Rázová vlna ekniha

Závěr akčních postapokalyptických bestsellerů Spad a Poločas rozpadu. Válka skončila. Zbyla jen vzpomínka v podobě zničené planety, na jejíž povrch dopadly stovky jaderných hlavic. Starý svět zmizel a ten nový je jiný – divoký, nemilosrdný, radioaktivní… V jeho troskách řádí měnitelé – nájezdníci, dobyvatelé, a hlavně kult, který shromažďuje atomové bomby k jednomu velkému konečnému odpálení. Věří totiž, že Bůh chtěl zničit svět, ale něco se zvrtlo, a tak je třeba dokončit rozdělanou práci za něj. Jenže jsou tu lidé, kteří nukleární zimu nechtějí, kteří pamatují staré časy a věří, že tenhle svět ještě stojí za záchranu. „Je to naše práce, protože v tomhle posraným světě je to vždycky naše práce. Nezbyl totiž už nikdo, kdo by to mohl udělat za nás,“ říká plukovník Michálek....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/363280/big_razova-vlna-FFf-363280.jpg 4.3745

Spad 3.

Romány, Literatura česká, Sci-fi

Vydáno: (ekniha), Epocha (ČR)

Kniha Rázová vlna

Peter73

Záverečný diel trilógie. FK rozohral akčný dej plný prenasledovanie. Dej je prešpikovaný aj drsejšími erotickými pasážami. Kniha bavila a čítala sa jedným dychom, záver trochu prekvapil , ale je to autorova voľba ukončenia trilógie. Ten kto čaká kvatnané opisy, tak nech po tejto knihe nesahá, je to len a len akcia aj keď niekdy drsná. U mňa jednoznačný plný počet *.

Tomas20042004

Dalšie dobrodružstvo kapitána Michálka, Nacumi a Alice. Príbeh plný akcie a napätia. Samozrejme asi milión vystrielaných nábojov. Dej stále napredoval a nebolo tam žiadne hluché miesto. Dalšia kniha zo série ktorá sa super čítala.

Mudry

Musím říct, že poslední díl byl trochu slabší. Bezpochyby nejbrutálnější . Nicméně nespokojená rozhodně nejsem.

karol.cadex

Dovolím si trochu ujet a můj komentář bude možná trochu mimo. Nebo jsem jen mimo já a hledám v tom něco, co tam neni. Ale s ohledem na aktuální dění mi nemůže nikdo vyvrátit, že už teď je svět po kolena v hovnech.
Plukovníka Michálka miluju. V prvním díle ještě ne, ve druhým už tak jako byly náznaky, ale tady to bylo jasný od začátku. Čekala jsem, že se něco špatnýho mezi ním a Nacumi stane, Kotleta na to připravuje čtenáře vlastně od začátku, ale (tududutum, nechť si každý přečte). Alice dostala trochu méně prostoru, za to perfektní příběh.
Oni vlastně všichni ty lidi tam jsou strašně svoji. A teď se dostávám k tomu, co jsem avizovala na začátku. Kotleta nemá pravdu. Takhle bysme svět nikdy nezachraňovali, i když bych si to strašně přála. Jenže v naší dnešní společnosti nejsme schopný najít takovýho morálního hrdinu jako je David Michálek. Neni to reálný. Jsme tak hrozně vykořeněný a celá naše země je v takový prdeli, že bysme se pomlátili navzájem, rozutekli se do všech koutů a nebo vlezli do řiti celýmu Rusku.
A to je mi na celý týhle sérii strašně líto. Nevážíme si ničeho a nemáme důvod bojovat a bránit si naše hodnoty. Protože ty dávno vyčpěly.
No. Dostala jsem se jinam, než jsem chtěla. Muselo to ven.
Abych nebyla úplně trapná - sexuální scény jsem dokázala přečíst jen první dvě, pak jsem je musela přeskakovat, bylo to nějaký až moc živočišný. Masakry obyčejných lidí jakbysmet. Za to jednoduchý fórky, v těch jsem si libovala.

LiberX

Nejslabší díl série, i když to záleží na preferencích.

Prásk? Prásk! Bum! Prásk! Kurva?!?

Rázová vlna je jedna nekončící mela překypující násilím a vulgarismy. Chvíle, kdy se nikdo s nikým bezhlavě neřeže, tu jsou jen proto, aby vyplnily dějové vakuum a daly prostor ukojit autorovi porno fantazie.

Škoda. I přes řadu zajímavých nápadů, svébytný humor a povedený konec se mi tahle kulhánkovina nedokázala trefit do noty.

Turante

Tenhle díl jsem začala číst okamžitě po druhém, prostě jsem potřebovala vědět, jak to dopadne. Moc se mi líbí, že autor dokáže popsat nejen zlo, kterého jsou lidé schopni páchat sami na sobě a ostatních, ale i to dobro. Opět plno akce a zvratů, konec vcelku překvapivý i když se dal čekat. A jdu na čtvrtý díl ;)

Ivushaak

I tento díl nezklamal, opět byla celá kniha nabitá akcí. Škoda toho závěru.

Z Prahy do Brna s malou zajížďkou na Ukrajinu a do Moskvy... Opět trochu Kulhánkovský styl, mrtvoly se kupí a lidstvo duševně degraduje. Za mě super na oddech, pokud ovšem nezabřednete do přemýšlení o tom, jeho všeho jsou lidí vůči sobě schopní.