Spáčka a vřeteno

Spáčka a vřeteno https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/270127/bmid_spacka-a-vreteno-FGC-270127.jpg 4 433 103

Královnině zemi bylo ono království vzdušnou čarou nejblíže, ale přes horský hřbet, který sloužil jako hranice mezi těmito dvěma královstvími, nedokázaly přelétnout ani vrány. Možná si myslíte, že ten příběh znáte. Vystupuje v něm mladá královna, která se má vdávat. Dále pár dobrých, statečných, houževnatých trpaslíků, hrad zarostlý trním a princezna, kterou čarodějnice proklela, aby spala navěky. Jenže tady nikdo nečeká, až se objeví šlechetný princ na věrném oři. Tahle pohádka se spřádá z nití černé magie, která se kroutí a stáčí a pableskuje a září. Královna by si snad mohla vysloužit hrdinské ostruhy, pokud princezna potřebuje zachránit…... celý text

Literatura světová Novely Fantasy
Vydáno: , Albatros (ČR)

The Sleeper and The Spindle , 2015

Drea
05.11.2016 4 z 5

Božský Gaiman, božský Riddell, nečekaná pointa, nebojácná hrdinka, zombíci, duchařina....
Já jsem víc než spokojená a myslím, že bratři Grimmové by byli také.

zuzca.h
06.10.2016 5 z 5

Opravdu velmi zajímavé a netradiční zpracovaní. Gaiman opět nezklamal:) a jako bonus super ilustrace.

momo01
28.09.2016 4 z 5

Mám ráda pohádky, Gaimana a překvapení. Tady jsem si užila hned 3v1. A ty kresby....

Nifredil
26.06.2016 5 z 5

Je to ten známý příběh a vy něco čekáte, ale ono to tak sice je, ale vlastně je to všechno úplně jinak. Malinká kniha rozsahem, ale krásná. Gaiman opět nezklamal. Knížka ve mě doznívá ještě druhý den a jsem moc ráda, že jsem se nakonec odhodlala pořídit ji domů. Přišla jsem totiž díky ní na chuť Chrisi Riddellovi.

LilianaFalcon
11.06.2016 2 z 5

Zajímavé pojetí, ale neoslovilo mě to. Jenda hvězdička je za nádherné ilustrace a celkové grafické zpracování a druhá za nápad.

Mikik
21.03.2016 5 z 5

Nádherná kniha. Krásný příběh, který je doplněn opravdu dokonalými ilustracemi. Rozhodně doporučuji.

Miricius
09.03.2016 5 z 5

Pekný príbeh, ešte krajšie ilustrácie.

Canney
29.02.2016 5 z 5

Spáčka a vřeteno mě naprosto okouzlila, jak příběhem tak těmi ilustracemi. Příběh je hezký a některé scény jsou dokonce temnější, mrazivé a ponuré. To hlavně díky ilustracím, které zaručují nezapomenutelný čtenářský zážitek! Je to moje první kniha od Neila Gaimana, ale s jistotou mohu říct, že nebyla poslední!
Knihu bych doporučila všem milovníkům pohádek ať už se jedná o děti či dospělé. Věřím, že tuto povídku si užije každá věková kategorie.

Vera Silent
25.02.2016 5 z 5

Za me je knizka nadherna. A samozrejme, jde tu velmi o ilustrace. Tohle neni zadny roman, ale umelecke dilo celkove. Proc by mel byt ilustrator knizky vzdycky chapan jako druhorady a jeho ilustrace pouze jako doplnek? Protoze tak jsme na to zvykli? Zvyk je pekna nuda!! Tihle dva navic funguji spolecne dokonale.

Jiste, ze pribeh je kratsi, neni v nem nic extra uzasneho, ale uprimne, co cekat od pohadky? Naopak se mi libil humor i vynalezavost vypravece. Take feministicka kuraz kralovny me bavila vcetne moralniho poselstvi, ze jake si to udelame, takove to mame. A ze je to strasidelne? Deti meho bratra (1./2. trida) si umi zapnout sami pocitac a pustit pc hru. Vyrustaji s tim, ze jdou strilet zle pandy ci co. Televize je taky plna kdovi ceho, i filmove pohadky jsou plne valek, draku, certu... a nablblych princezen, jako ta, co si retardovane hazi zlatym mickem, tyra zabu a ze sve vlastni blbosti prijde k princi, nebo ty, co vzdycky neschopne cekaji, az jim nekdo zachrani kuzi. To mi teda prijde jako nebezpecnejsi vychovny priklad. Tady ty mumie a jeden usekly ud zadne dite moderniho veku fakt nerozhodi. Pokud nechceme vyvochavat deti v pralese..., moment, ten prave vypalujeme. Tak smula.

