Sonáta pro Azazela

Sonáta pro Azazela https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/429235/bmid_sonata-pro-azazela-duk-429235.jpg 4 188 37

Kladivo na čaroděje série

Čtvrtá epizoda populárního fantasy seriálu, tentokrát poprvé z pera slovenského autora. Na tajném místě se chystá dražba. Ale dřív, než stihne dražený předmět změnit majitele, zhasnou v budově všechna světla. Obchodníci záhy zjistí, že jsou uvěznění v betonovém bludišti. V silném mrazu, bez elektřiny. Ve vzduchu visí dusivý zápach síry, za každým druhým rohem číhá smrtelné nebezpečí a v uších všech přítomných šumí podivná hudba, která je přivádí k šílenství. Jediný, kdo zatím neztrácí duchapřítomnost, je Felix Jonáš. Bude ale schopen vyřešit tuhle záhadu dříve, než sám ztratí zdravý rozum?... celý text

Romány Literatura slovenská Fantasy
Vydáno: ekniha , Epocha (ČR)

Sonáta pre Azazela , 2013

JosefW
09.09.2017 4 z 5

Čtvrté pokračování nás, spolu s Felixem a Klaudií, zavádí na melouch do Nitry. Venku padá sníh, dveře jsou zavřené, atmosféra houstne, mrtvol přibývá a ve vzduchu jsou cítit temné magické síly. Výlet na Slovensko se mi líbil, humoru sice ubylo, ale pokus o navození temnější atmosféry dopadl celkem dobře. A že byli vynecháni Vincent s Walterem mi projednou nevadilo, změna je život.

pejty
21.03.2017 3 z 5

Dušan Fabian dokázal napravit to fiasko s Krutými stroji a vrátit této sérii šmrnc. Vtipné a napínavé čtení, které se přečte jedním dechem. Jediná škoda je že autor tu použil pouze polovinu týmu a bohužel vynechal mé oblíbence. Ale nemůžu chtít vše, že?

Hadati
01.04.2016 3 z 5

Tento díl se honosí tím, že se jedná o první knihu z této řady, která byla napsána zahraničním spisovatelem – Slovákem. Felix a Klaudie se vydají za melouchem do Nitry. Naštěstí, přestože je tento díl psán Slovákem a příběh se odvíjí na Slovensku, není pozornost českého čtenáře a toto oddychové čtení narušeno tím, že by kniha byla psána slovensky. Dokonce i řeč slovenských postav je psána v češtině, což považuji za pozitivum. Přestože slovenskému jazyku rozumím, považoval bych ho zde za zbytečně rušivý.

Celý děj se odvíjí na jednom místě, kdy jsou z něho tentokrát zcela vyškrtnuti Walter a Vincenc. Autor se pokusil navodit hororovou atmosféru místa odstřiženého od ostatní civilizace, kdy jsou lidé odkázaní jen sami na sebe a na své společníky, které však neznají. Mohou tedy jen hádat, kdo zde má jaké motivy, kdo je vrah, který je postupně likviduje, anebo zda se na tom místě ukrývá někdo další, kdo vraždí. Hrdinové pak postupně odkrývají pozadí celé věci. Zatím se jedná o nejslabší díl série, přestože ani jemu nechybí humor. Nejzábavnější částí knihy je však krátká kapitola o Walterovi a Vincencovi, kteří se společně vydají v Praze za zábavou. Tato kapitola však nijak nezasahuje do hlavního děje.

QEDS
13.03.2016 4 z 5

Podle mého standart co se týče série Kladivo na čaroděje. V tomto díle bylo méně humoru, ale přesto jsem se někdy rozesmál tak moc až se na mě přítelkyně nechápavě dívala. Za mě doporučuji.

Asora
05.08.2015 5 z 5

Po slabších Krutých strojích, jsem se trochu bála, že to dopadne stejně ne-li hůř ale moje obavy byli zbytečné. Sice mi tam chyběl Vincenc a Walter, ale tu jednu mini kapitolku co dostali stála za to.
Ze začátku mi chvilku trvalo než jsem se začetla, ale pak jsem zbytek přečetla pomalu na jeden zátah. Příběh byl zajímaví a skvěle napsaný.

