Spasitel

Spasitel https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/476966/bmid_spasitel-TPX-476966.jpg 5 1709 474

Nové úžasné, napínavé meziplanetární dobrodružství od autora světového bestselleru Marťan. Ryland Grace zůstal jako jediný přeživší na zoufalé misi poslední naděje. Pokud selže, lidstvo zanikne. Je tu však drobný háček – Ryland to neví. Nedokáže se vybavit ani své jméno, natož že má nějaký úkol a jak ho asi tak splní. Všechno, co ví, je, že hodně hodně hodně dlouho spal. Že se probudil miliony kilometrů od domova. A že společnost mu dělají dvě mrtvoly. Jak se mu tak vracejí vzpomínky, dojde mu, že putuje nevelkou lodí, sestavenou všemi pozemskými vládami a vesmírnými agenturami a vrženou do hloubky vesmíru, aby odvrátila hrozbu vymření našeho druhu. A díky nečekanému spojenci se mu to možná i podaří...... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Laser-books (Laser)

Project Hail Mary , 2021

Jessica007
20.12.2023 5 z 5

Od autora jsem četla knihu Marťan, která se mi moc líbila a také Artemis, tam už jsem tak nadšená tedy nebyla. Spasitel je moje třetí kniha od autora a ta se mi líbila hodně (Marťan ale stejně nejvíc). Krásný příběh, kniha hezky napsaná.

LordBexr
17.12.2023

Perfektní, čtivé sci-fi, kterému není moc co vytknout a perfektně jsem se u čtení bavil.

jan0504
17.12.2023 5 z 5

Grandiózne. Neskutočne detailne prepracovaný sci-fi román. Je tam kopec technických, fyzikálnych a chemických detailov, ktorými sa treba prekusať, ale je to písane veľmi prijateľnou formou aj pre neznalých vedy. Každopádne príbeh, téma, postavy, dej na jedničku - veľmi originálne. Klobúk dole.

Gaudericus
16.12.2023 4 z 5

Velmi povedená kniha, která mě zpočátku (jakkoliv jsem s přírodními vědami a obzvlášť fyzikou roky bojoval) nadchla. Někde v polovině mi ale začalo vyprávění připadat rozvláčné a docela jsem se těšil na konec. Chvílemi mě příběh zase chytil, ale už to nebylo ono.

mil
15.12.2023 4 z 5

Měla jsem ráda Hvězdnou bránu nebo Star Trek, ale sci-fi prostě nečtu. Díky výzvě jsem přečetla Spasitele. Celkem jsem se jím prokousávala dlouho - té fyziky, chemie, astronomie... bylo fakt hodně :-) - a celou dobu jsem si říkala, jak tohle někdo může vymyslet. Ale byl to skvělý příběh, držel mě stále v napětí a konec překvapil.

Hellrampage
11.12.2023 5 z 5

Perfektné technické sci-fíčko a tentoraz o triedu ešte lepšie než Marťan. Z príbehu nechcem nič prezrádzať, pretože každý čriepok informácie je spoiler, no je to jazda od začiatku až do konca. Odporúčam prečítať. Na film sa už teraz neviem dočkať.

alnahu
10.12.2023 3 z 5

Já jsem tuto knihu přečetla díky čtenářské výzvě ,abych splnila poslední úkol-ale příliš mi nenadchla. Nějak jsem těm technickým informacím nerozuměla. A téma Sci-fi,není zrovna můj šálek.

Laféeverte
29.11.2023 5 z 5

Tohle mě hodně nadchlo, v podstatě jsem tu knihu nemohla odložit. Je to moc dobře vyvážená směs vědy, fantazie, vztahů....Nejdřív jsem prahla po tom, dovědět se, co má Grace za úkol a co se dělo na Zemi, pak jsem se nemohla dočkat každé další interakce s Rockym. Prostě Rocky se se vážně povedl a nejde si ho neoblíbit, dějové peripetie byly také věrohodné, nepřišlo mi to nijak natahované nebo umělé, včetně výborného závěru. Díky tomu, že Grace věci vysvětluje tak nějak lidsky, bylo i pro mě, která se zasekla na newtonovské fyzice a v okamžiku, kdy příklady ve škole začínaly slovy "jste ve vlaku jedoucím rychlostí světla...." vypínala mozek a sahala pro tahák v kalkulačce, všechno poměrně srozumitelné.

absa2611
23.11.2023 5 z 5

Nemám slov. Škoda, že už jsem ji dočetla. Přečetla jsem ji za několik hodin, od příběhu se prostě nedalo odtrhnout.
Co víc říct. Neskutečně úžasná a krásná kniha...
Jedna z nejlepších (možná nejlepší?), které jsem tento rok četla.
Deset hvězdiček je málo!

katerina3368
23.11.2023 5 z 5

Přesně kvůli takovým knihám jsem ráda, že existuje čtenářská výzva! Bez ní bych na knihu nejspíš nenarazil a to by byla věčná škoda. Humor mi v knize absolutně sedl a nahlas sem se zasmála opravdu hodněkrát. Před autorem opravdu smekám. Napsat knihu která má přiběh, který musí odpovídat fyzikalním zákonům a jeste to podat vtipně a čtivě, no prostě klobouček. Těším se na filmové zpracování!

