná manželka Rachel ho pro jeho naprostou obyčejnost upřímně miluje. Ano, na beta samce si Charlie vede dobře. Tedy až do chvíle, kdy se mu narodí dcera Sophie. Zrovna když se porodem vyčerpaný Charlie chystá k odchodu z porodnice, zahlédne u Racheliny postele stát podivného muže v mátově zeleném obleku; muže, který tvrdí, že by ho nikdo neměl vidět. Jenže Charlie ho vidí a od té chvíle se začnou dít opravdu divné věci: Lidé kolem něj začnou umírat, na střeše jeho domu hřadují obří havrani a všude, kam se vrtne, jej pronásleduje temný šepot vycházející odněkud zpod chodníku. V jeho diáři na nočním stolku se začínají objevovat neznámá jména a než se naděje, umírají jejich nositelé. Zdá se, že si Charlieho Ashera najali na novou práci, nepříjemnou, ale zcela nezbytnou – práci Smrti. Je to špinavá práce. Ale někdo to přece dělat musí. Christopher Moore, díky jehož Nejhloupějšímu andělovi jsme propadli neodolatelnému kouzlu hororových Vánoc v Kalifornii, si tentokrát posvítil na neprobádané území, které nakonec budeme muset prozkoumat všichni – smrt a umírání. A výsledkem je román, který je legrační a vtipný, doslova k popukání.... celý text

Literatura světová Humor Fantasy
Vydáno: , Triton

A Dirty Job , 2006

SnowCat_5
19.05.2014 4 z 5

Kniha je dobře čtivá, jen mne na ní rozčilovala mírná hloupost hlavní postavy. Avšak děj má velmi zajímavý a podaný zábavnou formou.

čef
17.02.2014 5 z 5

Žertovat na téma smrt bylo vždy tabu. Přesto to lze a funguje to, jak nám znovu prokazuje tato kniha plná černého, lehce morbidního a duchaplného humoru. Asi to každý nedočte, racionální rozum to místy nepobere, ostatní se dobře pobaví.

mijala
12.02.2014 5 z 5

Černý humor perfektní a knížka měla svižný děj, tak že jedině doporučuji.

Carnifex
20.11.2013 5 z 5

Nádherné čtení, při obrovském přísunu endorfinu do čelisti.

ivusse
07.08.2013 4 z 5

Vtipně napsaná knížka, bavila jsem se.

Jibro
08.04.2013 5 z 5

Milá, hodně vtipná a lehce morbidní kniha o životě, smrti.... a něčím mezi tím. Popravdě, nejsem zrovna příznivec žánru, který propojuje náš reálný svět s nadpřirozenými jevy jako démoni, velké zlo povstává, vyvoleny nás musí zachránit bla bla....ale autor zaplnil příběh takovým množstvím humoru, že jsem se přinejmenším pousmál snad na každé straně a několikrát vyprskl smíchy hlavně nad dialogy mezi všemi ujetými postavami a postavičkami, které jsem si bez výjimky oblíbil. Došlo i na dojemné okamžiky a zajímavé životní teorie, na té o beta samcích asi něco bude. Charlie mi připomíná Arthura Denta nebo postavy z filmů W. Allena, vhozené do světa kanálových harpií, nadržených pekelných psů a oživlých kreatůrek, poskládaných z částí zvířecích tělíček - Tim Burton by měl radost a já vlastně taky, úplná "srdcovka" to není, ale od autora si s chutí přečtu i další knihy.

joslin
19.02.2013 5 z 5

Pecka! Vrele doporucuji, autoruv humor je na luxusni urovni :)

Selket
30.10.2012 4 z 5

Na doporučení kolegyně jsem si koupila poslední zlevněný kus, který byl v té době v knihkupectví k dostání a opravdu jsem nelitovala! Naprosto neschopný Charlie a jeho všeho schopné dítko mě naprosto uhranuli! Skvělý vysušený humor a spád.

Eneo
02.08.2012 4 z 5

Můj první "vtipný horor", docela dobře jsem se při ní nasmála, ostatně jako i ti, kterýmž jsem vybrané pasáže četla.

ŽabákDokvákal
02.01.2012 4 z 5

Kniha je ctive napsana, dej krasne ubiha a cteni me bavilo. Nejvice se mi libilo, jak se hlavni postava vyviji - z prizdisrace na muze cinu. Jen jsem cekal, ze se u knihy vice nasmeju...

Alexis
17.06.2011 5 z 5

Od CH.M. je kniha Špinacá práce moje srdcovka...a odvážim se říct, že i globálně je pro mně No.1!

st.me
26.02.2011 5 z 5

Nikdy nečtu stejnou knihu dvakrát! Tím jsem se vždycky řídila. Až do teď.

O příběhu obchodníka se smrtí jsem se jednou zmínila a podala (musím říct, že po tom co jsem ji zrovna dočetla) docela hrozný popis, kterému ale nechybělo nadšení z něj. A po čase jsem knížku dostala jako dárek.
Znovu děkuji! Myslím, že jeho hodnotu můžu úplně docenit až teď.

A teď k příběhu. Slzela jsem smíchy. Vážně. Děj je protkaný černým humorem a absurdními situacemi, u kterých se člověk smíchu prostě neubrání. Hladově jsem obracela listy, úplně mě to pohltilo.

Jediné co bych knížce mohla vytknout je to, že skončí.

Už se moc těším, až zapomenu detaily děje a já si knížku přečtu znova!
Tak moc je dobrá.

makemake
06.12.2010 5 z 5

Neskutečná knížka, skvělé čtivo pro cyniky a milovníky černého humoru. Děj a skvělý překlad vás nenechají vydechnout...na Vladěnino "Jáko medvěd" a na formuli "koťátko" nikdy, nikdy nezapomente! :D