Pravda.Shin
01.08.2015 4 z 5

Morbidní, ale zatraceně vtipné.

tenax
06.01.2015 4 z 5

Postupné vyvražďování účastníků uzavřené společnosti připomíná Deset malých černoušků a podobné detektivky, když se do věci ale zaplete démon Azazel a duch nitranského kata, je zaděláno na napínavý akční příběh. Myslím, že nijak nevybočuje z celé série, čtení „odsejpá“, chytne a nepustí do poslední stránky. Já se bavil a nic víc jsem ani neočekával.

OldaB
02.01.2015 5 z 5

Hrůzyplná vyvražďovačka ala deset malých černoušků. Felix Jonáš tentokrát tahá za kratší konec a hned od začátku se veze pekelnou dráhou. Zatím nejlepší díl.

Budulman
01.06.2014 5 z 5

Tak tenhle díl byl po třetím lehce slabším zase zpátky na úrovni prvních dvou.
Trochu jsem se lekl začátku, kdy styl psaní začal v přítomném čase, mě to vždycky přijde jako bych četl scénář a nejsem schopný takový styl psaní překousnout a vůbec se na knížku soustředit. (dalo by se říct, že to dokonce nepřekonatelně nesnáším)
Každopádně byl použit jen na Intro a Outro, což mi spadl kámen ze srdce, protože jsem tento díl nakonec nemusel přeskočit... a bylo to dobře :o)
Užil jsem si to a můžu pokračovat s dalším dílem :o)

kloin
26.04.2014 4 z 5

Tento díl serie se mi zatím líbil nejvíc.

witko
11.04.2014 4 z 5

Tentokrát zasahuje pouze dvojice, ale není to na škodu. Sice mi trošku o proti předchozím dílům chybělo víc hlášek, ale to subjektivní pohled každého. Hodnotím kladně a musím říci, že si mne tahle série získala.

Dandulka
28.02.2014 5 z 5

Co všechno se může stát za jeden den!
Napínavé a čtivé, místy i humorné! Tak jsem moc zvědavá, co bude v dalších dílech! Laťka je dost vysoko.

maekar
22.09.2013 5 z 5

Zatím asi nejlepší díl. Krásně promakaný příběh a hodně hodně brutálně vtipný.

Stinger78
10.08.2013 5 z 5

Malá odbočka od hlavního děje, Felix s Klaudií v samostatné akci. Za tento nápad autora chválím, nikterak to nepoškodilo hlavní linii série - ba naopak. Děj měl drajv, díky jednomu místu a pouhým několika hodinám to neuvěřitelně odsýpalo a nemělo to hluchá místa. Líbilo se, chválím, už teď se těším na "pětku".

ikshorm
10.07.2013 5 z 5

Já mám naopak z čtvrtého dílu asi nejlepší pocit. Uvidíme po týdnu, dočetl jsem to před hodinou, ale načasování celého děje do několika hodin a hutná mrazivá atmosféra příběhu prospěly.

N10Tikky
20.06.2013 2 z 5

Souhlasím, zatím nejslabší. 3* jsou z hodně přivřenýma očima a jen pouze v rámci dané série. Pokud bych měl knihu hodnotit objektivně i s knihama mimo sérii, tak jednoznačně 2*.

Edit:
Sakryš, po víc jak týdnu od přečtení se mi vybavuje pouze zklamání. Měním na 2*. Nedá se nic dělat. Prostě je to slabota a nemůžu tomu v hodnocení tak moc nadržovat... :)

xflori01
20.06.2013 3 z 5

Tak určitě zatím nejslabší díl. To, že se Dušan nesnaží úplně navodit stejnou atmosféru jak Pavlovský není úplně od věci. Knížka je hrozně jednoduchá, nejsou zde žádné vtípky, nic. Ale nemůžu říct, že by se to četlo špatně.

Největší mínus pro mne bylo: Felix s Klaudií odjíždí no Nitry, no a tam jsou přece Slováci.. Takže když ti česky mluvící Slovák řekne, že podle tvého českého přízvuku... Hrozný. Pro příště bych doporučil, nechat slovensky mluvící postavy v knížce mluvit slovensky. Není to tak vzdálený jazyk, je mu rozumět a kolik zahraničních autorů to tak provádí (pošlou hrdinu do Španělska a tam mluví domorodci španěsky a čtenář si to buď dohledá, nebo to přeskočí, ale krásně to navodí atmosféru dané země).

+ Co sakra měl být ten úryvek s Vincentem a W. Vždyť ti do děje vůbec nezasáhli. Buď měli alespoň přes dálku pomoc Felixovi nebo je měl Fabian nechat pod ledem.