Sólo pro Kristýnu

Sólo pro Kristýnu https://www.databazeknih.cz/img/books/71_/71675/solo-pro-kristynu-71675.jpg 4 455 33

Patnáctiletá Kristýna má před sebou první velkou životní volbu: zda zůstat po rozvodu rodičů u matky, anebo u otce. Rozhodování je nečekaně těžké a složité – a Kristýna tu starost vyřeší velmi svérázně. Sbalí batoh a uteče z domova. Na svém prázdninovém putování a hlavně u pratety na venkově, kam posléze dorazí, pozná nejen nové přátele a první lásku, ale vyluští i velké tajemství mámina života. Domů se vrací jiná Kristýna – vyrovnanější, moudřejší a dospělejší o víc než pouhý měsíc.... celý text

pavlinkaa
07.10.2016 5 z 5

Moc pěkná kniha, musím zařadit mezi jednu z nejlepších od paní Lanczové :)

Ann98
25.06.2016 5 z 5

Krásná kniha, ale mám z ní smíšené pocity. Je opředena tajemnem a záhadami, což ji dodává zvláštní kouzlo. Líbilo se mi jak se Kristýna chvilkami vracela do minulosti a vzpomínala. Trochu mi nesedl Martin, litovala jsem každé minuty, kterou s ním Kristýna promrhala (dokonce jsem si i myslela, že s ním zůstane, ale nakonec se tam přeci jen objevil Šimi).

MíšaK.
28.07.2015 3 z 5

Docela dobrá knížka, ale kdyby nebylo zápletky s oběšencem, nebavilo by mě to.

KatnissLavender
01.12.2014 5 z 5

Tak tahle "Lanczovka" je pro mě jedna z nejlepších. Líbí se mi lehký nádech tajemna i atmosféra tetina domu. Zajímavé rozuzlení, poznání a pochopení, že nemusí být v životě všechno tak jednoduché, jak se na první pohled zdá.

Filatov
04.11.2014 4 z 5

A protože jsem nemocnej a nemám nudou co dělat, tak jsem tuhle knížku ukradl přítelkyni z knihovny a začetl se do ní. Nu což, že je to čtivo pro pubertální dívky, tahle knížka se dala v pohodě přečíst a zároveň mě docela i bavila, protože takovej exkurz do hlavy patnáctiletý nány, která si myslí, že je nejlepší na světě neměl chybu. Za to jak se chovala ke svým nápadníkům, bych jí nejradši vypleskal, ale ty holky a i kluci to v tomhle věku prostě tak mají. Lanczová myšlenky hlavní hrdinky popsala asi hodně přesně. Pro dívky vě věku od 14 do 17 let si myslím ideální čtení.

KikiEli
22.08.2014 5 z 5

Škoda, že se této knížce ty dnešní nevyrovnají. :) Ano, Lanczovky jsou fajn, ale ty starší mají své jisté kouzlo, které ty nové už prostě nedoženou.. :)

Poutnice
09.10.2013 3 z 5

dětinský řešení problému - utéct, přesto fajn příběh.

Jiitush
01.08.2013 5 z 5

Originální příběh. Byl pro mě docela nepředvídatelný a konec mě překvapil, akorát z něho trochu kapal med, ale jinak fajn knížka, vážně doporučuju :)

Marčullkas
23.07.2013 5 z 5

Je pro mě těžké hodnotit zpětně knížky, které jsem před Xxx lety četla, ale na Lanczovou se nedá jen tak zapomenout. Provázela naši generaci:)
HOdně povedená kniha! Četla jsem několikrát O:-)

Mrfta
26.02.2013

Moje první kníha této autorky, četla jsem jí asi ještě na základce :-) Abych pravdu řekla, tak si jí občas přečtu jako oddychovku ještě teď po skoro 15 letech :-) I to o něčem svědčí, prostě super autorka :-D

herotabe53
07.01.2013 4 z 5

Jo, je to fajn knížka. Hrdinka je odvážná..já bych tohle asi nedokázala.

Alexxandra
04.06.2012 5 z 5

Dobré počtení, doporučuji

Monisek.B
07.04.2012 3 z 5

Zajímavé čtení ... I v dospělosti se občas ke knihám L. Lanczové ráda vracím :-)