RastazŘep
15.11.2023 5 z 5

Tohle byla naprostá pecka. Poslechnuto jako audio kniha ale Lukáš Hlavica to namluvil prostě skvěle a strašně hezky se mi poslouchal. Byl jsem napnutý, smál jsem se a na konci mi ukápla i slza dojetim. Určitě si to ještě přečtu ale jejich "hlasy" a zvuky mi přitom zůstanou v paměti. Jak už tu někdo psal je to: úžas, úžas, úžas

yellow
10.11.2023 5 z 5

Tohle byla naprostá paráda. Kdybych mohla, tak dám 10 hvězdiček z 5. Po Marťanovi jsem měla poměrně vysoká očekávání, ale Spasitel je lehce překonal a líbil se mi ještě mnohem víc než Marťan. Bylo to propracované, opět bylo hodně chemie, fyziky a biologie, ale skvěle se to četlo.

denoush
06.11.2023 5 z 5

Nepřestával jsem koukat, co jsou lidé schopní vymyslet. Takhle propracované a promyšlené sci-fi jsem snad ještě nečetl a opravdu smekám. Musím říct, že jsem knihu hltal a moc jsem se těšil až budu zas číst. Mimozemšťan Rocky byl fakt sympaťák a moc dobře napsaná postava. Prostě nemám slov, pecka.

midloch
24.10.2023 5 z 5

Třetí kniha od Weira a opět dobré čtení. Stylově podobné Marťanovi, kdy je hlavní hrdina odkázán pouze sám na sebe. Vyprávění opravdu trochu připomíná young-adult jak již napsal čtenář pode mnou, ale člověk si na to za chvíli zvykne a na čtivosti to tolik neubírá. Za sebe mohu říct, že jsem si knížku opravdu užil a byla jednou z těch lepších, které jsem letos četl.

mclenin
23.10.2023 4 z 5

Prvá kniha, ktorú som od autora čítal a napriek tomu, že ide skôr o soft sci-fi s akýmsi štýlom young-adult rozprávania (aspoň taký som mal pocit z vyjadrovania hlavnej postavy), ma pozitívne prekvapila - po pár stranách (tak trochu klišé vstupu do deja) a pristúpení na autorský zámer som sa dostal do príbehu a kniha sa už potom čítala sama. V kombinácii aktuálneho a retrospektívneho ma viac bavili časti odohrávajúce sa v prítomnosti vo vesmíre a vlastne všetko okolo riešenia hlavného a s tým súvisiacich problémov. Práve tento prvok nepoznaného / neznámeho, predstavovaný postupne autorovou imagináciou je to čo robí túto knihu jedinečnou a zábavnou.

NelaMaty
16.10.2023 4 z 5

Musím dát hvězdičku dolů, ale to jen proto, že vesmírné scifi není můj oblíbený žánr a že většině fyzikálních a chemických věcí jsem vůbec nerozuměla. Jinak oceňuji děj, čtivost i vzdělanost autora v oboru.

Radkas87
11.10.2023 4 z 5

Krasna kniha, napinava, zabavna a prekvapiva, ale tech technickych veci na me bylo trochu moc, ty me proste nebavily a konec prilis rychly.

kayu
27.09.2023 5 z 5

Andy Weir prostě umí. Kniha je natolik čtivá, že jsem se od ní vůbec nechtěla odtrhnout. Dynamika hlavního hrdiny a Rockyho mě moc bavila, mezi množstvím vážných a nebezpečných momentů tam bylo i mnoho těch, které dokázaly celou situaci odlehčit. Konec mě mile překvapil, dokonce ukáplo i pár slz.

cziss
25.09.2023 5 z 5

Fenomenální dílo moderní sci-fi. Kniha je nejenom dobře napsaná a napínavá, ale i dojemná a celkem dost poučná. Dle mě ještě o něco lepší jak autorovo dílo Marťan.

Bramborak81
24.09.2023 3 z 5

Četla jsem díky výzvě, a již poněkolikáté mě to zaválo mimo mnou obvykle čtené žánry. Trochu mi chyběl humor z Marťana, který mě zaujal o maličko více. U Spasitele mě hodně bavil konec, který jsem takto nečekala. Další přečtená kniha, od autora, který píše opravdu skvěle a pro čtenáře-začátečníka se sci-fi to byla ideální volba.

vesmír mimozemšťané sci-fi

Andy Weir