Me jako dite fascinovala Erbenova kytice, prave i tim, ze je trochu strasidelna. A decka, co jsem vedla na tabore? Po nejakem to strasidelnem pribehu by se utloukly! Deti tohle zvladnou s prehledem.

Dadula118
06.02.2016

no...trochu mě to zklamalo,čekala jsem víc.Taková hodinová pohádková jednohubka.Ale pěkné ilustrace,to jo.

Cibak
26.01.2016 5 z 5

Milá oddechovka. Trošku komiks, trochu kniha. Pohádky trochu jinak...

bosorka
24.01.2016 5 z 5

Nádherně vypravená kniha, úžasné kresby. Příběh pohádkový, sice známý, i když... Za tu výpravu ale prostě musím dát 5, knížkou se doslova kochám.

ziriant
24.01.2016 2 z 5

Opravdový čtenář by měl číst tuto knihu nejen jako komplexní dílo, ale ve druhé úrovni i s klapkami na očích. Vnímat pouze text. I když věřím, že by to byla docela nuda, tak potom chápu ta vysoká hodnocení, která nejspíš vytáhla nahoru naše stračí touha v očích. Ač je ve mně také stále něco z holčičky, která si ráda pohladí s nadšením v duši ty zlatem potažené strany, přece jen tu literární náročnost už neošálí zlatem dekorovaná slova. Popravdě nebýt výtvarné strany, která se prostě ilustrované knize nedá odpárat, dala bych hodnocení ještě nižší. A to jen díky celkovému pohledu, poněvadž při bližším zaměření se na obrázky jsem zjistila, že se mi vlastně nelíbí! A dětem bych to nečetla.

Popluh
11.01.2016 4 z 5

Hezký příběh podvratně si pohrávající s pohádkovými archetypy pro děti všeho věku. Všudypřítomné ilustrace jsou hezké a precizně provedené, ale ne náhodou se tu u kreseb rozplývají především ženy/dívky. Příběh měl určitě potenciál na temnější a rozsáhlejší zpracování, tahle zkratkovitá verze doplněná a místy i dovyprávěná ilustrací ale jako oddechová jednohubka nezklame.

bibi.r
11.01.2016 4 z 5

Naprosto báječná kniha.
Téměř magické ilustrace dodávají příběhu, který má velmi překvapivý průběh a konec grády.

Modrý medvěd
04.01.2016 4 z 5

Zařazuji do čtenářské výzvy - Oblíbená kniha mého dětství. Já vím, vyšla teprve minulý rok. Nicméně jako dítě jsem milovala pohádky a o princeznách zvlášť. A tato útlá kniha se na dvě z nich dívá ze zcela jiného úhlu.Putování pod horou mi zase připomnělo Tolkieana. Krásné ilustrace a obálka dotváří celkový dojem. Bez nich by nebyla kniha úplná. Takže pro mne návrat do dětství + něco navíc.

nemer
02.01.2016 2 z 5

Pro mne je tato kniha zklamáním, po jazykové i obsahové stránce. Vzhledem k nadšeným recenzím jsem očekávala něco výrazně lepšího. Příběh mne nepřekvapil a neuchvátily mne ani ilustrace (a nebála bych se jich ani v 9 letech, když v pěti byla mým pokladem Kytice, kam se na ni hrabou moderní pohádky) Asi jsem už moc stará. Taková Maleficent je mnohem poutavější :)

zuba
31.12.2015 5 z 5

Ta kniha je jako lišejník. Symbióza rostliny a houby. Kresby a příběhu. Jeden bez druhého? To by nešlo. Takhle je to parádní práce se známou pohádkou. Dějové zkratky, které každý pochopí. A vlastně mě to nutí si to přečíst znovu a znovu a nebo jen koukat na obrázky. Prostě kniha napořád. Chtěl bych se tam někdy do toho království podívat. Pozdravit královnu a dát si s trpaslíky pivo.

MartinaF
26.12.2015 4 z 5

Moc krásné. Jsem překvapená příběhem, jak si s ním autor pohrál a skloubil dvě pohádky do jedné. A ilustrace? Tak to jsem úplně ztrácela dech.

Stejně jako Brambram souhlasím s tím, že kniha je určená pro mnohem starší čtenáře než pro devítileté děti. Já bych se určitě bála.

Ale jinak palec nahoru.

gabriela9668
01.12.2015 5 z 5

Krásné ilustrace. Příběh zaujme jak děti, tak dospělé.

Locus Poll Award (ocenění)

Neil Gaiman
britská, 1960
2006  87%Nikdykde
1997  87%Dobrá znamení
2001  81%Američtí bohové
2017  82%Severská mytologie
2007  85%Koralina

Kniha Spáčka a vřeteno je v