Sólo pro Kristýnu

Sólo pro Kristýnu https://www.databazeknih.cz/img/books/71_/71675/solo-pro-kristynu-71675.jpg 4 452 33

Patnáctiletá Kristýna má před sebou první velkou životní volbu: zda zůstat po rozvodu rodičů u matky, anebo u otce. Rozhodování je nečekaně těžké a složité – a Kristýna tu starost vyřeší velmi svérázně. Sbalí batoh a uteče z domova. Na svém prázdninovém putování a hlavně u pratety na venkově, kam posléze dorazí, pozná nejen nové přátele a první lásku, ale vyluští i velké tajemství mámina života. Domů se vrací jiná Kristýna – vyrovnanější, moudřejší a dospělejší o víc než pouhý měsíc.... celý text

Jajus
02.11.2022 5 z 5

Lanczová pěkně ilustruje a popisuje vztahy v rodině v té nejkritičnější době. Snad si alespoň jedna holka, která si právě procházela podobným, čím si procházela Kristýna, uvědomila, že rozvod rodičů nemusí být konec světa :)

Allla9
22.09.2022 3 z 5

Dívčí knížka pro náctileté.

andrea7191
09.09.2021 3 z 5

Lanczová, kdo je víc, pokud je vám méně než 15? :-D Holčičí počteníčko, v té době nemělo konkurenci.

Knihomolka506
08.02.2021 5 z 5

Útěk děti z domu není úplně ten nejlepší způsob jak řešit rozvod vlastních rodičů, ale někdy to může trochu pomoct , dítě se může samo se sebou vyrovnat a možná taky dospět. Jako v tomhle příběhu. Kristýna se neumí rozhodnout jestli má bydlet u matky nebo táty a vyřeší to přesně jak jsem psala . Napínavý příběh pro dívky od velmi známé české autorky.

Amneris
08.02.2021 4 z 5

Rodinnou situaci jsem Kristýně opravdu nezáviděla a její útěk byl svým způsobem pro ni důležitý. Díky tomu potkala bezva kluka, urovnala vztah s tetou i mamkou a sama si uvědomila, co je v životě důležité. Pěkné pohodové čtení nejen na letní dny.

x.petulaa
05.02.2021 4 z 5

Knížky od Lenky Lanczové mám moc ráda, provází mě už od puberty a vždy se k nim ráda vracím, když si chci přečíst něco oddychového a milého. Je to záruka, že mě příběh vždy zaujme, ke čtení se nemusím nutit a knížku odložím až po přečtení. Sólo pro Kristýnu není úplně moje "topka", ale líbí se mi změna náhledu na situaci u hlavní postavy, důležitost času a rodinné tajemství, je to zase trochu něco jiného.

nikikostadinova
27.09.2020 3 z 5

Z Kristýny jsem byla dost rozčarovaná. Já taky miluju divadlo, ale rozhodně se takhle v soukromí neprojevuji. Ale....tak každý je jiný, že. Jinak jsem ocenila citace z divadelních her a zajímavou postavu pratety.

Lucissia
15.03.2020 5 z 5

Vrátila jsem se k ní po hodně letech. Jedna z mých nejoblíbenějších Lanczovek. Líbí se mi utváření přátelství Kristýny a pratety, tajemství, že nic není přímočaré. Stejně si myslím, jako u Luckyho Luka, že i tahle by byla dobrá na filmové zpracování. :-)

NymphMaeve
06.01.2020 4 z 5

Úžasná letní záležitost. Ráda se k této knize vracím.

Aknel26
21.08.2019 4 z 5

Protože sama pocházím z neúplné rodiny, nechápala jsem , kvůli čemu Kristýna tak vyšiluje. No tak se rodiče rozvádí, a co? Dneska to vnímám jinak a nikdy bych svému synovi nepřála, aby se naše rodina rozpadla. Z dnešního pohledu je skoro úsměvné, jak Kristýnu rozrušila možnost střídavé péče, která se nyní využívá stále častěji. Kristýna sama mi tehdy přišla dost nesnesitelná,taková všeumělka, ale to bylo asi způsobeno mou hroznou povahou – jak je někdo krásný, úspěšný a duchaplný, ti ryze průměrní s tím mají problém :-) No, snad jsem z toho vyrostla! Líbila se mi ta linie příběhu s matčiným deníkem.

Cleo De Nile
06.06.2019 3 z 5

Moje asi úplně nejoblíbenější knížka od Lenky Lanczové - nechybí tu již tradičně láska, ale ani humor, smutnější okamžiky a vcelku netradičně i temnější a strašidelnější zápletka s oběšencem. Žádný horor to samozřejmě není, ale s něčím podobným jsem se v autorčiných knihách ještě nesetkala.
Patnáctiletá Kristýna je správná holka, která má pro strach uděláno, a na konci knihy je o pořádný kus dospělejší a rozumnější, než na začátku.

Vendula39
04.01.2019 3 z 5

Knížka se mi líbila, ale autorka má i lepší.

Terisek99
26.12.2018 1 z 5

Kniha mě moc nezaujala.

LeeLoo32
26.10.2018 3 z 5

Hezký letní příběh s poodhalovaním roušky tajemna. Zase jsem se vrátila zpátky na základku a hezky si zavzpomínala. Autorka má i lepší knihy, lepší průměr.

Pedias
10.07.2018 4 z 5

Poprvé jsem ji četla, když mi bylo náct. Nyní jsem se k ní vrátila hlavně kvůli knižní výzvě. Přečetla jsem ji za jedno odpoledne bylo fajn vrátit se do doby, kdy jsem prožívala podobné problémy jako hlavní hrdinka :)

Esmeralda168
12.08.2017 5 z 5

Jedna z nejlepších od Lanczové. Nenudila ani chvilku, jako náctileté se mi líbilo, že tam byli trempi, romantika, prázdniny, a nebyl to jen bezduchý dívčí román.

Ajinka126
30.07.2017 2 z 5

S odstupem času se směji svému knižnímu výběru. Tato kniha mě malinko nudila.. měla jsem pocit, že kdybych přeskošila 20-30..stránek, tak by se v ději nic nezměnilo a já bych o nic nepřišla. To při čtení cítit nechci.

Doubravka1975
10.04.2017 5 z 5

pěkná knížka s tajemným nádechem.

EvikU.
07.04.2017 4 z 5

Moc pěkná kniha. Tohle je dilema, které se těžko řeší. Skvěle napsaný.

ewisek22
22.02.2017 5 z 5

Přečteno za dvě noční:) Nešla prostě odložit. Martina jsem ráda neměla, ale chápu, že autorka musela tu část někým vyplnit. Šimi se naštěstí objeví i tak:) Kniha byla taková tajemná a celkem se lišila od jiných knih, co jsem četla od autorky. Což jí i tak připisuju k dobru:)